6 perfektně využitých pater

Vestavěné patro je perfektní řešení, když chcete v malém bytě s vyšším stropem ušetřit místo. Přemýšleli jste ale někdy o tom, jestli byste je náhodou nedokázali využít ještě lépe? Vybrali jsme pro vás pár nápadů, co se dá udělat s prostory pod a okolo zvýšeného patra.

Úložného prostoru není nikdy dost

Zařídit si vestavěnou skříň pod patrem je skvělý způsob, jak v maximální možné míře využít jeho výšku. Pokud máte patro nižší, místo skříněk si pod něj můžete dát třeba komodu se zásuvkami. 

Vestavěná skříň

Zařiďte si šatnu

Mít v malém bytě dostatek místa na oblečení není zase až tak těžké. S vestavěným patrem si stačí pořídit pár šatních tyčí a polic a za pár korun máte šatnu na míru. Aby se vám na oblečení méně prášilo, můžete si ji od zbytku místnosti oddělit závěsem. 

Schody místo knihovny

Nejen, že tyto schody vypadají podstatně bytelněji a bezpečněji než klasické žebříky, ale zároveň do nich můžete ukládat knihy, hudební cédéčka, filmová dvd, časopisy nebo třeba účetnictví.

Vestavěná postel

Schody jako úložný prostor

Zásuvky a schody v jednom? Skvělý nápad, jak získat prostorné a perfektně vypadající šuplíky a s tím spoustu úložného prostoru. Tohle multifunkční designové řešení nás vážně baví. 

Vestavěný botník

Trucovna pod postelí

I v garsonce se dá vytvořit další místnost a nepotřebujete k tomu nutně stěny. Takové patro nejenže skvěle využije prostor, ale zároveň i místnost chytře rozdělí. Spodní část patra můžete oddělit od zbytku místnosti posuvnými dveřmi nebo závěsem s nějakým výtvarným motivem. 

Vestavěné patro

Co je nahoře, může být i dole

Kdo říká, že ve vestavěných patrech musí být ložnice vždy nahoře? Zkuste prohodit role a v horní části mít třeba malý obývák nebo koutek na čtení, zatímco postel bude normálně na zemi. 

Vestavěné patro se dvěma částmi
Foto: Inhabitat.comArtss.netTinyhouseswoon.com, Brit.coSweetturtle.comDivaaniblogit.fi

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.