6 perfektně využitých pater

Vestavěné patro je perfektní řešení, když chcete v malém bytě s vyšším stropem ušetřit místo. Přemýšleli jste ale někdy o tom, jestli byste je náhodou nedokázali využít ještě lépe? Vybrali jsme pro vás pár nápadů, co se dá udělat s prostory pod a okolo zvýšeného patra.

Úložného prostoru není nikdy dost

Zařídit si vestavěnou skříň pod patrem je skvělý způsob, jak v maximální možné míře využít jeho výšku. Pokud máte patro nižší, místo skříněk si pod něj můžete dát třeba komodu se zásuvkami. 

Vestavěná skříň

Zařiďte si šatnu

Mít v malém bytě dostatek místa na oblečení není zase až tak těžké. S vestavěným patrem si stačí pořídit pár šatních tyčí a polic a za pár korun máte šatnu na míru. Aby se vám na oblečení méně prášilo, můžete si ji od zbytku místnosti oddělit závěsem. 

Schody místo knihovny

Nejen, že tyto schody vypadají podstatně bytelněji a bezpečněji než klasické žebříky, ale zároveň do nich můžete ukládat knihy, hudební cédéčka, filmová dvd, časopisy nebo třeba účetnictví.

Vestavěná postel

Schody jako úložný prostor

Zásuvky a schody v jednom? Skvělý nápad, jak získat prostorné a perfektně vypadající šuplíky a s tím spoustu úložného prostoru. Tohle multifunkční designové řešení nás vážně baví. 

Vestavěný botník

Trucovna pod postelí

I v garsonce se dá vytvořit další místnost a nepotřebujete k tomu nutně stěny. Takové patro nejenže skvěle využije prostor, ale zároveň i místnost chytře rozdělí. Spodní část patra můžete oddělit od zbytku místnosti posuvnými dveřmi nebo závěsem s nějakým výtvarným motivem. 

Vestavěné patro

Co je nahoře, může být i dole

Kdo říká, že ve vestavěných patrech musí být ložnice vždy nahoře? Zkuste prohodit role a v horní části mít třeba malý obývák nebo koutek na čtení, zatímco postel bude normálně na zemi. 

Vestavěné patro se dvěma částmi
Foto: Inhabitat.comArtss.netTinyhouseswoon.com, Brit.coSweetturtle.comDivaaniblogit.fi

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.