6 perfektně využitých pater

19. 1. 2016
Vestavěné patro je perfektní řešení, když chcete v malém bytě s vyšším stropem ušetřit místo. Přemýšleli jste ale někdy o tom, jestli byste je náhodou nedokázali využít ještě lépe? Vybrali jsme pro vás pár nápadů, co se dá udělat s prostory pod a okolo zvýšeného patra.

Úložného prostoru není nikdy dost

Zařídit si vestavěnou skříň pod patrem je skvělý způsob, jak v maximální možné míře využít jeho výšku. Pokud máte patro nižší, místo skříněk si pod něj můžete dát třeba komodu se zásuvkami. 

Vestavěná skříň

Zařiďte si šatnu

Mít v malém bytě dostatek místa na oblečení není zase až tak těžké. S vestavěným patrem si stačí pořídit pár šatních tyčí a polic a za pár korun máte šatnu na míru. Aby se vám na oblečení méně prášilo, můžete si ji od zbytku místnosti oddělit závěsem. 

Schody místo knihovny

Nejen, že tyto schody vypadají podstatně bytelněji a bezpečněji než klasické žebříky, ale zároveň do nich můžete ukládat knihy, hudební cédéčka, filmová dvd, časopisy nebo třeba účetnictví.

Vestavěná postel

Schody jako úložný prostor

Zásuvky a schody v jednom? Skvělý nápad, jak získat prostorné a perfektně vypadající šuplíky a s tím spoustu úložného prostoru. Tohle multifunkční designové řešení nás vážně baví. 

Vestavěný botník

Trucovna pod postelí

I v garsonce se dá vytvořit další místnost a nepotřebujete k tomu nutně stěny. Takové patro nejenže skvěle využije prostor, ale zároveň i místnost chytře rozdělí. Spodní část patra můžete oddělit od zbytku místnosti posuvnými dveřmi nebo závěsem s nějakým výtvarným motivem. 

Vestavěné patro

Co je nahoře, může být i dole

Kdo říká, že ve vestavěných patrech musí být ložnice vždy nahoře? Zkuste prohodit role a v horní části mít třeba malý obývák nebo koutek na čtení, zatímco postel bude normálně na zemi. 

Vestavěné patro se dvěma částmi
Foto: Inhabitat.comArtss.netTinyhouseswoon.com, Brit.coSweetturtle.comDivaaniblogit.fi

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.