6 perfektně využitých pater

19. 1. 2016
Vestavěné patro je perfektní řešení, když chcete v malém bytě s vyšším stropem ušetřit místo. Přemýšleli jste ale někdy o tom, jestli byste je náhodou nedokázali využít ještě lépe? Vybrali jsme pro vás pár nápadů, co se dá udělat s prostory pod a okolo zvýšeného patra.

Úložného prostoru není nikdy dost

Zařídit si vestavěnou skříň pod patrem je skvělý způsob, jak v maximální možné míře využít jeho výšku. Pokud máte patro nižší, místo skříněk si pod něj můžete dát třeba komodu se zásuvkami. 

Vestavěná skříň

Zařiďte si šatnu

Mít v malém bytě dostatek místa na oblečení není zase až tak těžké. S vestavěným patrem si stačí pořídit pár šatních tyčí a polic a za pár korun máte šatnu na míru. Aby se vám na oblečení méně prášilo, můžete si ji od zbytku místnosti oddělit závěsem. 

Schody místo knihovny

Nejen, že tyto schody vypadají podstatně bytelněji a bezpečněji než klasické žebříky, ale zároveň do nich můžete ukládat knihy, hudební cédéčka, filmová dvd, časopisy nebo třeba účetnictví.

Vestavěná postel

Schody jako úložný prostor

Zásuvky a schody v jednom? Skvělý nápad, jak získat prostorné a perfektně vypadající šuplíky a s tím spoustu úložného prostoru. Tohle multifunkční designové řešení nás vážně baví. 

Vestavěný botník

Trucovna pod postelí

I v garsonce se dá vytvořit další místnost a nepotřebujete k tomu nutně stěny. Takové patro nejenže skvěle využije prostor, ale zároveň i místnost chytře rozdělí. Spodní část patra můžete oddělit od zbytku místnosti posuvnými dveřmi nebo závěsem s nějakým výtvarným motivem. 

Vestavěné patro

Co je nahoře, může být i dole

Kdo říká, že ve vestavěných patrech musí být ložnice vždy nahoře? Zkuste prohodit role a v horní části mít třeba malý obývák nebo koutek na čtení, zatímco postel bude normálně na zemi. 

Vestavěné patro se dvěma částmi
Foto: Inhabitat.comArtss.netTinyhouseswoon.com, Brit.coSweetturtle.comDivaaniblogit.fi

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.