6 parádních kousků do bytu z pneumatik

22. 3. 2016
Výměně pneumatik se čas od času nevyhne žádný řidič. Těch starých se ale nemusíte hned zbavovat. Obzvlášť pokud vám v domácnosti chybí ještě pár drobných kousků nábytku či interiérových doplňků.

_Pneumatiky1

Stolování na gumách

Z pneumatik snadno vyrobíte třeba tenhle originální stůl. Stačí jenom naskládat a slepit dvě na sebe a navrch přihodit skleněnou desku. Stůl můžete využít nejen v interiéru, ale také na zahradě nebo na balkóně. Pneumatiky jsou totiž odolné vůči všem přírodním vlivům.

_Pneumatiky2

Kdo židli má, ten bydlí

Nudí vás klasická sedací souprava? Nechce se vám za ni platit desítky tisíc? Vezměte pár pneumatik, překližkou či jinou kulatou deskou zajistěte dno a vzniklý prostor vyplňte starým šatstvem, plstí nebo jiným materiálem. Na vrch pak dejte sedák ze staré kulaté židle nebo taburetu.

_Pneumatiky3

Pelíšek, co se jen tak nepotrhá

Taky váš pes každý pelíšek do týdne rozkouše? Vsaďte na pneumatiky! Takový pelíšek vás nic nestojí a nemusíte ho ani nijak složitě vyrábět. Prostě pneumatiku umyjete a vystelete něčím měkkým, když budete chtít mít doma pořádnou designovku, natřete ji nějakou hodně výraznou barvou.

_Pneumatiky4

Police a úložné prostory

Díky dutému tvaru pneumatika přímo vybízí k ukládání věcí. Zavěste ji třeba na stěnu a přepažte policí, nebo věci ukládejte rovnou dovnitř. Při věšení na zeď ale počítejte s větší hmotností gum a použijte vruty s větší nosností.

_Pneumatiky5

Časopisy v gumě

Pneumatiky nemusíte používat jen vcelku. Klidně je rozřízněte napůl, přidělejte k nim kovové nohy a používejte je jako netradiční stojan na časopisy. Zvlášť vtipně v něm budou působit motoristické magazíny nebo tituly o interiérovém designu.

Dejte řád deštníkům

Prostřednictvímstylového držáku na deštníky můžete vtipně uvítat příchozí hosty už v předsíni. Stačí do pneumatiky vyvrtat patřičný počet otvorů a upevnit ji na podstavec nebo opřít do kouta. Pokud si chcete hrát s barvami, můžete si samozřejmě pneumatiku také natřít a vyzdobit.

Foto: Lushome.com, Recycletorrance.org, Avso.org, Practicallyfunctional.com, diytotry.com, Roggasa.com.br

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Chtějí bydlet v klidu

23. 11. 2017
Po svatbě se mladí manželé Markéta a Tomáš rozhodli opustit podnájem v Praze a pořídit si vlastní bydlení blíže přírodě. Za úvěr od ČMSS koupili domek, který právě začínají rekonstruovat. Pro youtuberku Markétu to znamená nejen vysněný les za okny, ale také velkou pracovnu s dostatkem místa pro natáčení zajímavých videí. Zajímalo nás, jaké mají Markéta s Tomášem plány a co je v nejbližších měsících čeká.

5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.