6 parádních kousků do bytu z pneumatik

Výměně pneumatik se čas od času nevyhne žádný řidič. Těch starých se ale nemusíte hned zbavovat. Obzvlášť pokud vám v domácnosti chybí ještě pár drobných kousků nábytku či interiérových doplňků.

_Pneumatiky1

Stolování na gumách

Z pneumatik snadno vyrobíte třeba tenhle originální stůl. Stačí jenom naskládat a slepit dvě na sebe a navrch přihodit skleněnou desku. Stůl můžete využít nejen v interiéru, ale také na zahradě nebo na balkóně. Pneumatiky jsou totiž odolné vůči všem přírodním vlivům.

_Pneumatiky2

Kdo židli má, ten bydlí

Nudí vás klasická sedací souprava? Nechce se vám za ni platit desítky tisíc? Vezměte pár pneumatik, překližkou či jinou kulatou deskou zajistěte dno a vzniklý prostor vyplňte starým šatstvem, plstí nebo jiným materiálem. Na vrch pak dejte sedák ze staré kulaté židle nebo taburetu.

_Pneumatiky3

Pelíšek, co se jen tak nepotrhá

Taky váš pes každý pelíšek do týdne rozkouše? Vsaďte na pneumatiky! Takový pelíšek vás nic nestojí a nemusíte ho ani nijak složitě vyrábět. Prostě pneumatiku umyjete a vystelete něčím měkkým, když budete chtít mít doma pořádnou designovku, natřete ji nějakou hodně výraznou barvou.

_Pneumatiky4

Police a úložné prostory

Díky dutému tvaru pneumatika přímo vybízí k ukládání věcí. Zavěste ji třeba na stěnu a přepažte policí, nebo věci ukládejte rovnou dovnitř. Při věšení na zeď ale počítejte s větší hmotností gum a použijte vruty s větší nosností.

_Pneumatiky5

Časopisy v gumě

Pneumatiky nemusíte používat jen vcelku. Klidně je rozřízněte napůl, přidělejte k nim kovové nohy a používejte je jako netradiční stojan na časopisy. Zvlášť vtipně v něm budou působit motoristické magazíny nebo tituly o interiérovém designu.

Dejte řád deštníkům

Prostřednictvímstylového držáku na deštníky můžete vtipně uvítat příchozí hosty už v předsíni. Stačí do pneumatiky vyvrtat patřičný počet otvorů a upevnit ji na podstavec nebo opřít do kouta. Pokud si chcete hrát s barvami, můžete si samozřejmě pneumatiku také natřít a vyzdobit.

Foto: Lushome.com, Recycletorrance.org, Avso.org, Practicallyfunctional.com, diytotry.com, Roggasa.com.br

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.