6 ozdob interiéru ze starých vinylů

3. 8. 2016
Našli jste ve sklepě staré desky a nevíte, co s nimi? Ukážeme vám, že vysloužilé vinyly nadělají spoustu parády i bez gramofonu, který už se dávno odebral do věčných lovišť. Nechte se inspirovat a proměňte staré desky ve stylové kousky do bytu.

_vinyl1

Podáváno na vinylu

Servírujte sladkosti či jiné dobroty stylově a vyrobte si z vinylů etažér! Jednoduchý vzhled a černá barva dají vyniknout jak jednohubkám na retro party, tak i čerstvému ovoci na stole. Stačit vám k tomu bude jen pár vinylů a tyč, na kterou je připevníte.

_vinyl2

Je libo mandličky nebo krekry?

I tyhle netradičně tvarované misky bývaly kdysi hudební nosiče. Desku stačí jen lehce nahřát (třeba v troubě), a pak si můžete dle libosti pohrát s jejími tvary. Kvůli dírce uprostřed se do misky nehodí nic, co teče, ale na buráky, mandličky nebo krekry jsou super.

Zeď plná tónů

Zejí vám zdi prázdnotou? Pak není nic jednoduššího, než je ozdobit starými deskami. Můžete je pověsit na hřebík nebo přilepit oboustrannou lepicí páskou, a čím více jich bude, tím lépe budou na stěně vypadat.

_vinyl3

Konferenční stolek Karel Gott

Parádní stoleček, který si s troškou lepidla a jednou deskou zvládnete udělat doma sami. Můžete ho používat jako noční stolek k posteli nebo třeba jako konferenční stolek do obýváku. Mimochodem je to výborný způsob, jak oživit starý stolek s kulatou deskou, na kterou jen nalepíte vinyl.

Prostřeno

Jestli se vám nechce nic složitého vymýšlet, prostě jen desky vezměte, setřete z nich prach a dejte je na stůl jako originální prostírání. Pokud znáte hudební vkus svých hostů, můžete je potěšit tím, že jim jídlo naservírujete na desku jejich oblíbeného interpreta.

_vinyl5

Rockerské hodiny

Hodiny z vinylů si velice snadno vyrobíte doma. Stačí jen k desce připevnit hodinový strojek, a máte hotovo. Takový kousek dodá šmrnc jak chodbě, tak i obývacímu pokoji. Jestli jste perfekcionisté, můžete atmosféře interiéru přizpůsobit výběr desky, ať vám třeba ve světlém vzdušném pokoji nestraší na zdi deska nějakých blackmetalistů.

Foto: Ripost.hu, Shelterness.com, Brit.co, Notonthehighstreet.com, Buzzfeed.com, Popsugar.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.