6 ozdob interiéru ze starých vinylů

3. 8. 2016
Našli jste ve sklepě staré desky a nevíte, co s nimi? Ukážeme vám, že vysloužilé vinyly nadělají spoustu parády i bez gramofonu, který už se dávno odebral do věčných lovišť. Nechte se inspirovat a proměňte staré desky ve stylové kousky do bytu.

_vinyl1

Podáváno na vinylu

Servírujte sladkosti či jiné dobroty stylově a vyrobte si z vinylů etažér! Jednoduchý vzhled a černá barva dají vyniknout jak jednohubkám na retro party, tak i čerstvému ovoci na stole. Stačit vám k tomu bude jen pár vinylů a tyč, na kterou je připevníte.

_vinyl2

Je libo mandličky nebo krekry?

I tyhle netradičně tvarované misky bývaly kdysi hudební nosiče. Desku stačí jen lehce nahřát (třeba v troubě), a pak si můžete dle libosti pohrát s jejími tvary. Kvůli dírce uprostřed se do misky nehodí nic, co teče, ale na buráky, mandličky nebo krekry jsou super.

Zeď plná tónů

Zejí vám zdi prázdnotou? Pak není nic jednoduššího, než je ozdobit starými deskami. Můžete je pověsit na hřebík nebo přilepit oboustrannou lepicí páskou, a čím více jich bude, tím lépe budou na stěně vypadat.

_vinyl3

Konferenční stolek Karel Gott

Parádní stoleček, který si s troškou lepidla a jednou deskou zvládnete udělat doma sami. Můžete ho používat jako noční stolek k posteli nebo třeba jako konferenční stolek do obýváku. Mimochodem je to výborný způsob, jak oživit starý stolek s kulatou deskou, na kterou jen nalepíte vinyl.

Prostřeno

Jestli se vám nechce nic složitého vymýšlet, prostě jen desky vezměte, setřete z nich prach a dejte je na stůl jako originální prostírání. Pokud znáte hudební vkus svých hostů, můžete je potěšit tím, že jim jídlo naservírujete na desku jejich oblíbeného interpreta.

_vinyl5

Rockerské hodiny

Hodiny z vinylů si velice snadno vyrobíte doma. Stačí jen k desce připevnit hodinový strojek, a máte hotovo. Takový kousek dodá šmrnc jak chodbě, tak i obývacímu pokoji. Jestli jste perfekcionisté, můžete atmosféře interiéru přizpůsobit výběr desky, ať vám třeba ve světlém vzdušném pokoji nestraší na zdi deska nějakých blackmetalistů.

Foto: Ripost.hu, Shelterness.com, Brit.co, Notonthehighstreet.com, Buzzfeed.com, Popsugar.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.