6 originálních polic vlastní výroby

22. 2. 2016
Police umí proměnit prázdné stěny ve skvělé úložné prostory. A když jsou k tomu ještě originální, udělají vám dvakrát tak velkou radost, protože zeď i ozdobí. Vybrali jsme pro vás šestici nejhezčích kousků, které si s trochou šikovnosti zvládnete doma i sami vyrobit.

Houpačka na provázku

V jednoduchosti je síla a tyhle police jsou toho důkazem. K jejich výrobě vám budou stačit různě dlouhá prkýnka plus pár pevných barevných provázků, a vzdušný policový komplet je na světě. 

_pastedGraphic

Členitá dřevěná police

Dřevěné kostky seskládané do rohu vytvářejí úhledný mnohoúhelník, na jehož plošky můžete vyskládat spoustu menších drobností. Jednotlivé předměty tady vyniknou mnohem lépe, než kdybyste je vyskládali na poličce vedle sebe. 

_pastedGraphic-1

Bedna s crazy nátěrem

Přestože si police pořizujeme hlavně proto, abychom si na ně ukládali věci, tahle, vyrobená ze staré bedýnky, bude v interiéru především zajímavým dekorativním prvkem. Stačilo přitom jenom natřít vršek fialovou barvou, a rázem tu máme parádní designový kousek. 

Multifunkční štafle

Praktický kousek nábytku, k jehož výrobě vám budou stačit jen staré štafle, desky a kufřík s nářadím. Tenhle policový díl navíc skvěle vypadá jak u zdi, tak uprostřed místnosti, kde zároveň může nahradit i dělicí stěnu. 

_police1

Výzva pro domácí kutily

Pokud si rozumíte s vrtačkou, můžete si z pár desek a lišt vyrobit na míru rovnou celou policovou sestavu. Tahle jednoduchá kombinace polic je navíc maximálně funkční a skýtá spoustu místa na ukládání věcí. A můžete si k ní přidělat i desku jako pracovní stůl.

Pythagorova police

Pohrajte si trošku s pravítkem a vyrobte si netradiční policový díl ve tvaru trojúhelníku. Podobná polička sice není úplně ideální, když vám jde o co nejvíc úložného prostoru, ale jako pozoruhodný interiérový doplněk funguje výborně. 

_police2

Foto: Brit.coApartmenttherapy.comTutti.chBloglovin.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.