6 originálních polic vlastní výroby

Police umí proměnit prázdné stěny ve skvělé úložné prostory. A když jsou k tomu ještě originální, udělají vám dvakrát tak velkou radost, protože zeď i ozdobí. Vybrali jsme pro vás šestici nejhezčích kousků, které si s trochou šikovnosti zvládnete doma i sami vyrobit.

Houpačka na provázku

V jednoduchosti je síla a tyhle police jsou toho důkazem. K jejich výrobě vám budou stačit různě dlouhá prkýnka plus pár pevných barevných provázků, a vzdušný policový komplet je na světě. 

_pastedGraphic

Členitá dřevěná police

Dřevěné kostky seskládané do rohu vytvářejí úhledný mnohoúhelník, na jehož plošky můžete vyskládat spoustu menších drobností. Jednotlivé předměty tady vyniknou mnohem lépe, než kdybyste je vyskládali na poličce vedle sebe. 

_pastedGraphic-1

Bedna s crazy nátěrem

Přestože si police pořizujeme hlavně proto, abychom si na ně ukládali věci, tahle, vyrobená ze staré bedýnky, bude v interiéru především zajímavým dekorativním prvkem. Stačilo přitom jenom natřít vršek fialovou barvou, a rázem tu máme parádní designový kousek. 

Multifunkční štafle

Praktický kousek nábytku, k jehož výrobě vám budou stačit jen staré štafle, desky a kufřík s nářadím. Tenhle policový díl navíc skvěle vypadá jak u zdi, tak uprostřed místnosti, kde zároveň může nahradit i dělicí stěnu. 

_police1

Výzva pro domácí kutily

Pokud si rozumíte s vrtačkou, můžete si z pár desek a lišt vyrobit na míru rovnou celou policovou sestavu. Tahle jednoduchá kombinace polic je navíc maximálně funkční a skýtá spoustu místa na ukládání věcí. A můžete si k ní přidělat i desku jako pracovní stůl.

Pythagorova police

Pohrajte si trošku s pravítkem a vyrobte si netradiční policový díl ve tvaru trojúhelníku. Podobná polička sice není úplně ideální, když vám jde o co nejvíc úložného prostoru, ale jako pozoruhodný interiérový doplněk funguje výborně. 

_police2

Foto: Brit.coApartmenttherapy.comTutti.chBloglovin.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.