6 originálních polic vlastní výroby

22. 2. 2016
Police umí proměnit prázdné stěny ve skvělé úložné prostory. A když jsou k tomu ještě originální, udělají vám dvakrát tak velkou radost, protože zeď i ozdobí. Vybrali jsme pro vás šestici nejhezčích kousků, které si s trochou šikovnosti zvládnete doma i sami vyrobit.

Houpačka na provázku

V jednoduchosti je síla a tyhle police jsou toho důkazem. K jejich výrobě vám budou stačit různě dlouhá prkýnka plus pár pevných barevných provázků, a vzdušný policový komplet je na světě. 

_pastedGraphic

Členitá dřevěná police

Dřevěné kostky seskládané do rohu vytvářejí úhledný mnohoúhelník, na jehož plošky můžete vyskládat spoustu menších drobností. Jednotlivé předměty tady vyniknou mnohem lépe, než kdybyste je vyskládali na poličce vedle sebe. 

_pastedGraphic-1

Bedna s crazy nátěrem

Přestože si police pořizujeme hlavně proto, abychom si na ně ukládali věci, tahle, vyrobená ze staré bedýnky, bude v interiéru především zajímavým dekorativním prvkem. Stačilo přitom jenom natřít vršek fialovou barvou, a rázem tu máme parádní designový kousek. 

Multifunkční štafle

Praktický kousek nábytku, k jehož výrobě vám budou stačit jen staré štafle, desky a kufřík s nářadím. Tenhle policový díl navíc skvěle vypadá jak u zdi, tak uprostřed místnosti, kde zároveň může nahradit i dělicí stěnu. 

_police1

Výzva pro domácí kutily

Pokud si rozumíte s vrtačkou, můžete si z pár desek a lišt vyrobit na míru rovnou celou policovou sestavu. Tahle jednoduchá kombinace polic je navíc maximálně funkční a skýtá spoustu místa na ukládání věcí. A můžete si k ní přidělat i desku jako pracovní stůl.

Pythagorova police

Pohrajte si trošku s pravítkem a vyrobte si netradiční policový díl ve tvaru trojúhelníku. Podobná polička sice není úplně ideální, když vám jde o co nejvíc úložného prostoru, ale jako pozoruhodný interiérový doplněk funguje výborně. 

_police2

Foto: Brit.coApartmenttherapy.comTutti.chBloglovin.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.