6 originálních polic vlastní výroby

Police umí proměnit prázdné stěny ve skvělé úložné prostory. A když jsou k tomu ještě originální, udělají vám dvakrát tak velkou radost, protože zeď i ozdobí. Vybrali jsme pro vás šestici nejhezčích kousků, které si s trochou šikovnosti zvládnete doma i sami vyrobit.

Houpačka na provázku

V jednoduchosti je síla a tyhle police jsou toho důkazem. K jejich výrobě vám budou stačit různě dlouhá prkýnka plus pár pevných barevných provázků, a vzdušný policový komplet je na světě. 

_pastedGraphic

Členitá dřevěná police

Dřevěné kostky seskládané do rohu vytvářejí úhledný mnohoúhelník, na jehož plošky můžete vyskládat spoustu menších drobností. Jednotlivé předměty tady vyniknou mnohem lépe, než kdybyste je vyskládali na poličce vedle sebe. 

_pastedGraphic-1

Bedna s crazy nátěrem

Přestože si police pořizujeme hlavně proto, abychom si na ně ukládali věci, tahle, vyrobená ze staré bedýnky, bude v interiéru především zajímavým dekorativním prvkem. Stačilo přitom jenom natřít vršek fialovou barvou, a rázem tu máme parádní designový kousek. 

Multifunkční štafle

Praktický kousek nábytku, k jehož výrobě vám budou stačit jen staré štafle, desky a kufřík s nářadím. Tenhle policový díl navíc skvěle vypadá jak u zdi, tak uprostřed místnosti, kde zároveň může nahradit i dělicí stěnu. 

_police1

Výzva pro domácí kutily

Pokud si rozumíte s vrtačkou, můžete si z pár desek a lišt vyrobit na míru rovnou celou policovou sestavu. Tahle jednoduchá kombinace polic je navíc maximálně funkční a skýtá spoustu místa na ukládání věcí. A můžete si k ní přidělat i desku jako pracovní stůl.

Pythagorova police

Pohrajte si trošku s pravítkem a vyrobte si netradiční policový díl ve tvaru trojúhelníku. Podobná polička sice není úplně ideální, když vám jde o co nejvíc úložného prostoru, ale jako pozoruhodný interiérový doplněk funguje výborně. 

_police2

Foto: Brit.coApartmenttherapy.comTutti.chBloglovin.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.