6 nápadů na originální vánoční ozdoby za pár korun

Přemýšlíte nad tím, že si letos ozdobíte vánoční stromek trochu jinak? Pak se inspirujte následujícími nápady na vánoční dekorace, které si snadno doma vyrobíte za pár minut a nebude vás to skoro nic stát.

Další využití pro formičky

Vánoční ozdoby z vykrajovátek vyrobíte rychleji, než upečete plech s lineckým cukrovím! Stačí pár formiček a kus papíru, který nalepíte na zadní část. A chcete-li přátele a příbuzné u vánočního stromku překvapit i něčím jiným než dárkem, pak si vyrobte ozdoby přímo s jejich fotkou. 

Knoflíky nemusí zdobit jen kabát

Nepoužívaných knoflíků máme všichni doma fůru a teď už pro ně konečně najdeme využití. Stačí je jen seřadit pěkně podle velikosti, správně namixovat barvy a odstíny, navlíknout vše na šňůrku a pověsit na stromek. 

_vanocni-ozdoby2

Papírové ozdoby

Jsou ideální pro milovníky minimalismu a recyklace. A čím tvrdší papír použijete, tím lépe. Sáhnout ale můžete i po odolnějších materiálech, jako jsou třeba plastové desky na dokumenty.  

_pastedGraphic-2

Korková zvířátka

jsou pořád roztomilá I z korkových zátek se dají vykouzlit půvabné vánoční ozdoby. Stačí jen vypít pár lahví dobrého vína, schovat korky a zapojit fantazii. A pokud chcete, aby vám stromek zářil barvami, pomalujte korek fixami nebo jej polepte třpytkami.  

Vyvoněný stromek

Skořicové ozdoby skvěle ladí s rustikální vánoční výzdobou a navíc vám krásně provoní byt. Co nevyužijete na ozdoby, upotřebíte později do punče nebo do svařáku. 

_vanocni-ozdoby1

Upotřebíte i zátky od piva či limonády

Ani plechové zátky před Vánoci nepřijdou na zmar. Nalepte tři nad sebe na pěknou stuhu, pomalujte je zevnitř a hned máte ozdůbky ve tvaru sněhuláků. Podobně si můžete vyrobit i roztomilé sobí ozdoby. Šup s nimi na stromeček.

_vanocni-stromky3

Foto: Marthastewart.com, Buzzfeed.com, Nomodestbear.blogspot.com, Happinesscraftyblogspot.gr, Ourthreepeas.com, Welke.nl, Yesterdayontuesday.com, Goodhousekeeping.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.