6 nápadů na originální vánoční ozdoby za pár korun

22. 12. 2015
Přemýšlíte nad tím, že si letos ozdobíte vánoční stromek trochu jinak? Pak se inspirujte následujícími nápady na vánoční dekorace, které si snadno doma vyrobíte za pár minut a nebude vás to skoro nic stát.

Další využití pro formičky

Vánoční ozdoby z vykrajovátek vyrobíte rychleji, než upečete plech s lineckým cukrovím! Stačí pár formiček a kus papíru, který nalepíte na zadní část. A chcete-li přátele a příbuzné u vánočního stromku překvapit i něčím jiným než dárkem, pak si vyrobte ozdoby přímo s jejich fotkou. 

Knoflíky nemusí zdobit jen kabát

Nepoužívaných knoflíků máme všichni doma fůru a teď už pro ně konečně najdeme využití. Stačí je jen seřadit pěkně podle velikosti, správně namixovat barvy a odstíny, navlíknout vše na šňůrku a pověsit na stromek. 

_vanocni-ozdoby2

Papírové ozdoby

Jsou ideální pro milovníky minimalismu a recyklace. A čím tvrdší papír použijete, tím lépe. Sáhnout ale můžete i po odolnějších materiálech, jako jsou třeba plastové desky na dokumenty.  

_pastedGraphic-2

Korková zvířátka

jsou pořád roztomilá I z korkových zátek se dají vykouzlit půvabné vánoční ozdoby. Stačí jen vypít pár lahví dobrého vína, schovat korky a zapojit fantazii. A pokud chcete, aby vám stromek zářil barvami, pomalujte korek fixami nebo jej polepte třpytkami.  

Vyvoněný stromek

Skořicové ozdoby skvěle ladí s rustikální vánoční výzdobou a navíc vám krásně provoní byt. Co nevyužijete na ozdoby, upotřebíte později do punče nebo do svařáku. 

_vanocni-ozdoby1

Upotřebíte i zátky od piva či limonády

Ani plechové zátky před Vánoci nepřijdou na zmar. Nalepte tři nad sebe na pěknou stuhu, pomalujte je zevnitř a hned máte ozdůbky ve tvaru sněhuláků. Podobně si můžete vyrobit i roztomilé sobí ozdoby. Šup s nimi na stromeček.

_vanocni-stromky3

Foto: Marthastewart.com, Buzzfeed.com, Nomodestbear.blogspot.com, Happinesscraftyblogspot.gr, Ourthreepeas.com, Welke.nl, Yesterdayontuesday.com, Goodhousekeeping.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.