6 nápadů, jak znovu vdechnout život starým hračkám

Kde je asi konec Míšovi? A v jaké krabici spolu žijí „šťastně až do smrti“ Barbie a Ken? Prošmejděte půdy, poděkujte rodičům, že vaše staré hračky nevyhodili, a nechte se inspirovat, jak z nich vyrobit parádní doplňky do bytu.

_hracky1

Je pryč doba, kdy nebylo divné usínat s plyšákem v náručí, ale co teď s oblíbeným méďou? Sežeňte starý rám a vyrobte si stylový „obraz“. V tomto případě platí, že čím zdobnější rám, tím lépe.

Možná se vám doma povaluje bedna plná figurek akčních hrdinů. Vyrobte si z nich stylovou lampičku. Výběr barvy je čistě na vás a fantazii se meze nekladou ani při tvorbě kompozice. Divoké sny máte s tímhle výtvorem u postele zaručeny.

_Hracky3

Vzpomeňte si, jaká byla vždycky otrava uklízet lego. Teď se ale karta obrátila. Legáček přilepený k desce stolu za vás zkrotí kdejaký neposlušný kabel a pohled na něj vám možná připomene, jak kreativní jste tenkrát bývali.

_hracky2

Nedaří se vám v krámech sehnat úchytky na šuplíky, které by vás zaujaly? Tak třeba zkuste staré hračky přimontovat jako originální úchytky na šuplíky nebo na skříň. Použít se dá v podstatě jakákoli menší hračka, od vláčků až po zvířátka.

Pokud se vám doma v krabici válí všemožné figurky a další hračky, neobtěžujte se s nějakým velkým přebíráním. Prostě je vezměte, natřete stříbrnou či zlatou barvou a nalepte na rám zrcadla.

_Hracky_5

Odložené panenky skýtají spoustu využití pro „dospělé“ interiérové doplňky. Výhoda je, že beze zbytku využijete klidně i celé tělo. Dlouhé nohy Barbie vypadají skvěle na podstavci ověnčené prsteny, ruce využijete jako věšák a torzo zase může plnit funkci květináče. Jestli máte rádi lehce dekadentní styl, jděte po panenkách.

Foto: etsy.commorewaystowastetime.blogspot.cz, apartmenttherapy.com, mashable.com,

freshome.com, Craftgossip.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.