6 nápadů, jak znovu vdechnout život starým hračkám

2. 5. 2016
Kde je asi konec Míšovi? A v jaké krabici spolu žijí „šťastně až do smrti“ Barbie a Ken? Prošmejděte půdy, poděkujte rodičům, že vaše staré hračky nevyhodili, a nechte se inspirovat, jak z nich vyrobit parádní doplňky do bytu.

_hracky1

Je pryč doba, kdy nebylo divné usínat s plyšákem v náručí, ale co teď s oblíbeným méďou? Sežeňte starý rám a vyrobte si stylový „obraz“. V tomto případě platí, že čím zdobnější rám, tím lépe.

Možná se vám doma povaluje bedna plná figurek akčních hrdinů. Vyrobte si z nich stylovou lampičku. Výběr barvy je čistě na vás a fantazii se meze nekladou ani při tvorbě kompozice. Divoké sny máte s tímhle výtvorem u postele zaručeny.

_Hracky3

Vzpomeňte si, jaká byla vždycky otrava uklízet lego. Teď se ale karta obrátila. Legáček přilepený k desce stolu za vás zkrotí kdejaký neposlušný kabel a pohled na něj vám možná připomene, jak kreativní jste tenkrát bývali.

_hracky2

Nedaří se vám v krámech sehnat úchytky na šuplíky, které by vás zaujaly? Tak třeba zkuste staré hračky přimontovat jako originální úchytky na šuplíky nebo na skříň. Použít se dá v podstatě jakákoli menší hračka, od vláčků až po zvířátka.

Pokud se vám doma v krabici válí všemožné figurky a další hračky, neobtěžujte se s nějakým velkým přebíráním. Prostě je vezměte, natřete stříbrnou či zlatou barvou a nalepte na rám zrcadla.

_Hracky_5

Odložené panenky skýtají spoustu využití pro „dospělé“ interiérové doplňky. Výhoda je, že beze zbytku využijete klidně i celé tělo. Dlouhé nohy Barbie vypadají skvěle na podstavci ověnčené prsteny, ruce využijete jako věšák a torzo zase může plnit funkci květináče. Jestli máte rádi lehce dekadentní styl, jděte po panenkách.

Foto: etsy.commorewaystowastetime.blogspot.cz, apartmenttherapy.com, mashable.com,

freshome.com, Craftgossip.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.