6 nápadů, jak znovu vdechnout život starým hračkám

2. 5. 2016
Kde je asi konec Míšovi? A v jaké krabici spolu žijí „šťastně až do smrti“ Barbie a Ken? Prošmejděte půdy, poděkujte rodičům, že vaše staré hračky nevyhodili, a nechte se inspirovat, jak z nich vyrobit parádní doplňky do bytu.

_hracky1

Je pryč doba, kdy nebylo divné usínat s plyšákem v náručí, ale co teď s oblíbeným méďou? Sežeňte starý rám a vyrobte si stylový „obraz“. V tomto případě platí, že čím zdobnější rám, tím lépe.

Možná se vám doma povaluje bedna plná figurek akčních hrdinů. Vyrobte si z nich stylovou lampičku. Výběr barvy je čistě na vás a fantazii se meze nekladou ani při tvorbě kompozice. Divoké sny máte s tímhle výtvorem u postele zaručeny.

_Hracky3

Vzpomeňte si, jaká byla vždycky otrava uklízet lego. Teď se ale karta obrátila. Legáček přilepený k desce stolu za vás zkrotí kdejaký neposlušný kabel a pohled na něj vám možná připomene, jak kreativní jste tenkrát bývali.

_hracky2

Nedaří se vám v krámech sehnat úchytky na šuplíky, které by vás zaujaly? Tak třeba zkuste staré hračky přimontovat jako originální úchytky na šuplíky nebo na skříň. Použít se dá v podstatě jakákoli menší hračka, od vláčků až po zvířátka.

Pokud se vám doma v krabici válí všemožné figurky a další hračky, neobtěžujte se s nějakým velkým přebíráním. Prostě je vezměte, natřete stříbrnou či zlatou barvou a nalepte na rám zrcadla.

_Hracky_5

Odložené panenky skýtají spoustu využití pro „dospělé“ interiérové doplňky. Výhoda je, že beze zbytku využijete klidně i celé tělo. Dlouhé nohy Barbie vypadají skvěle na podstavci ověnčené prsteny, ruce využijete jako věšák a torzo zase může plnit funkci květináče. Jestli máte rádi lehce dekadentní styl, jděte po panenkách.

Foto: etsy.commorewaystowastetime.blogspot.cz, apartmenttherapy.com, mashable.com,

freshome.com, Craftgossip.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.