6 mazaně řešených odpadkových košů

25. 12. 2015
Odpadkový koš obvykle nepatří k ozdobám domácnosti, zároveň je to ale nezbytná součást vybavení bytu, bez které se prostě neobejdete. Přinášíme pár nápadů, jak jej co nejšikovněji schovat, nebo naopak vystavit.

_pastedGraphic
1. Přivezte si koš, kam potřebujete

Pojízdný kuchyňský ostrůvek poslouží nejen jako praktická pracovní plocha a mobilní prostor k uskladnění kořenek a příborů, ale je i dobrou skrýší pro odpadkový koš. 

_pastedGraphic-1

2. Odpadky ukryté v nábytku

Jako stylová schovka odpadkového koše se hodí například vintage skříňka v patinovaném provedení s výklopnými dvířky. Vychutnejte si překvapení návštěvy, které na dotaz, kam dáváte odpadky, ukážete na tenhle fešácký kus nábytku. 

_pastedGraphic-2

3. Trénujte basket s papírem

Jestli máte sportovního ducha, pořiďte si k pracovnímu stolu tenhle zábavný koš na papír. Nebo ho vlastně radši dejte pár metrů od stolu, ať si procvičíte střelbu ze střední vzdálenosti. 

_pastedGraphic-3

4. Trojkombinace, co vypadá jako UFO

Pokud máte moderně zařízenou kuchyň, může v ní být tenhle designový koš docela zajímavým doplňkem. Navíc je velice praktický, jen sešlápnete ten správný pedál, a vyjede vám jeden ze tří oddělených košů na lahve, plasty a směsný odpad. 

_pastedGraphic-4

5. Třídění je hračka

Co na tom, že s legem si už nějaký ten pátek nehrajete. Jako vtipné nádoby na tříděný odpad fungují typické kostičky (i když v tomto případě spíše kostky) perfektně. 

_pastedGraphic-5

6. Plasty dejte do proutí

Také doma vyprodukujete tolik plastového odpadu, že musíte lítat do žlutého kontejneru každý den? Ukládejte plasty do starého prádelního koše a frekvence vynášení se sníží minimálně na polovinu. 

_pastedGraphic-6

Foto: Bhg.com, Coasterfurniture.com, prosatrecosecacarecos.blogspot.com, Diply.com, Bydawnnicole.com, Furniturefashion.com, Dudeiwantthat.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.