6 mazaně řešených odpadkových košů

Odpadkový koš obvykle nepatří k ozdobám domácnosti, zároveň je to ale nezbytná součást vybavení bytu, bez které se prostě neobejdete. Přinášíme pár nápadů, jak jej co nejšikovněji schovat, nebo naopak vystavit.

_pastedGraphic
1. Přivezte si koš, kam potřebujete

Pojízdný kuchyňský ostrůvek poslouží nejen jako praktická pracovní plocha a mobilní prostor k uskladnění kořenek a příborů, ale je i dobrou skrýší pro odpadkový koš. 

_pastedGraphic-1

2. Odpadky ukryté v nábytku

Jako stylová schovka odpadkového koše se hodí například vintage skříňka v patinovaném provedení s výklopnými dvířky. Vychutnejte si překvapení návštěvy, které na dotaz, kam dáváte odpadky, ukážete na tenhle fešácký kus nábytku. 

_pastedGraphic-2

3. Trénujte basket s papírem

Jestli máte sportovního ducha, pořiďte si k pracovnímu stolu tenhle zábavný koš na papír. Nebo ho vlastně radši dejte pár metrů od stolu, ať si procvičíte střelbu ze střední vzdálenosti. 

_pastedGraphic-3

4. Trojkombinace, co vypadá jako UFO

Pokud máte moderně zařízenou kuchyň, může v ní být tenhle designový koš docela zajímavým doplňkem. Navíc je velice praktický, jen sešlápnete ten správný pedál, a vyjede vám jeden ze tří oddělených košů na lahve, plasty a směsný odpad. 

_pastedGraphic-4

5. Třídění je hračka

Co na tom, že s legem si už nějaký ten pátek nehrajete. Jako vtipné nádoby na tříděný odpad fungují typické kostičky (i když v tomto případě spíše kostky) perfektně. 

_pastedGraphic-5

6. Plasty dejte do proutí

Také doma vyprodukujete tolik plastového odpadu, že musíte lítat do žlutého kontejneru každý den? Ukládejte plasty do starého prádelního koše a frekvence vynášení se sníží minimálně na polovinu. 

_pastedGraphic-6

Foto: Bhg.com, Coasterfurniture.com, prosatrecosecacarecos.blogspot.com, Diply.com, Bydawnnicole.com, Furniturefashion.com, Dudeiwantthat.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.