6 mazaně řešených odpadkových košů

25. 12. 2015
Odpadkový koš obvykle nepatří k ozdobám domácnosti, zároveň je to ale nezbytná součást vybavení bytu, bez které se prostě neobejdete. Přinášíme pár nápadů, jak jej co nejšikovněji schovat, nebo naopak vystavit.

_pastedGraphic
1. Přivezte si koš, kam potřebujete

Pojízdný kuchyňský ostrůvek poslouží nejen jako praktická pracovní plocha a mobilní prostor k uskladnění kořenek a příborů, ale je i dobrou skrýší pro odpadkový koš. 

_pastedGraphic-1

2. Odpadky ukryté v nábytku

Jako stylová schovka odpadkového koše se hodí například vintage skříňka v patinovaném provedení s výklopnými dvířky. Vychutnejte si překvapení návštěvy, které na dotaz, kam dáváte odpadky, ukážete na tenhle fešácký kus nábytku. 

_pastedGraphic-2

3. Trénujte basket s papírem

Jestli máte sportovního ducha, pořiďte si k pracovnímu stolu tenhle zábavný koš na papír. Nebo ho vlastně radši dejte pár metrů od stolu, ať si procvičíte střelbu ze střední vzdálenosti. 

_pastedGraphic-3

4. Trojkombinace, co vypadá jako UFO

Pokud máte moderně zařízenou kuchyň, může v ní být tenhle designový koš docela zajímavým doplňkem. Navíc je velice praktický, jen sešlápnete ten správný pedál, a vyjede vám jeden ze tří oddělených košů na lahve, plasty a směsný odpad. 

_pastedGraphic-4

5. Třídění je hračka

Co na tom, že s legem si už nějaký ten pátek nehrajete. Jako vtipné nádoby na tříděný odpad fungují typické kostičky (i když v tomto případě spíše kostky) perfektně. 

_pastedGraphic-5

6. Plasty dejte do proutí

Také doma vyprodukujete tolik plastového odpadu, že musíte lítat do žlutého kontejneru každý den? Ukládejte plasty do starého prádelního koše a frekvence vynášení se sníží minimálně na polovinu. 

_pastedGraphic-6

Foto: Bhg.com, Coasterfurniture.com, prosatrecosecacarecos.blogspot.com, Diply.com, Bydawnnicole.com, Furniturefashion.com, Dudeiwantthat.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.