6 kreativních využití starých žebříků

22. 8. 2016
Žebříky a štafle většina lidí vytahuje, jen když je doma třeba něco přivrtat, odstranit nebo vymalovat. Jinak se ale bezprizorně válí ve sklepě nebo zabírají zbytečně místo na balkoně. Podívejte se, jak ještě se dají žebřiny v bytě využít, když máte od domácích prací pokoj.

_zebrik1

Knihovna ze dvou štaflí

Vezměte dvoje štafle, přišroubujte je vzhůru nohama na stěnu a skrz ně protáhněte prkna. Dostanete prima policovou stěnu, která má nápad a vejde se vám na ni spoustu knih, kytek, váziček a dalších dekorací.

_zebrik2

Rohová polička

Žebřík rozevřený pod úhlem devadesát stupňů vám výborně poslouží i jako rohová polička. Jediné, co musíte udělat, je přišroubovat jej na zeď. Perfektně vypadá v kombinaci se starým stolem z podobného a podobně staře vypadajícího dřeva.

_zebrik3

Vinotéka se stříškou

Zatím stačilo žebřík prostě vzít a někam připevnit, tentokrát si ale budete muset dát trochu víc práce. K žebříku totiž musíte připevnit dostatečně pevné pásky, do kterých pak lahve s vínem zastrkáte. Jinak je to ale zajímavé řešení, které se hodí nejen do bytů, ale také do menších bister a barů.

_zebrik4

Bytelný rám na fotky

Zavěšený žebřík na zdi vám skvěle poslouží nejen jako polička, ale i jako efektní rám pro vystavení obrázků a fotek. Model bílý žebřík na tmavé zdi nám připadá opravdu hodně působivý, parádně se sem hodí také ptáček poskakující na horní hraně.

_zebrik5

Odložte věci ke stropu

Když vám doma chybí úložný prostor, dejte žebřík ke stropu. Na něj můžete umístit nejrůznější krabice, nebo za něj pověsíte pánve, naběračky a cokoliv dalšího s uchem. Jen si tyhle instrumenty nedávejte moc vysoko, ať na ně dosáhnete.

_zebrik6

Šatní skříň i botník

V současné době je hodně trendy využívat žebříky a štafle k uskladňování bot a oblečení. Snadno z nich sestavíte jednoduché a účelné konstrukce, ve kterých se vaše šatstvo a obuv budou skvěle vyjímat.

Foto: Tipsted.com, Stagecture.com, littlepieceofme.com, forelements.pl, diy-enthusiasts.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.