6 kreativních využití starých žebříků

22. 8. 2016
Žebříky a štafle většina lidí vytahuje, jen když je doma třeba něco přivrtat, odstranit nebo vymalovat. Jinak se ale bezprizorně válí ve sklepě nebo zabírají zbytečně místo na balkoně. Podívejte se, jak ještě se dají žebřiny v bytě využít, když máte od domácích prací pokoj.

_zebrik1

Knihovna ze dvou štaflí

Vezměte dvoje štafle, přišroubujte je vzhůru nohama na stěnu a skrz ně protáhněte prkna. Dostanete prima policovou stěnu, která má nápad a vejde se vám na ni spoustu knih, kytek, váziček a dalších dekorací.

_zebrik2

Rohová polička

Žebřík rozevřený pod úhlem devadesát stupňů vám výborně poslouží i jako rohová polička. Jediné, co musíte udělat, je přišroubovat jej na zeď. Perfektně vypadá v kombinaci se starým stolem z podobného a podobně staře vypadajícího dřeva.

_zebrik3

Vinotéka se stříškou

Zatím stačilo žebřík prostě vzít a někam připevnit, tentokrát si ale budete muset dát trochu víc práce. K žebříku totiž musíte připevnit dostatečně pevné pásky, do kterých pak lahve s vínem zastrkáte. Jinak je to ale zajímavé řešení, které se hodí nejen do bytů, ale také do menších bister a barů.

_zebrik4

Bytelný rám na fotky

Zavěšený žebřík na zdi vám skvěle poslouží nejen jako polička, ale i jako efektní rám pro vystavení obrázků a fotek. Model bílý žebřík na tmavé zdi nám připadá opravdu hodně působivý, parádně se sem hodí také ptáček poskakující na horní hraně.

_zebrik5

Odložte věci ke stropu

Když vám doma chybí úložný prostor, dejte žebřík ke stropu. Na něj můžete umístit nejrůznější krabice, nebo za něj pověsíte pánve, naběračky a cokoliv dalšího s uchem. Jen si tyhle instrumenty nedávejte moc vysoko, ať na ně dosáhnete.

_zebrik6

Šatní skříň i botník

V současné době je hodně trendy využívat žebříky a štafle k uskladňování bot a oblečení. Snadno z nich sestavíte jednoduché a účelné konstrukce, ve kterých se vaše šatstvo a obuv budou skvěle vyjímat.

Foto: Tipsted.com, Stagecture.com, littlepieceofme.com, forelements.pl, diy-enthusiasts.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.