6 kreativních využití starých žebříků

Žebříky a štafle většina lidí vytahuje, jen když je doma třeba něco přivrtat, odstranit nebo vymalovat. Jinak se ale bezprizorně válí ve sklepě nebo zabírají zbytečně místo na balkoně. Podívejte se, jak ještě se dají žebřiny v bytě využít, když máte od domácích prací pokoj.

_zebrik1

Knihovna ze dvou štaflí

Vezměte dvoje štafle, přišroubujte je vzhůru nohama na stěnu a skrz ně protáhněte prkna. Dostanete prima policovou stěnu, která má nápad a vejde se vám na ni spoustu knih, kytek, váziček a dalších dekorací.

_zebrik2

Rohová polička

Žebřík rozevřený pod úhlem devadesát stupňů vám výborně poslouží i jako rohová polička. Jediné, co musíte udělat, je přišroubovat jej na zeď. Perfektně vypadá v kombinaci se starým stolem z podobného a podobně staře vypadajícího dřeva.

_zebrik3

Vinotéka se stříškou

Zatím stačilo žebřík prostě vzít a někam připevnit, tentokrát si ale budete muset dát trochu víc práce. K žebříku totiž musíte připevnit dostatečně pevné pásky, do kterých pak lahve s vínem zastrkáte. Jinak je to ale zajímavé řešení, které se hodí nejen do bytů, ale také do menších bister a barů.

_zebrik4

Bytelný rám na fotky

Zavěšený žebřík na zdi vám skvěle poslouží nejen jako polička, ale i jako efektní rám pro vystavení obrázků a fotek. Model bílý žebřík na tmavé zdi nám připadá opravdu hodně působivý, parádně se sem hodí také ptáček poskakující na horní hraně.

_zebrik5

Odložte věci ke stropu

Když vám doma chybí úložný prostor, dejte žebřík ke stropu. Na něj můžete umístit nejrůznější krabice, nebo za něj pověsíte pánve, naběračky a cokoliv dalšího s uchem. Jen si tyhle instrumenty nedávejte moc vysoko, ať na ně dosáhnete.

_zebrik6

Šatní skříň i botník

V současné době je hodně trendy využívat žebříky a štafle k uskladňování bot a oblečení. Snadno z nich sestavíte jednoduché a účelné konstrukce, ve kterých se vaše šatstvo a obuv budou skvěle vyjímat.

Foto: Tipsted.com, Stagecture.com, littlepieceofme.com, forelements.pl, diy-enthusiasts.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.