6 kousků z kuchyně, se kterými naděláte parádu po celém bytě

28. 4. 2016
Vidlička, které se někde ztratil nůž, osiřelý podšálek bez hrnečku nebo rozhrkaný váleček, kterého v kuchyni dávno nahradil mladší a výkonnější kolega. Na první pohled zbytečnosti zralé na vyhození, když s nimi ale budete kreativně pracovat, třeba z nich vykouzlíte zajímavý interiérový doplněk. Nabízíme vám půltucet inspirativních příkladů, jak na to.

_Kousky_z_kuchyne2

Každý by měl mít svůj koutek, kam si po práci zaleze s knížkou nebo si může hodit jen tak hodit nohy na stůl. Podobné hodiny vám vždycky připomenou, že už je čas. Nejen na čaj a nejen o páté. Navíc hrníčkům po babičce to takhle sluší mnohem víc než v nějaké příšerné obývákové stěně.

_z-kuchyne2

Tímhle válečkem už sice nikoho po hlavě nevezmete, ale uznejte, že tahle super stylovka za to stojí. Věšák z válečků vypadá skvěle na chalupě i v moderních interiérech. Navíc budete děsně cool, protože recyklace čehokoli je teď v kurzu.

Na polévku vám bohatě stačí jedna naběračka. Zbytek můžete s klidem nechat rozkvést. Najednou máte k ruce bylinky nebo okrasné rostliny, kterými opticky propojíte kuchyň se zbytkem bytu. A pamatujte, že čím oprýskanější naběračka, tím lépe.

_Kousky_z_kuchyne5

V éře DIY, kdy si každý vyrábí, co chce a z čeho chce, by nás tohle už nemělo překvapit. Speciální lustr bude na vaši domácnost vrhat dobré světlo a během nočního mlsání si na vás navíc pěkně posvítí. Takže dost divení a šup shánět staré příbory.

_z-kuchyne1

Jestli se vám „příborový“ nápad líbil, ale nedáte dohromady tolik kousků, abyste z nich sestrojili celý lustr, zkuste něco menšího. Taková vidlička se totiž dá použít i jako úchytka na skříňku, místo háčku na věšáku nebo ji můžete přidělat na stěnu u okna a zastrkovat za ni závěs.

Nudných plastových nebo kožených obalů na tablet jsou plné obchody, nás ale mnohem víc zaujal tenhle DIY kousek ze starého kuchyňského prkýnka. Zvlášť stylové je, když máte na tabletu recept, podle kterého zrovna vaříte.

Foto: architecturendesign.net, homedecoriez.com, dishfunctionaldesigns.blogspot.cz,

countryliving.com, etsy.com, lushome.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.