6 kousků z kuchyně, se kterými naděláte parádu po celém bytě

Vidlička, které se někde ztratil nůž, osiřelý podšálek bez hrnečku nebo rozhrkaný váleček, kterého v kuchyni dávno nahradil mladší a výkonnější kolega. Na první pohled zbytečnosti zralé na vyhození, když s nimi ale budete kreativně pracovat, třeba z nich vykouzlíte zajímavý interiérový doplněk. Nabízíme vám půltucet inspirativních příkladů, jak na to.

_Kousky_z_kuchyne2

Každý by měl mít svůj koutek, kam si po práci zaleze s knížkou nebo si může hodit jen tak hodit nohy na stůl. Podobné hodiny vám vždycky připomenou, že už je čas. Nejen na čaj a nejen o páté. Navíc hrníčkům po babičce to takhle sluší mnohem víc než v nějaké příšerné obývákové stěně.

_z-kuchyne2

Tímhle válečkem už sice nikoho po hlavě nevezmete, ale uznejte, že tahle super stylovka za to stojí. Věšák z válečků vypadá skvěle na chalupě i v moderních interiérech. Navíc budete děsně cool, protože recyklace čehokoli je teď v kurzu.

Na polévku vám bohatě stačí jedna naběračka. Zbytek můžete s klidem nechat rozkvést. Najednou máte k ruce bylinky nebo okrasné rostliny, kterými opticky propojíte kuchyň se zbytkem bytu. A pamatujte, že čím oprýskanější naběračka, tím lépe.

_Kousky_z_kuchyne5

V éře DIY, kdy si každý vyrábí, co chce a z čeho chce, by nás tohle už nemělo překvapit. Speciální lustr bude na vaši domácnost vrhat dobré světlo a během nočního mlsání si na vás navíc pěkně posvítí. Takže dost divení a šup shánět staré příbory.

_z-kuchyne1

Jestli se vám „příborový“ nápad líbil, ale nedáte dohromady tolik kousků, abyste z nich sestrojili celý lustr, zkuste něco menšího. Taková vidlička se totiž dá použít i jako úchytka na skříňku, místo háčku na věšáku nebo ji můžete přidělat na stěnu u okna a zastrkovat za ni závěs.

Nudných plastových nebo kožených obalů na tablet jsou plné obchody, nás ale mnohem víc zaujal tenhle DIY kousek ze starého kuchyňského prkýnka. Zvlášť stylové je, když máte na tabletu recept, podle kterého zrovna vaříte.

Foto: architecturendesign.net, homedecoriez.com, dishfunctionaldesigns.blogspot.cz,

countryliving.com, etsy.com, lushome.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.