6 kousků z kuchyně, se kterými naděláte parádu po celém bytě

28. 4. 2016
Vidlička, které se někde ztratil nůž, osiřelý podšálek bez hrnečku nebo rozhrkaný váleček, kterého v kuchyni dávno nahradil mladší a výkonnější kolega. Na první pohled zbytečnosti zralé na vyhození, když s nimi ale budete kreativně pracovat, třeba z nich vykouzlíte zajímavý interiérový doplněk. Nabízíme vám půltucet inspirativních příkladů, jak na to.

_Kousky_z_kuchyne2

Každý by měl mít svůj koutek, kam si po práci zaleze s knížkou nebo si může hodit jen tak hodit nohy na stůl. Podobné hodiny vám vždycky připomenou, že už je čas. Nejen na čaj a nejen o páté. Navíc hrníčkům po babičce to takhle sluší mnohem víc než v nějaké příšerné obývákové stěně.

_z-kuchyne2

Tímhle válečkem už sice nikoho po hlavě nevezmete, ale uznejte, že tahle super stylovka za to stojí. Věšák z válečků vypadá skvěle na chalupě i v moderních interiérech. Navíc budete děsně cool, protože recyklace čehokoli je teď v kurzu.

Na polévku vám bohatě stačí jedna naběračka. Zbytek můžete s klidem nechat rozkvést. Najednou máte k ruce bylinky nebo okrasné rostliny, kterými opticky propojíte kuchyň se zbytkem bytu. A pamatujte, že čím oprýskanější naběračka, tím lépe.

_Kousky_z_kuchyne5

V éře DIY, kdy si každý vyrábí, co chce a z čeho chce, by nás tohle už nemělo překvapit. Speciální lustr bude na vaši domácnost vrhat dobré světlo a během nočního mlsání si na vás navíc pěkně posvítí. Takže dost divení a šup shánět staré příbory.

_z-kuchyne1

Jestli se vám „příborový“ nápad líbil, ale nedáte dohromady tolik kousků, abyste z nich sestrojili celý lustr, zkuste něco menšího. Taková vidlička se totiž dá použít i jako úchytka na skříňku, místo háčku na věšáku nebo ji můžete přidělat na stěnu u okna a zastrkovat za ni závěs.

Nudných plastových nebo kožených obalů na tablet jsou plné obchody, nás ale mnohem víc zaujal tenhle DIY kousek ze starého kuchyňského prkýnka. Zvlášť stylové je, když máte na tabletu recept, podle kterého zrovna vaříte.

Foto: architecturendesign.net, homedecoriez.com, dishfunctionaldesigns.blogspot.cz,

countryliving.com, etsy.com, lushome.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.