6 fešáckých kousků, když chcete bydlet jako ve Star Wars

21. 12. 2015
Další pokračování Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí zrovna válcuje kina po celém světě. Jestli také patříte mezi jeho fanoušky, možná vás napadlo, že by nebylo špatné probouzet se do bytu, kde by vám alespoň něco vaši oblíbenou filmovou sérii připomínalo. Prošli jsme internetové obchody a našli pár super interiérových doplňků, které navíc nejsou ani vyloženě drahé.

Samolepky a tapety dobudou každou zeď

Asi nejjednodušší řešení, když nechcete být troškaři a hodláte mít pokoj kompletně ve stylu Hvězdných válek. Velké samolepky a tapety skutečně místnost totálně zaplní a ovládnou. Výběr na českých e-shopech je dost tristní a platí to bohužel i pro další sortiment. Pokud nechcete oblečení s motivem Star Wars nebo hračky, musíte na zahraniční weby. Na serveru Wayfar, kde měli asi nejlepší a největší výběr, se ceny setů pohybovaly od 70 do 100 dolarů (například ten na obrázku přijde na 73 dolarů). 

_pastedGraphic

Nadpozemsky elegantní nástěnné hodiny

Na Amazonu nám padly do oka tyhle parádní vinylové hodiny. Elegantní černobílá kombinace doplněná ozubenými kolečky uprostřed se hodí i do decentnějších a minimalističtějších bytů, pokud vám to přijde málo, vždycky si kolem nich můžete rozvěsit světelné meče. Hodiny stojí 59 dolarů. 

_pastedGraphic-2

Na vlašáky s Tie Fighterem

Rozdrťte ořechy mocnou silou stylového Tie Fighter louskáčku stejně nelítostně, jako stejnojmenné stíhačky impéria drtily rebely. Letošní Vánoce holt ještě nějak přelouskáte se starým nástrojem po babičce, na ty příští už se ale vyzbrojte lépe. V internetovém obchodě TheFowndry.com zaplatíte za Tie Fightera okolo 35 dolarů. 

_pastedGraphic-3

Posnídejte Hvězdu smrti

Jestli máte rádi vafle a Star Wars, pak nový přístroj firmy ETA nemůže ve vaší domácnosti chybět. Bude v prodeji od února 2016, na internetovém obchodě thinkgeek.com si ho ale už teď můžete objednat za 39,99 dolaru. A nezapomeňte, že k vaflím značky Death Star se z ovoce nejvíc hodí černé ostružiny. 

_pastedGraphic-4

Death star lampa z IKEA

A ještě jednou Hvězda smrti. Švédský designér David Wahl se inspiroval a vytvořil svítidlo, které se Lucasově hvězdě sice podobá, ale působí přece jen poněkud optimističtěji. Lampu mají pod nenápadným označením PS 2014 i u nás v ČR, stojí 999 Kč, a když si pospíšíte do nejbližší IKEY, klidně ji někomu můžete ještě letos nadělit jako vánoční dárek. 

_pastedGraphic-5

Pod hvězdnou peřinou

Nakonec jsme v českých e-shopech přece jen našli něco kloudného i pro dospělé fanoušky Star Wars. Tohle fešácké povlečení mají v Emp-shop.cz za přibližně tisíc korun a na rozdíl od ostatních českých internetových obchodů ho mají i v normální (nedětské) velikosti. 

_pastedGraphic-6

Foto: LlambertLawson.com, Wayfair.com, Amazon.com, TheFowndry.com, ThinkGeek.com, Homecrux.com, Emp-shop.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.