6 fešáckých kousků, když chcete bydlet jako ve Star Wars

21. 12. 2015
Další pokračování Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí zrovna válcuje kina po celém světě. Jestli také patříte mezi jeho fanoušky, možná vás napadlo, že by nebylo špatné probouzet se do bytu, kde by vám alespoň něco vaši oblíbenou filmovou sérii připomínalo. Prošli jsme internetové obchody a našli pár super interiérových doplňků, které navíc nejsou ani vyloženě drahé.

Samolepky a tapety dobudou každou zeď

Asi nejjednodušší řešení, když nechcete být troškaři a hodláte mít pokoj kompletně ve stylu Hvězdných válek. Velké samolepky a tapety skutečně místnost totálně zaplní a ovládnou. Výběr na českých e-shopech je dost tristní a platí to bohužel i pro další sortiment. Pokud nechcete oblečení s motivem Star Wars nebo hračky, musíte na zahraniční weby. Na serveru Wayfar, kde měli asi nejlepší a největší výběr, se ceny setů pohybovaly od 70 do 100 dolarů (například ten na obrázku přijde na 73 dolarů). 

_pastedGraphic

Nadpozemsky elegantní nástěnné hodiny

Na Amazonu nám padly do oka tyhle parádní vinylové hodiny. Elegantní černobílá kombinace doplněná ozubenými kolečky uprostřed se hodí i do decentnějších a minimalističtějších bytů, pokud vám to přijde málo, vždycky si kolem nich můžete rozvěsit světelné meče. Hodiny stojí 59 dolarů. 

_pastedGraphic-2

Na vlašáky s Tie Fighterem

Rozdrťte ořechy mocnou silou stylového Tie Fighter louskáčku stejně nelítostně, jako stejnojmenné stíhačky impéria drtily rebely. Letošní Vánoce holt ještě nějak přelouskáte se starým nástrojem po babičce, na ty příští už se ale vyzbrojte lépe. V internetovém obchodě TheFowndry.com zaplatíte za Tie Fightera okolo 35 dolarů. 

_pastedGraphic-3

Posnídejte Hvězdu smrti

Jestli máte rádi vafle a Star Wars, pak nový přístroj firmy ETA nemůže ve vaší domácnosti chybět. Bude v prodeji od února 2016, na internetovém obchodě thinkgeek.com si ho ale už teď můžete objednat za 39,99 dolaru. A nezapomeňte, že k vaflím značky Death Star se z ovoce nejvíc hodí černé ostružiny. 

_pastedGraphic-4

Death star lampa z IKEA

A ještě jednou Hvězda smrti. Švédský designér David Wahl se inspiroval a vytvořil svítidlo, které se Lucasově hvězdě sice podobá, ale působí přece jen poněkud optimističtěji. Lampu mají pod nenápadným označením PS 2014 i u nás v ČR, stojí 999 Kč, a když si pospíšíte do nejbližší IKEY, klidně ji někomu můžete ještě letos nadělit jako vánoční dárek. 

_pastedGraphic-5

Pod hvězdnou peřinou

Nakonec jsme v českých e-shopech přece jen našli něco kloudného i pro dospělé fanoušky Star Wars. Tohle fešácké povlečení mají v Emp-shop.cz za přibližně tisíc korun a na rozdíl od ostatních českých internetových obchodů ho mají i v normální (nedětské) velikosti. 

_pastedGraphic-6

Foto: LlambertLawson.com, Wayfair.com, Amazon.com, TheFowndry.com, ThinkGeek.com, Homecrux.com, Emp-shop.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.