6 elegantních domácích vinoték

Nestrkejte doma víno do špajzu nebo do sklepa, raději si je v bytě pěkně vystavte. Poslouží vám k tomu originální vinotéka, která se navíc stane ozdobou vaší domácnosti. Vybrali jsme pro vás pár případů, kdy se to povedlo.

_Vinoteka1

Zátiší se skříňkou

Nad starší komodou s šuplíky a regály ukrývajícími příbory a nádobí jsou v nástěnných panelech zastrkány lahve vína, které prostor příjemně oživují. Třešničkou na dortu je pak stylový nápis WINE vyvedený na vysloužilých kuchyňských prkénkách.

_Vinoteka2

Nic než prkna

Roztomile minimalistické řešení, ke kterému potřebujete jen tři prkna (nebo lépe řečeno hranoly). Do těch před pověšením na zeď jenom vyvrtáte díly, začistíte je a vinotéku natřete. A pak už dojde na zalahvování.

_Vinoteka3

Industriální vinotéka

Další vinotéka za pár šupů, kterou hravě zvládnete vyrobit sami. Stačí zajít do železářství nakoupit „objímky“ a „zarážky“ a přišroubovat je na bytelný dřevěný rám. Perfektní řešení hlavně do industriálních interiérů.

_Vinoteka4

Vinná stěna

Vyskládat si stěnu z palet s vínem je sice řešení spíše pro nějakou vinárnu či restauraci, v menším měřítku to ale může fungovat i v malometrážním bytě. Taková stěna může být třeba v garsonce zajímavým předělem mezi jídelní a odpočinkovou částí.

_Vinoteka5

Vínům to sluší i v cihlách

Ozdobné tvarovky nemusí sloužit jen pro stavbu. Pokud v nich jsou pořádné otvory, kam se vejde lahev vína, vytvoříte z nich velmi jednoduchou a přitom velice dekorativní vinotéku.

_Vinoteka6

Víceúčelová polička

Jako stojánek na víno můžete využít i kus bytelného dřeva. Ani pro průměrně zručné jedince nebude problém připevnit na něj silné provazy a víno zavěsit hrdlem dolů. Jednoduché a pěkné na efekt.

Foto: andersonandgrant.com, etsy.com, dumpaday.com, blog.grapedistrict.nl, home-dzine.co.za, www.oliveandcocoa.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.