6 elegantních domácích vinoték

9. 6. 2016
Nestrkejte doma víno do špajzu nebo do sklepa, raději si je v bytě pěkně vystavte. Poslouží vám k tomu originální vinotéka, která se navíc stane ozdobou vaší domácnosti. Vybrali jsme pro vás pár případů, kdy se to povedlo.

_Vinoteka1

Zátiší se skříňkou

Nad starší komodou s šuplíky a regály ukrývajícími příbory a nádobí jsou v nástěnných panelech zastrkány lahve vína, které prostor příjemně oživují. Třešničkou na dortu je pak stylový nápis WINE vyvedený na vysloužilých kuchyňských prkénkách.

_Vinoteka2

Nic než prkna

Roztomile minimalistické řešení, ke kterému potřebujete jen tři prkna (nebo lépe řečeno hranoly). Do těch před pověšením na zeď jenom vyvrtáte díly, začistíte je a vinotéku natřete. A pak už dojde na zalahvování.

_Vinoteka3

Industriální vinotéka

Další vinotéka za pár šupů, kterou hravě zvládnete vyrobit sami. Stačí zajít do železářství nakoupit „objímky“ a „zarážky“ a přišroubovat je na bytelný dřevěný rám. Perfektní řešení hlavně do industriálních interiérů.

_Vinoteka4

Vinná stěna

Vyskládat si stěnu z palet s vínem je sice řešení spíše pro nějakou vinárnu či restauraci, v menším měřítku to ale může fungovat i v malometrážním bytě. Taková stěna může být třeba v garsonce zajímavým předělem mezi jídelní a odpočinkovou částí.

_Vinoteka5

Vínům to sluší i v cihlách

Ozdobné tvarovky nemusí sloužit jen pro stavbu. Pokud v nich jsou pořádné otvory, kam se vejde lahev vína, vytvoříte z nich velmi jednoduchou a přitom velice dekorativní vinotéku.

_Vinoteka6

Víceúčelová polička

Jako stojánek na víno můžete využít i kus bytelného dřeva. Ani pro průměrně zručné jedince nebude problém připevnit na něj silné provazy a víno zavěsit hrdlem dolů. Jednoduché a pěkné na efekt.

Foto: andersonandgrant.com, etsy.com, dumpaday.com, blog.grapedistrict.nl, home-dzine.co.za, www.oliveandcocoa.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.