6 elegantních domácích vinoték

9. 6. 2016
Nestrkejte doma víno do špajzu nebo do sklepa, raději si je v bytě pěkně vystavte. Poslouží vám k tomu originální vinotéka, která se navíc stane ozdobou vaší domácnosti. Vybrali jsme pro vás pár případů, kdy se to povedlo.

_Vinoteka1

Zátiší se skříňkou

Nad starší komodou s šuplíky a regály ukrývajícími příbory a nádobí jsou v nástěnných panelech zastrkány lahve vína, které prostor příjemně oživují. Třešničkou na dortu je pak stylový nápis WINE vyvedený na vysloužilých kuchyňských prkénkách.

_Vinoteka2

Nic než prkna

Roztomile minimalistické řešení, ke kterému potřebujete jen tři prkna (nebo lépe řečeno hranoly). Do těch před pověšením na zeď jenom vyvrtáte díly, začistíte je a vinotéku natřete. A pak už dojde na zalahvování.

_Vinoteka3

Industriální vinotéka

Další vinotéka za pár šupů, kterou hravě zvládnete vyrobit sami. Stačí zajít do železářství nakoupit „objímky“ a „zarážky“ a přišroubovat je na bytelný dřevěný rám. Perfektní řešení hlavně do industriálních interiérů.

_Vinoteka4

Vinná stěna

Vyskládat si stěnu z palet s vínem je sice řešení spíše pro nějakou vinárnu či restauraci, v menším měřítku to ale může fungovat i v malometrážním bytě. Taková stěna může být třeba v garsonce zajímavým předělem mezi jídelní a odpočinkovou částí.

_Vinoteka5

Vínům to sluší i v cihlách

Ozdobné tvarovky nemusí sloužit jen pro stavbu. Pokud v nich jsou pořádné otvory, kam se vejde lahev vína, vytvoříte z nich velmi jednoduchou a přitom velice dekorativní vinotéku.

_Vinoteka6

Víceúčelová polička

Jako stojánek na víno můžete využít i kus bytelného dřeva. Ani pro průměrně zručné jedince nebude problém připevnit na něj silné provazy a víno zavěsit hrdlem dolů. Jednoduché a pěkné na efekt.

Foto: andersonandgrant.com, etsy.com, dumpaday.com, blog.grapedistrict.nl, home-dzine.co.za, www.oliveandcocoa.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.