6 doplňků do bytu, co okouzlí každého chlapa

14. 3. 2016
Myslíte, že muži si na nějaké zdobení a vymazlování svých domovů moc nepotrpí? Dost možná je to proto, že v designových obchodech s interiérovými doplňky nenacházejí ten správný sortiment. Zkusili jsme najít pár zajímavých kousků, které si zvládnou vyrobit sami.

_Chlapi_1

Industriální svícny

Vezměte starý řetěz od kola, očistěte ho od oleje a omotejte kolem čajových svíček. Výroba takového industriálně cyklistického svícnu je tak jednoduchá, že se jí snad ani výroba nedá říkat.

_Chlapi_2 

Dobře vypitá světla

Když už si grafici světoznámých pivních značek dali takovou práci s designem, je škoda vypitou plechovku zmačkat a vyhodit do koše. Stačí jim vyříznout dno, nasadit je na držák se žárovkou a máte stylové pivní osvětlení.

 _chlapi-doplnky

Lahvové hodiny

Jestli místo plechovek radši pijete lahváče, udělejte si z nich originální hodiny. Strojek s ručičkami pořídíte za pár korun, okenici nebo pár prken taky nedá velkou práci sehnat a dvanáct prázdných lahví, to je otázka jednoho mejdanu s kamarády.

Věšák starého opraváře

Tenhle věšák už vám dá zabrat. Ohnout ve svěráku a provrtat tři bytelné klíče už totiž vyžaduje určitý fortel a sílu. Odměnou vám ale bude parádní ozdoba předsíně, nad kterou budou žasnout i příslušnice něžného pohlaví. Musíte se ale tvářit, že jste ty klíče samozřejmě ohnuli jen tak v ruce.

 _Chlapi_4

Odkládací stolek, který si občas necháte naplnit

Do vršku klasického pivního sudu dáte pár žárovek, uchem prostrčíte kabel a celé to přiklopíte skleněnou deskou. Vznikne povedený odkládací stolek, který má tu výhodu, že když budete chtít uspořádat pro kamarády mejdan, prostě si ho jen necháte v pivovaru naplnit a nasadíte na něj pípu.

 _Chlapi_6

Věšák rovnou od greenu

Pánové holdující golfu, kteří se rozhodli občerstvit svou sadu holí, mohou ty staré, omlácené zužitkovat na výrobu tohoto luxusně vyhlížejícího věšáku. Bude se hezky vyjímat nejen v předsíni, ale třeba také v pracovně či v salonku golfového klubu.

Foto: Hative.com, Dose.com, Etsy.com, Reupcycled.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.