6 doplňků do bytu, co okouzlí každého chlapa

Myslíte, že muži si na nějaké zdobení a vymazlování svých domovů moc nepotrpí? Dost možná je to proto, že v designových obchodech s interiérovými doplňky nenacházejí ten správný sortiment. Zkusili jsme najít pár zajímavých kousků, které si zvládnou vyrobit sami.

_Chlapi_1

Industriální svícny

Vezměte starý řetěz od kola, očistěte ho od oleje a omotejte kolem čajových svíček. Výroba takového industriálně cyklistického svícnu je tak jednoduchá, že se jí snad ani výroba nedá říkat.

_Chlapi_2 

Dobře vypitá světla

Když už si grafici světoznámých pivních značek dali takovou práci s designem, je škoda vypitou plechovku zmačkat a vyhodit do koše. Stačí jim vyříznout dno, nasadit je na držák se žárovkou a máte stylové pivní osvětlení.

 _chlapi-doplnky

Lahvové hodiny

Jestli místo plechovek radši pijete lahváče, udělejte si z nich originální hodiny. Strojek s ručičkami pořídíte za pár korun, okenici nebo pár prken taky nedá velkou práci sehnat a dvanáct prázdných lahví, to je otázka jednoho mejdanu s kamarády.

Věšák starého opraváře

Tenhle věšák už vám dá zabrat. Ohnout ve svěráku a provrtat tři bytelné klíče už totiž vyžaduje určitý fortel a sílu. Odměnou vám ale bude parádní ozdoba předsíně, nad kterou budou žasnout i příslušnice něžného pohlaví. Musíte se ale tvářit, že jste ty klíče samozřejmě ohnuli jen tak v ruce.

 _Chlapi_4

Odkládací stolek, který si občas necháte naplnit

Do vršku klasického pivního sudu dáte pár žárovek, uchem prostrčíte kabel a celé to přiklopíte skleněnou deskou. Vznikne povedený odkládací stolek, který má tu výhodu, že když budete chtít uspořádat pro kamarády mejdan, prostě si ho jen necháte v pivovaru naplnit a nasadíte na něj pípu.

 _Chlapi_6

Věšák rovnou od greenu

Pánové holdující golfu, kteří se rozhodli občerstvit svou sadu holí, mohou ty staré, omlácené zužitkovat na výrobu tohoto luxusně vyhlížejícího věšáku. Bude se hezky vyjímat nejen v předsíni, ale třeba také v pracovně či v salonku golfového klubu.

Foto: Hative.com, Dose.com, Etsy.com, Reupcycled.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.