6 dobře schovaných postelí

29. 12. 2015
Jak to udělat, abych měl v malém bytě prostornou a pohodlnou postel, ale nezabrala mi moc místa? Vypadá to možná jako neřešitelný rébus, nicméně my pro vás máme pár elegantních řešení, jak se s tímhle problémem vypořádat.

1. U stropu

Super řešení pro malé byty s vysokými stropy. Postel je zasazena do kolejnic připevněných na zdi, ráno ji prostě vytáhnete ke stropu, a hned máte v garsonce dost místa.  

_pastedGraphic

2. Ve stropě

Další „stropní“ řešení, které můžete zvolit, pokud nechcete, aby postel byla vidět. Tentokrát ji elegantně schováte do stropního podhledu, nevýhodou ovšem je, že musíte počítat se stavebními úpravami bytu.  

 

_pastedGraphic-1

3. Ve skříni

Jestli vám stačí jednolůžko, mohla by vás oslovit tahle postel/pracovní stolek schovaná v nízké skříňce. Ideální kus nábytku do maličkých garsonek s nízkými stropy, nebo jako šikovně schované spaní pro příležitostné návštěvy. 

_pastedGraphic-4

4. V knihovně

Komfortnější varianta postele schované v jiném nábytku pro byty s vyššími stropy, kdy do knihovny zaklopíte dokonce pohodlné dvoulůžko. Z druhé strany vám pak vyjede parádní stůl s ohromnou pracovní plochou. 

5. V podlaze

Postele v podlaze jsou hitem posledních let. Jako plus berte i fakt, že se z ní nedá spadnout a nemusíte si lámat hlavu s nočním stolkem. Když budete chtít prostor přes den využívat, stačí ho zakrýt dřevěnou deskou. 

_schovane-postele1

6. V patře

V našem výčtu samozřejmě nemůžeme opomenout také nejobvyklejší model, kdy si v bytě vybudujete ještě jedno patro tvořené prostorem na spaní. Mějte ale na paměti, že tohle řešení není moc vhodné do bytů, kam praží slunce, protože nahoře na patře budete mít v létě i v noci hrozné vedro.

_pastedGraphic-7

Foto: FromEurope.org, Alltechnoblog.com, ResourceFurniture.com, HouseRoomDesign.com, Homedit.com, Buzzfeed.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.