6 dobře schovaných postelí

29. 12. 2015
Jak to udělat, abych měl v malém bytě prostornou a pohodlnou postel, ale nezabrala mi moc místa? Vypadá to možná jako neřešitelný rébus, nicméně my pro vás máme pár elegantních řešení, jak se s tímhle problémem vypořádat.

1. U stropu

Super řešení pro malé byty s vysokými stropy. Postel je zasazena do kolejnic připevněných na zdi, ráno ji prostě vytáhnete ke stropu, a hned máte v garsonce dost místa.  

_pastedGraphic

2. Ve stropě

Další „stropní“ řešení, které můžete zvolit, pokud nechcete, aby postel byla vidět. Tentokrát ji elegantně schováte do stropního podhledu, nevýhodou ovšem je, že musíte počítat se stavebními úpravami bytu.  

 

_pastedGraphic-1

3. Ve skříni

Jestli vám stačí jednolůžko, mohla by vás oslovit tahle postel/pracovní stolek schovaná v nízké skříňce. Ideální kus nábytku do maličkých garsonek s nízkými stropy, nebo jako šikovně schované spaní pro příležitostné návštěvy. 

_pastedGraphic-4

4. V knihovně

Komfortnější varianta postele schované v jiném nábytku pro byty s vyššími stropy, kdy do knihovny zaklopíte dokonce pohodlné dvoulůžko. Z druhé strany vám pak vyjede parádní stůl s ohromnou pracovní plochou. 

5. V podlaze

Postele v podlaze jsou hitem posledních let. Jako plus berte i fakt, že se z ní nedá spadnout a nemusíte si lámat hlavu s nočním stolkem. Když budete chtít prostor přes den využívat, stačí ho zakrýt dřevěnou deskou. 

_schovane-postele1

6. V patře

V našem výčtu samozřejmě nemůžeme opomenout také nejobvyklejší model, kdy si v bytě vybudujete ještě jedno patro tvořené prostorem na spaní. Mějte ale na paměti, že tohle řešení není moc vhodné do bytů, kam praží slunce, protože nahoře na patře budete mít v létě i v noci hrozné vedro.

_pastedGraphic-7

Foto: FromEurope.org, Alltechnoblog.com, ResourceFurniture.com, HouseRoomDesign.com, Homedit.com, Buzzfeed.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.