6 dobře schovaných postelí

Jak to udělat, abych měl v malém bytě prostornou a pohodlnou postel, ale nezabrala mi moc místa? Vypadá to možná jako neřešitelný rébus, nicméně my pro vás máme pár elegantních řešení, jak se s tímhle problémem vypořádat.

1. U stropu

Super řešení pro malé byty s vysokými stropy. Postel je zasazena do kolejnic připevněných na zdi, ráno ji prostě vytáhnete ke stropu, a hned máte v garsonce dost místa.  

_pastedGraphic

2. Ve stropě

Další „stropní“ řešení, které můžete zvolit, pokud nechcete, aby postel byla vidět. Tentokrát ji elegantně schováte do stropního podhledu, nevýhodou ovšem je, že musíte počítat se stavebními úpravami bytu.  

 

_pastedGraphic-1

3. Ve skříni

Jestli vám stačí jednolůžko, mohla by vás oslovit tahle postel/pracovní stolek schovaná v nízké skříňce. Ideální kus nábytku do maličkých garsonek s nízkými stropy, nebo jako šikovně schované spaní pro příležitostné návštěvy. 

_pastedGraphic-4

4. V knihovně

Komfortnější varianta postele schované v jiném nábytku pro byty s vyššími stropy, kdy do knihovny zaklopíte dokonce pohodlné dvoulůžko. Z druhé strany vám pak vyjede parádní stůl s ohromnou pracovní plochou. 

5. V podlaze

Postele v podlaze jsou hitem posledních let. Jako plus berte i fakt, že se z ní nedá spadnout a nemusíte si lámat hlavu s nočním stolkem. Když budete chtít prostor přes den využívat, stačí ho zakrýt dřevěnou deskou. 

_schovane-postele1

6. V patře

V našem výčtu samozřejmě nemůžeme opomenout také nejobvyklejší model, kdy si v bytě vybudujete ještě jedno patro tvořené prostorem na spaní. Mějte ale na paměti, že tohle řešení není moc vhodné do bytů, kam praží slunce, protože nahoře na patře budete mít v létě i v noci hrozné vedro.

_pastedGraphic-7

Foto: FromEurope.org, Alltechnoblog.com, ResourceFurniture.com, HouseRoomDesign.com, Homedit.com, Buzzfeed.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.