6 DIY nápadů do dětského pokoje a skoro zadarmo

Máte pocit, že by dětský pokoj u vás doma potřeboval trochu oživit? Inspirujte se nápady na výrobu veselých doplňků, které stojí pár korun a jsou hotové v cuku letu! K tomu, abyste dětem udělali radost, nepotřebujete naditou peněženku. Úplně postačí pár dobrých nápadů.

_pastedGraphic-4

Místo pro fantazii a tvořivost

Ke stolu, který má na nohou ponožky, nebo na židli s pirátem budou děti mnohem raději sedat. Fantazii se meze nekladou, můžete klidně použít ponožky, ze kterých už vaše ratolest dávno vyrostla, nebo si pořiďte pár odstínů washi pásek a dejte se do díla. Fajnově budou vypadat i židličky obuté do těch vůbec prvních botiček.

_pastedGraphic-2

Schovka pro každého

Také jste jako děti milovali nejrůznější bunkry a skrýše? Udělejte podobnou radost i svým maličkým a z plachty a pár tyčí vyrobte stan, který se stane centrem divokých dětských dobrodružství.

_pokojik3

Mráček s barevným deštěm

Oživit se dá báječně i místo nad komodou, na níž má svou postýlku panenka či medvídek. Stačí jednoduchá vlastnoručně vyrobená nápaditá dekorace. Jde to úplně jednoduše, kupte pár kusů barevné plsti a pak už nechte volnou ruku fantazii. Nás nejvíc baví tenhle obláček, co z něj prší duha.

_pokojik1

Lampička pro superhrdinu

Roste vám doma komiksový fanoušek? Nebo prostě jen nejste příznivcem běžných dětských pokojíčků a chcete pro své děti něco originálního? Stačit vám k tomu bude jen objímka a maska oblíbeného hrdiny. S jistým úsilím tak vyrobíte parádní komiksovou lampičku.

Roztomilá dekorace

Vyzdobte dveře dětského pokoje milým obrázkem, třeba medvěda, který v dětské fantazii zaručeně ohlídá klidný spánek malých nocležníků a přes den se stane jejich miláčkem. Namalované to budete mít raz dva, stačí jen pár tahů.

_pastedGraphic-6

Kam chodí hračky spát

Že už ani nevíte, kam všechny ty hračky uklidit? Máme pro vás jeden tip. Zkuste k čelu postele nebo boční stěně skříně přidělat obyčejnou síťku. Vzniklá kapsa bude ideální hlavně na uskladnění plyšáků a nejrůznějších panenek.

Foto: Stylemepretty.com, Shelterness.com, Quora.com, Woohome.com, Brit.co.uk

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.