6 designových kousků, co nás baví

11. 1. 2017
Vždycky potěší, když se snoubí design s funkčností a vznikne originální dílo. To platí stejně pro dům, byt, velké kusy nábytku i úplné drobnosti. Našli jsme pro vás pár zajímavých, cenově dostupných designových kousků do bytu, které vám skvěle poslouží a ještě je na ně radost pohledět.

Věšák na klíče plástev

Věšák na klíče s nápadem

Že věčně hledáte při odchodu klíče po bytě, nebo je pořád zapomínáte doma? Pak je pro vás tenhle věšák ve tvaru plástve jako stvořený. Jednotlivé přívěsky jsou navíc na vnitřní straně barevně rozlišené, takže nehrozí, že si klíče zaměníte třeba se spolubydlícím.

Konvička

Z tohohle mráčku zaprší

Milá vychytávka, která vám pomůže rovnoměrněji rozprostřít zálivku na celý truhlík, a ještě se u toho pobavíte. Vodu si můžete nechat odstát v pet lahvích, přesně jak to mají rostliny rády, a pak už jen stačí nasadit tuhle designovou vychytávku a dopřát květinám vláhu stylově a rovnou z mráčku.

Netopýří kolíčky

Jako hejno netopýrů

Kdyby si Drákula někdy věšel prádlo, pak si můžete být jistí, že by k tomu používal tyhle parádní kolíčky.  Navíc je to super řešení, jak i něco tak fádního, jako je šňůra na prádlo, trochu vyšperkovat.

Záložka

Super hrdina pro knihomoly

Izraelské designerské studio Artori Design přišlo s originální poličkou, která vytváří dojem, že Superman právě zachraňuje vaše knihy před pádem do věčných hlubin. Takže pokud zrovna přemýšlíte nad tím, jak si vystavit sbírku komiksů, mrkněte na stránky studia, kde si tyhle designovky můžete rovnou i za pár korun objednat.

Pop-artová lampička

Posviťte si pop-artově

Jestli milujete barvy, design a pop-art, pak vás tenhle kousek rozhodně okouzlí na první pohled. Vtipná iluze tekoucí barvy a zářivá žlutá barva dělají z téhle lampičky jedinečnou záležitost. Ať už bude svítit na pracovním stole, nebo v ložnici, rozhodně se stane nejvýraznějším doplňkem místnosti.

Jednorožec

Odvázaný jednorožec

Tenhle výjev sice možná nenávratně naruší citlivějším jedincům představu o jednorožci jako nevinném stvoření z pohádek, ale posuďte sami. Originálnější způsob, jak si doma vystavit lahev červeného, hned tak nenajdete.

Foto: Amazon.com, Buzzfeed.com, Artoridesign.com, Iluvgoodies.com, Ebay.com, Thecoolector.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.