6 designových kousků, co nás baví

Vždycky potěší, když se snoubí design s funkčností a vznikne originální dílo. To platí stejně pro dům, byt, velké kusy nábytku i úplné drobnosti. Našli jsme pro vás pár zajímavých, cenově dostupných designových kousků do bytu, které vám skvěle poslouží a ještě je na ně radost pohledět.

Věšák na klíče plástev

Věšák na klíče s nápadem

Že věčně hledáte při odchodu klíče po bytě, nebo je pořád zapomínáte doma? Pak je pro vás tenhle věšák ve tvaru plástve jako stvořený. Jednotlivé přívěsky jsou navíc na vnitřní straně barevně rozlišené, takže nehrozí, že si klíče zaměníte třeba se spolubydlícím.

Konvička

Z tohohle mráčku zaprší

Milá vychytávka, která vám pomůže rovnoměrněji rozprostřít zálivku na celý truhlík, a ještě se u toho pobavíte. Vodu si můžete nechat odstát v pet lahvích, přesně jak to mají rostliny rády, a pak už jen stačí nasadit tuhle designovou vychytávku a dopřát květinám vláhu stylově a rovnou z mráčku.

Netopýří kolíčky

Jako hejno netopýrů

Kdyby si Drákula někdy věšel prádlo, pak si můžete být jistí, že by k tomu používal tyhle parádní kolíčky.  Navíc je to super řešení, jak i něco tak fádního, jako je šňůra na prádlo, trochu vyšperkovat.

Záložka

Super hrdina pro knihomoly

Izraelské designerské studio Artori Design přišlo s originální poličkou, která vytváří dojem, že Superman právě zachraňuje vaše knihy před pádem do věčných hlubin. Takže pokud zrovna přemýšlíte nad tím, jak si vystavit sbírku komiksů, mrkněte na stránky studia, kde si tyhle designovky můžete rovnou i za pár korun objednat.

Pop-artová lampička

Posviťte si pop-artově

Jestli milujete barvy, design a pop-art, pak vás tenhle kousek rozhodně okouzlí na první pohled. Vtipná iluze tekoucí barvy a zářivá žlutá barva dělají z téhle lampičky jedinečnou záležitost. Ať už bude svítit na pracovním stole, nebo v ložnici, rozhodně se stane nejvýraznějším doplňkem místnosti.

Jednorožec

Odvázaný jednorožec

Tenhle výjev sice možná nenávratně naruší citlivějším jedincům představu o jednorožci jako nevinném stvoření z pohádek, ale posuďte sami. Originálnější způsob, jak si doma vystavit lahev červeného, hned tak nenajdete.

Foto: Amazon.com, Buzzfeed.com, Artoridesign.com, Iluvgoodies.com, Ebay.com, Thecoolector.com

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.