6 designových kousků, co nás baví

11. 1. 2017
Vždycky potěší, když se snoubí design s funkčností a vznikne originální dílo. To platí stejně pro dům, byt, velké kusy nábytku i úplné drobnosti. Našli jsme pro vás pár zajímavých, cenově dostupných designových kousků do bytu, které vám skvěle poslouží a ještě je na ně radost pohledět.

Věšák na klíče plástev

Věšák na klíče s nápadem

Že věčně hledáte při odchodu klíče po bytě, nebo je pořád zapomínáte doma? Pak je pro vás tenhle věšák ve tvaru plástve jako stvořený. Jednotlivé přívěsky jsou navíc na vnitřní straně barevně rozlišené, takže nehrozí, že si klíče zaměníte třeba se spolubydlícím.

Konvička

Z tohohle mráčku zaprší

Milá vychytávka, která vám pomůže rovnoměrněji rozprostřít zálivku na celý truhlík, a ještě se u toho pobavíte. Vodu si můžete nechat odstát v pet lahvích, přesně jak to mají rostliny rády, a pak už jen stačí nasadit tuhle designovou vychytávku a dopřát květinám vláhu stylově a rovnou z mráčku.

Netopýří kolíčky

Jako hejno netopýrů

Kdyby si Drákula někdy věšel prádlo, pak si můžete být jistí, že by k tomu používal tyhle parádní kolíčky.  Navíc je to super řešení, jak i něco tak fádního, jako je šňůra na prádlo, trochu vyšperkovat.

Záložka

Super hrdina pro knihomoly

Izraelské designerské studio Artori Design přišlo s originální poličkou, která vytváří dojem, že Superman právě zachraňuje vaše knihy před pádem do věčných hlubin. Takže pokud zrovna přemýšlíte nad tím, jak si vystavit sbírku komiksů, mrkněte na stránky studia, kde si tyhle designovky můžete rovnou i za pár korun objednat.

Pop-artová lampička

Posviťte si pop-artově

Jestli milujete barvy, design a pop-art, pak vás tenhle kousek rozhodně okouzlí na první pohled. Vtipná iluze tekoucí barvy a zářivá žlutá barva dělají z téhle lampičky jedinečnou záležitost. Ať už bude svítit na pracovním stole, nebo v ložnici, rozhodně se stane nejvýraznějším doplňkem místnosti.

Jednorožec

Odvázaný jednorožec

Tenhle výjev sice možná nenávratně naruší citlivějším jedincům představu o jednorožci jako nevinném stvoření z pohádek, ale posuďte sami. Originálnější způsob, jak si doma vystavit lahev červeného, hned tak nenajdete.

Foto: Amazon.com, Buzzfeed.com, Artoridesign.com, Iluvgoodies.com, Ebay.com, Thecoolector.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.