5 vymazlených interiérů v africkém stylu

Autor: TadyJeMoje.cz
Přineste si do svých domovů trochu tepla a exotiky. Ať už půjde o dřevěné masky, figurky nebo jiné bytové doplňky s africkými motivy, vždycky si můžete být jistí, že oživí interiér a vnesou do vašeho příbytku emocionální náboj.

Perfektně vyladěný obývák

Pokud máte pro Afriku opravdu slabost, můžete si v jejím duchu zařídit klidně celý byt. Inspirací vám budiž třeba tenhle obývák, kde je africké skoro všechno. Od obrazů domorodých žen na stěně, přes zebří kůži na zemi až po stylový dřevený stůl a sošky hlav býků. 

Mísy nepatří jen do kuchyně

I když se Africe říká černý kontinent, ve skutečnosti hraje všemi barvami. To platí pro pestrobarevné šaty žen stejně jako třeba pro krásné svazijské pletené mísy. Doma se vám mohou hodit v kuchyni na chleba nebo na ovoce, stejně tak si je ale můžete dát jako nevšední dekoraci na zeď. 

_afrika2

Povlečení s africkými vzory

K tomu, aby váš byt dostal jen lehký africký šmrnc, ale neztratil svůj původní ráz, jsou ideální povlaky na polštáře, které dáváte na pohovku. Příjemně oživí prostor, ale přitom působí nenápadně, zbytečně na sebe nestrhávají pozornost. 

_pastedGraphic-3

Posezení s fotkou

Útulný koutek s křesly a kobercem v africkém stylu s nimiž zajímavě kontrastuje funkcionalistická chromová lampa. Potěší roztomilý vtípek s umístěním velké fotografie sedící černošky, která je jen opřena o zeď, takže to vypadá, jako kdyby dívka seděla s vámi v místnosti.

Masky jako součást originálního mixu

Když chcete mít v obývacím pokoji něco afrického, neznamená to ale, že tak musíte ladit celou místnost. Dokazuje to třeba tenhle originální interiér, kde se dřevěné masky perfektně vyjímají na plechovém industriálním stolku hned vedle bílé repliky slavného Le Corbusierova trubkového křesla. 

_afrika1

Foto: Feshedeen.com,  Decoracion.facilisimo.com, Style-files.comLushome.comAphrochic.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.