5 vymazlených interiérů v africkém stylu

4. 2. 2016
Přineste si do svých domovů trochu tepla a exotiky. Ať už půjde o dřevěné masky, figurky nebo jiné bytové doplňky s africkými motivy, vždycky si můžete být jistí, že oživí interiér a vnesou do vašeho příbytku emocionální náboj.

Perfektně vyladěný obývák

Pokud máte pro Afriku opravdu slabost, můžete si v jejím duchu zařídit klidně celý byt. Inspirací vám budiž třeba tenhle obývák, kde je africké skoro všechno. Od obrazů domorodých žen na stěně, přes zebří kůži na zemi až po stylový dřevený stůl a sošky hlav býků. 

Mísy nepatří jen do kuchyně

I když se Africe říká černý kontinent, ve skutečnosti hraje všemi barvami. To platí pro pestrobarevné šaty žen stejně jako třeba pro krásné svazijské pletené mísy. Doma se vám mohou hodit v kuchyni na chleba nebo na ovoce, stejně tak si je ale můžete dát jako nevšední dekoraci na zeď. 

_afrika2

Povlečení s africkými vzory

K tomu, aby váš byt dostal jen lehký africký šmrnc, ale neztratil svůj původní ráz, jsou ideální povlaky na polštáře, které dáváte na pohovku. Příjemně oživí prostor, ale přitom působí nenápadně, zbytečně na sebe nestrhávají pozornost. 

_pastedGraphic-3

Posezení s fotkou

Útulný koutek s křesly a kobercem v africkém stylu s nimiž zajímavě kontrastuje funkcionalistická chromová lampa. Potěší roztomilý vtípek s umístěním velké fotografie sedící černošky, která je jen opřena o zeď, takže to vypadá, jako kdyby dívka seděla s vámi v místnosti.

Masky jako součást originálního mixu

Když chcete mít v obývacím pokoji něco afrického, neznamená to ale, že tak musíte ladit celou místnost. Dokazuje to třeba tenhle originální interiér, kde se dřevěné masky perfektně vyjímají na plechovém industriálním stolku hned vedle bílé repliky slavného Le Corbusierova trubkového křesla. 

_afrika1

Foto: Feshedeen.com,  Decoracion.facilisimo.com, Style-files.comLushome.comAphrochic.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.