5 vymazlených interiérů v africkém stylu

Autor: TadyJeMoje.cz
Přineste si do svých domovů trochu tepla a exotiky. Ať už půjde o dřevěné masky, figurky nebo jiné bytové doplňky s africkými motivy, vždycky si můžete být jistí, že oživí interiér a vnesou do vašeho příbytku emocionální náboj.

Perfektně vyladěný obývák

Pokud máte pro Afriku opravdu slabost, můžete si v jejím duchu zařídit klidně celý byt. Inspirací vám budiž třeba tenhle obývák, kde je africké skoro všechno. Od obrazů domorodých žen na stěně, přes zebří kůži na zemi až po stylový dřevený stůl a sošky hlav býků. 

Mísy nepatří jen do kuchyně

I když se Africe říká černý kontinent, ve skutečnosti hraje všemi barvami. To platí pro pestrobarevné šaty žen stejně jako třeba pro krásné svazijské pletené mísy. Doma se vám mohou hodit v kuchyni na chleba nebo na ovoce, stejně tak si je ale můžete dát jako nevšední dekoraci na zeď. 

_afrika2

Povlečení s africkými vzory

K tomu, aby váš byt dostal jen lehký africký šmrnc, ale neztratil svůj původní ráz, jsou ideální povlaky na polštáře, které dáváte na pohovku. Příjemně oživí prostor, ale přitom působí nenápadně, zbytečně na sebe nestrhávají pozornost. 

_pastedGraphic-3

Posezení s fotkou

Útulný koutek s křesly a kobercem v africkém stylu s nimiž zajímavě kontrastuje funkcionalistická chromová lampa. Potěší roztomilý vtípek s umístěním velké fotografie sedící černošky, která je jen opřena o zeď, takže to vypadá, jako kdyby dívka seděla s vámi v místnosti.

Masky jako součást originálního mixu

Když chcete mít v obývacím pokoji něco afrického, neznamená to ale, že tak musíte ladit celou místnost. Dokazuje to třeba tenhle originální interiér, kde se dřevěné masky perfektně vyjímají na plechovém industriálním stolku hned vedle bílé repliky slavného Le Corbusierova trubkového křesla. 

_afrika1

Foto: Feshedeen.com,  Decoracion.facilisimo.com, Style-files.comLushome.comAphrochic.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.