5 triků pro malé koupelny

Právě koupelny dostávají v malých bytech nejvíc na frak. I na pár metrech čtverečních se dá ale s troškou invence vybudovat funkční koupelna, kde se budete cítit dobře. Máme pro vás nápady, jak to udělat.

Úzké umyvadlo

Zasazené do mělkého pultu vám oproti umyvadlu klasických rozměrů a skříňce pod ním ušetří skoro půl metru. I do mělkého pultu se vám přitom vejdou kosmetické produkty, které vlastně hluboké poličky vůbec nepotřebují. 

Zrcadlové skříňky

Vytažené až ke stropu koupelnu vizuálně rozšíří téměř na dvojnásobek. Jenom počítejte s tím, že je budete muset častěji otírat než skříňky s normálními dvířky. 

_koupelny2

Všechno v rohu

Záchod, umyvadlo i sprchový kout rozstrkejte do rohů a můžete si být jistí, že efektivněji už malý prostor koupelny využít nejde. 

_pastedGraphic-4

Sprchový kout s bezrámovými skleněnými dveřmi

Zvolte ho namísto sprcháče s klasickými rámovými dveřmi a uvidíte, že sprchový kout opticky jakoby zmizí, a koupelna bude působit rozlehlejším dojmem. 

Vana zasazená částečně pod umyvadlo

I v malé koupelně si můžete dopřávat vanu. Stačí tu část, kde máte nohy, šikovně umístit pod umyvadlo.

_koupelny1

Foto: ShareDesign.com, Homedit.comVtwonen.nlLushome.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.