5 triků pro malé koupelny

Právě koupelny dostávají v malých bytech nejvíc na frak. I na pár metrech čtverečních se dá ale s troškou invence vybudovat funkční koupelna, kde se budete cítit dobře. Máme pro vás nápady, jak to udělat.

Úzké umyvadlo

Zasazené do mělkého pultu vám oproti umyvadlu klasických rozměrů a skříňce pod ním ušetří skoro půl metru. I do mělkého pultu se vám přitom vejdou kosmetické produkty, které vlastně hluboké poličky vůbec nepotřebují. 

Zrcadlové skříňky

Vytažené až ke stropu koupelnu vizuálně rozšíří téměř na dvojnásobek. Jenom počítejte s tím, že je budete muset častěji otírat než skříňky s normálními dvířky. 

_koupelny2

Všechno v rohu

Záchod, umyvadlo i sprchový kout rozstrkejte do rohů a můžete si být jistí, že efektivněji už malý prostor koupelny využít nejde. 

_pastedGraphic-4

Sprchový kout s bezrámovými skleněnými dveřmi

Zvolte ho namísto sprcháče s klasickými rámovými dveřmi a uvidíte, že sprchový kout opticky jakoby zmizí, a koupelna bude působit rozlehlejším dojmem. 

Vana zasazená částečně pod umyvadlo

I v malé koupelně si můžete dopřávat vanu. Stačí tu část, kde máte nohy, šikovně umístit pod umyvadlo.

_koupelny1

Foto: ShareDesign.com, Homedit.comVtwonen.nlLushome.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.