5 triků pro malé koupelny

7. 9. 2015
Právě koupelny dostávají v malých bytech nejvíc na frak. I na pár metrech čtverečních se dá ale s troškou invence vybudovat funkční koupelna, kde se budete cítit dobře. Máme pro vás nápady, jak to udělat.

Úzké umyvadlo

Zasazené do mělkého pultu vám oproti umyvadlu klasických rozměrů a skříňce pod ním ušetří skoro půl metru. I do mělkého pultu se vám přitom vejdou kosmetické produkty, které vlastně hluboké poličky vůbec nepotřebují. 

Zrcadlové skříňky

Vytažené až ke stropu koupelnu vizuálně rozšíří téměř na dvojnásobek. Jenom počítejte s tím, že je budete muset častěji otírat než skříňky s normálními dvířky. 

_koupelny2

Všechno v rohu

Záchod, umyvadlo i sprchový kout rozstrkejte do rohů a můžete si být jistí, že efektivněji už malý prostor koupelny využít nejde. 

_pastedGraphic-4

Sprchový kout s bezrámovými skleněnými dveřmi

Zvolte ho namísto sprcháče s klasickými rámovými dveřmi a uvidíte, že sprchový kout opticky jakoby zmizí, a koupelna bude působit rozlehlejším dojmem. 

Vana zasazená částečně pod umyvadlo

I v malé koupelně si můžete dopřávat vanu. Stačí tu část, kde máte nohy, šikovně umístit pod umyvadlo.

_koupelny1

Foto: ShareDesign.com, Homedit.comVtwonen.nlLushome.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.