5 tipů, jak reagovat, když někomu vytopíte byt

30. 10. 2014
Krví podlité oči. Rozcuchané vlasy. Divoká gestikulace, zvýšený hlas. Takhle nějak bude asi vypadat váš soused, pokud ho nešťastnou náhodou vytopíte. Ať za to může puštěný kohoutek, prasklé akvárium o objemu pár hektolitrů nebo třeba prasklá trubka pod vanou, po přečtení tohoto článku už vždycky budete vědět, jak zareagovat. Ve jménu dobrých sousedských vztahů, čtěte dál.

1

I ten nejrozlícenější soused se brzo uklidní. Základní strategií je proto v první chvíli hodit vinu na někoho jiného, případně odvést sousedovu agresi správným směrem (a to je vždy ten, který vede pryč od vás).

1. DEJTE SI PANÁKA

Řekněte: „Ano, je strašné, co se stalo. Sám jsem v šoku, že jsem vám způsobil potíže. Musím se něčeho napít – dáte si taky?“ Nalijte sobě a hlavně sousedovi štědrou dávku a nezapomeňte ani na druhou a třetí nohu. Soused se rozveselí, uklidní a možná ještě dá do placu nějaký ten vtip a podobně. Pokud budete s jeho pitím držet krok, brzo se budete jeho vtipům smát společně.

2. POCHVALA ZABÍRÁ

Zkuste to třeba takto: „Vzácný pane, je mi skutečně a hluboce líto, že jsem vás vytopil. Kdybych si mohl vybrat, radši bych vytopil někoho daleko méně sympatického, než jste vy. Mimochodem, tohle tílko vám fantasticky sluší. Hezky vám ladí k trenýrkám.“

3. RELATIVIZUJTE

„Tak vytopený byt, říkáte? To je nepříjemné, já se hrozně moc omlouvám. Ale mohlo se stát něco daleko horšího. Věděl jste například, že před týdnem minul Zemi jen o vlásek asteroid, který – kdyby býval dopadl – by zničil 99 % všeho života na planetě? Podle mého názoru je lepší být vytopený, ale živý než nevytopený, ale mrtvý.“

4. HRAJTE SI NA BLÁZNA

S vytřeštěným pohledem mu vysvětlete, že ne vy, ale ti narůžovělí skřítci, co s vámi žijí v bytě, celou noc nosili kyblíčky s vodou a lili ji do vany, která přetekla, zatímco jste spali. Trvejte na tom, že se na skřítky musí jít osobně podívat. Mluvte rychle, zmateně, vyrobte klidně nesouvislý „slovní salát“, a do řeči občas vpleťte slova: „Já nejsem blázen, já nejsem blázen. To mi říká i můj psychiatr.“ S bláznem se nikdo bavit nechce, a tak soused jistě brzo vycouvá. A možná se vám navíc začne i vyhýbat, takže nebudete muset nic nahrazovat.

5. POKUD ANI HRA NA BLÁZNA NEZABERE, PAK…

…prostě vezměte věci, jak jsou, smiřte se se situací a nabídněte pomoc při malování případně férovou finanční kompenzaci. V této souvislosti si dovolujeme doporučit pojistit se proti podobným nepříjemnostem u některé z pojišťoven.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.