5 tipů, jak reagovat, když někomu vytopíte byt

Autor: TadyJeMoje.cz
Krví podlité oči. Rozcuchané vlasy. Divoká gestikulace, zvýšený hlas. Takhle nějak bude asi vypadat váš soused, pokud ho nešťastnou náhodou vytopíte. Ať za to může puštěný kohoutek, prasklé akvárium o objemu pár hektolitrů nebo třeba prasklá trubka pod vanou, po přečtení tohoto článku už vždycky budete vědět, jak zareagovat. Ve jménu dobrých sousedských vztahů, čtěte dál.

1

I ten nejrozlícenější soused se brzo uklidní. Základní strategií je proto v první chvíli hodit vinu na někoho jiného, případně odvést sousedovu agresi správným směrem (a to je vždy ten, který vede pryč od vás).

1. DEJTE SI PANÁKA

Řekněte: „Ano, je strašné, co se stalo. Sám jsem v šoku, že jsem vám způsobil potíže. Musím se něčeho napít – dáte si taky?“ Nalijte sobě a hlavně sousedovi štědrou dávku a nezapomeňte ani na druhou a třetí nohu. Soused se rozveselí, uklidní a možná ještě dá do placu nějaký ten vtip a podobně. Pokud budete s jeho pitím držet krok, brzo se budete jeho vtipům smát společně.

2. POCHVALA ZABÍRÁ

Zkuste to třeba takto: „Vzácný pane, je mi skutečně a hluboce líto, že jsem vás vytopil. Kdybych si mohl vybrat, radši bych vytopil někoho daleko méně sympatického, než jste vy. Mimochodem, tohle tílko vám fantasticky sluší. Hezky vám ladí k trenýrkám.“

3. RELATIVIZUJTE

„Tak vytopený byt, říkáte? To je nepříjemné, já se hrozně moc omlouvám. Ale mohlo se stát něco daleko horšího. Věděl jste například, že před týdnem minul Zemi jen o vlásek asteroid, který – kdyby býval dopadl – by zničil 99 % všeho života na planetě? Podle mého názoru je lepší být vytopený, ale živý než nevytopený, ale mrtvý.“

4. HRAJTE SI NA BLÁZNA

S vytřeštěným pohledem mu vysvětlete, že ne vy, ale ti narůžovělí skřítci, co s vámi žijí v bytě, celou noc nosili kyblíčky s vodou a lili ji do vany, která přetekla, zatímco jste spali. Trvejte na tom, že se na skřítky musí jít osobně podívat. Mluvte rychle, zmateně, vyrobte klidně nesouvislý „slovní salát“, a do řeči občas vpleťte slova: „Já nejsem blázen, já nejsem blázen. To mi říká i můj psychiatr.“ S bláznem se nikdo bavit nechce, a tak soused jistě brzo vycouvá. A možná se vám navíc začne i vyhýbat, takže nebudete muset nic nahrazovat.

5. POKUD ANI HRA NA BLÁZNA NEZABERE, PAK…

…prostě vezměte věci, jak jsou, smiřte se se situací a nabídněte pomoc při malování případně férovou finanční kompenzaci. V této souvislosti si dovolujeme doporučit pojistit se proti podobným nepříjemnostem u některé z pojišťoven.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.