5 tipů, jak reagovat, když někomu vytopíte byt

Autor: TadyJeMoje.cz
Krví podlité oči. Rozcuchané vlasy. Divoká gestikulace, zvýšený hlas. Takhle nějak bude asi vypadat váš soused, pokud ho nešťastnou náhodou vytopíte. Ať za to může puštěný kohoutek, prasklé akvárium o objemu pár hektolitrů nebo třeba prasklá trubka pod vanou, po přečtení tohoto článku už vždycky budete vědět, jak zareagovat. Ve jménu dobrých sousedských vztahů, čtěte dál.

1

I ten nejrozlícenější soused se brzo uklidní. Základní strategií je proto v první chvíli hodit vinu na někoho jiného, případně odvést sousedovu agresi správným směrem (a to je vždy ten, který vede pryč od vás).

1. DEJTE SI PANÁKA

Řekněte: „Ano, je strašné, co se stalo. Sám jsem v šoku, že jsem vám způsobil potíže. Musím se něčeho napít – dáte si taky?“ Nalijte sobě a hlavně sousedovi štědrou dávku a nezapomeňte ani na druhou a třetí nohu. Soused se rozveselí, uklidní a možná ještě dá do placu nějaký ten vtip a podobně. Pokud budete s jeho pitím držet krok, brzo se budete jeho vtipům smát společně.

2. POCHVALA ZABÍRÁ

Zkuste to třeba takto: „Vzácný pane, je mi skutečně a hluboce líto, že jsem vás vytopil. Kdybych si mohl vybrat, radši bych vytopil někoho daleko méně sympatického, než jste vy. Mimochodem, tohle tílko vám fantasticky sluší. Hezky vám ladí k trenýrkám.“

3. RELATIVIZUJTE

„Tak vytopený byt, říkáte? To je nepříjemné, já se hrozně moc omlouvám. Ale mohlo se stát něco daleko horšího. Věděl jste například, že před týdnem minul Zemi jen o vlásek asteroid, který – kdyby býval dopadl – by zničil 99 % všeho života na planetě? Podle mého názoru je lepší být vytopený, ale živý než nevytopený, ale mrtvý.“

4. HRAJTE SI NA BLÁZNA

S vytřeštěným pohledem mu vysvětlete, že ne vy, ale ti narůžovělí skřítci, co s vámi žijí v bytě, celou noc nosili kyblíčky s vodou a lili ji do vany, která přetekla, zatímco jste spali. Trvejte na tom, že se na skřítky musí jít osobně podívat. Mluvte rychle, zmateně, vyrobte klidně nesouvislý „slovní salát“, a do řeči občas vpleťte slova: „Já nejsem blázen, já nejsem blázen. To mi říká i můj psychiatr.“ S bláznem se nikdo bavit nechce, a tak soused jistě brzo vycouvá. A možná se vám navíc začne i vyhýbat, takže nebudete muset nic nahrazovat.

5. POKUD ANI HRA NA BLÁZNA NEZABERE, PAK…

…prostě vezměte věci, jak jsou, smiřte se se situací a nabídněte pomoc při malování případně férovou finanční kompenzaci. V této souvislosti si dovolujeme doporučit pojistit se proti podobným nepříjemnostem u některé z pojišťoven.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.