5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

30. 5. 2017
Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

_spajz1

Potraviny ukryté v šuplíku

Mít při vaření všechno po ruce je jistě sen každé kuchařky a kuchaře. Uskladnění potravin přímo v lince vám zajistí, že nebudete muset pořád někam odbíhat. Stačí si vytvořit šuplíky na míru a usadit je do linky.

_spajz2

Vysunovací spíž

Budete sice muset obětovat jednu z kuchyňských skříněk, ale zase je pak všechno hezky pohromadě. Když navíc použijete vysunovací systém, budete mít na potraviny o hodně víc místa než v klasicky řešené skříni a lépe využijete skříň s užším profilem.

_spajz3

Nezapomeňte na opomíjená místa

Místo nad kuchyňskou linkou se hodí především k uskladnění kompotů, šťáv a jiných potravin, které nejsou tak náchylné například na prach a výpary vznikající při vaření. Pokud vše roztřídíte do hezkých košíčků, nebudete se muset bát, že věci nad linkou budou vypadat rušivě.

_spajz4

Tajný šuplík plný dobrot

V každé kuchyni se najde nějaká ta nevyužitá škvíra. Přesně na míru si tak můžete vytvořit pojízdný šuplík, který bude do mezery přesně pasovat. A hned vám tak vznikne další prostor, kam uskladníte spoustu věcí.

_spajz5

Spíž trochu jinak

Potraviny není vždycky potřeba ukrývat na nějaká místa, která nejsou příliš vidět. Naopak z originální špajzky můžete udělat zajímavý prvek kuchyně. Lze například použít staré nákupní nebo proutěné košíky, do kterých dáte ovoce, zeleninu, cibuli či brambory.

Foto: housebeautiful.com, wayfair.com, bhg.com, apartmenttherapy.com, diypassion.com, centophobe.com, teds-woodworking.digimkts.com,

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.