5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

_spajz1

Potraviny ukryté v šuplíku

Mít při vaření všechno po ruce je jistě sen každé kuchařky a kuchaře. Uskladnění potravin přímo v lince vám zajistí, že nebudete muset pořád někam odbíhat. Stačí si vytvořit šuplíky na míru a usadit je do linky.

_spajz2

Vysunovací spíž

Budete sice muset obětovat jednu z kuchyňských skříněk, ale zase je pak všechno hezky pohromadě. Když navíc použijete vysunovací systém, budete mít na potraviny o hodně víc místa než v klasicky řešené skříni a lépe využijete skříň s užším profilem.

_spajz3

Nezapomeňte na opomíjená místa

Místo nad kuchyňskou linkou se hodí především k uskladnění kompotů, šťáv a jiných potravin, které nejsou tak náchylné například na prach a výpary vznikající při vaření. Pokud vše roztřídíte do hezkých košíčků, nebudete se muset bát, že věci nad linkou budou vypadat rušivě.

_spajz4

Tajný šuplík plný dobrot

V každé kuchyni se najde nějaká ta nevyužitá škvíra. Přesně na míru si tak můžete vytvořit pojízdný šuplík, který bude do mezery přesně pasovat. A hned vám tak vznikne další prostor, kam uskladníte spoustu věcí.

_spajz5

Spíž trochu jinak

Potraviny není vždycky potřeba ukrývat na nějaká místa, která nejsou příliš vidět. Naopak z originální špajzky můžete udělat zajímavý prvek kuchyně. Lze například použít staré nákupní nebo proutěné košíky, do kterých dáte ovoce, zeleninu, cibuli či brambory.

Foto: housebeautiful.com, wayfair.com, bhg.com, apartmenttherapy.com, diypassion.com, centophobe.com, teds-woodworking.digimkts.com,

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.