5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

30. 5. 2017
Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

_spajz1

Potraviny ukryté v šuplíku

Mít při vaření všechno po ruce je jistě sen každé kuchařky a kuchaře. Uskladnění potravin přímo v lince vám zajistí, že nebudete muset pořád někam odbíhat. Stačí si vytvořit šuplíky na míru a usadit je do linky.

_spajz2

Vysunovací spíž

Budete sice muset obětovat jednu z kuchyňských skříněk, ale zase je pak všechno hezky pohromadě. Když navíc použijete vysunovací systém, budete mít na potraviny o hodně víc místa než v klasicky řešené skříni a lépe využijete skříň s užším profilem.

_spajz3

Nezapomeňte na opomíjená místa

Místo nad kuchyňskou linkou se hodí především k uskladnění kompotů, šťáv a jiných potravin, které nejsou tak náchylné například na prach a výpary vznikající při vaření. Pokud vše roztřídíte do hezkých košíčků, nebudete se muset bát, že věci nad linkou budou vypadat rušivě.

_spajz4

Tajný šuplík plný dobrot

V každé kuchyni se najde nějaká ta nevyužitá škvíra. Přesně na míru si tak můžete vytvořit pojízdný šuplík, který bude do mezery přesně pasovat. A hned vám tak vznikne další prostor, kam uskladníte spoustu věcí.

_spajz5

Spíž trochu jinak

Potraviny není vždycky potřeba ukrývat na nějaká místa, která nejsou příliš vidět. Naopak z originální špajzky můžete udělat zajímavý prvek kuchyně. Lze například použít staré nákupní nebo proutěné košíky, do kterých dáte ovoce, zeleninu, cibuli či brambory.

Foto: housebeautiful.com, wayfair.com, bhg.com, apartmenttherapy.com, diypassion.com, centophobe.com, teds-woodworking.digimkts.com,

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.