5 pokojových kytek, které vám zaručeně pokvetou i v zimě

Do jara daleko, ale koho by to rmoutilo? Rozkvetlou parádu můžete mít v obýváku klidně i přes zimu. Stačí si jen vybrat ty správné odrůdy rostlinek, které venkovní mráz nezastraší.

Kaktus

Kaktus kalanchoe

Stojí pár kaček, a jakou nadělá parádu! Řeč je o sukulentu kalanchoe, u nás známého jako kolopejka. Kvete výraznými barvami a je k dostání v několika odrůdách. Rostlině stačí patnáct stupňů a taky trochu světla.

Vánoční kaktus

Vánoční kaktus

Nenechte se zmást zavádějícím názvem, říká se mu sice vánoční, kvést vám ale může klidně i v lednu. Stačí ho dát do chladu. Pučí totiž výhradně v místnosti, kde je maximálně 15 stupňů. Po odkvětu ho zase přesuňte do teplíčka – ideální je 22 stupňů. A příští rok se vám znovu odmění barevnou parádou.

Fialky

Fialky až z Afriky

Dávno před tím, než se mezi čerstvými výhonky trávy začnou objevovat první kvítky fialek, můžete mít ty svoje pěkně doma v obýváku. Africké fialky, odborně řečené Saintpaulia, kvetou po celý rok a často zdobí obýváky našich babiček. Když je ale přesadíte do stylového květináče nebo hrníčku, udělají vám radost klidně i v mladistvém bytě.

Brambořík

Brambořík

Pokud si z obchodu domů odnesete vykvetlý brambořík, určitě s ním nechoďte do tepla. Dopřejte mu chladné a světlé místo, a zalévejte ho jen zlehka. Odmění se vám i několika týdny bohatého květu.

Azalka

Azalky

Nenáročné rostlinky s bohatými květy rostou od podzimu do dubna. Líbí se jim v teplotách kolem osmnácti stupňů a ve vlhčích místnostech. V případě, že to s teplotou přepálíte, odkvetou rychleji, než by musely.

Foto: mistymorrning.tumblr.com,  exotischepflanze.ex.funpic.demidwestliving.comgardeningknowhow.com, goodpixcool.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.