5 pokojových kytek, které vám zaručeně pokvetou i v zimě

4. 1. 2017
Do jara daleko, ale koho by to rmoutilo? Rozkvetlou parádu můžete mít v obýváku klidně i přes zimu. Stačí si jen vybrat ty správné odrůdy rostlinek, které venkovní mráz nezastraší.

Kaktus

Kaktus kalanchoe

Stojí pár kaček, a jakou nadělá parádu! Řeč je o sukulentu kalanchoe, u nás známého jako kolopejka. Kvete výraznými barvami a je k dostání v několika odrůdách. Rostlině stačí patnáct stupňů a taky trochu světla.

Vánoční kaktus

Vánoční kaktus

Nenechte se zmást zavádějícím názvem, říká se mu sice vánoční, kvést vám ale může klidně i v lednu. Stačí ho dát do chladu. Pučí totiž výhradně v místnosti, kde je maximálně 15 stupňů. Po odkvětu ho zase přesuňte do teplíčka – ideální je 22 stupňů. A příští rok se vám znovu odmění barevnou parádou.

Fialky

Fialky až z Afriky

Dávno před tím, než se mezi čerstvými výhonky trávy začnou objevovat první kvítky fialek, můžete mít ty svoje pěkně doma v obýváku. Africké fialky, odborně řečené Saintpaulia, kvetou po celý rok a často zdobí obýváky našich babiček. Když je ale přesadíte do stylového květináče nebo hrníčku, udělají vám radost klidně i v mladistvém bytě.

Brambořík

Brambořík

Pokud si z obchodu domů odnesete vykvetlý brambořík, určitě s ním nechoďte do tepla. Dopřejte mu chladné a světlé místo, a zalévejte ho jen zlehka. Odmění se vám i několika týdny bohatého květu.

Azalka

Azalky

Nenáročné rostlinky s bohatými květy rostou od podzimu do dubna. Líbí se jim v teplotách kolem osmnácti stupňů a ve vlhčích místnostech. V případě, že to s teplotou přepálíte, odkvetou rychleji, než by musely.

Foto: mistymorrning.tumblr.com,  exotischepflanze.ex.funpic.demidwestliving.comgardeningknowhow.com, goodpixcool.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.