5 pokojových kytek, které vám zaručeně pokvetou i v zimě

4. 1. 2017
Do jara daleko, ale koho by to rmoutilo? Rozkvetlou parádu můžete mít v obýváku klidně i přes zimu. Stačí si jen vybrat ty správné odrůdy rostlinek, které venkovní mráz nezastraší.

Kaktus

Kaktus kalanchoe

Stojí pár kaček, a jakou nadělá parádu! Řeč je o sukulentu kalanchoe, u nás známého jako kolopejka. Kvete výraznými barvami a je k dostání v několika odrůdách. Rostlině stačí patnáct stupňů a taky trochu světla.

Vánoční kaktus

Vánoční kaktus

Nenechte se zmást zavádějícím názvem, říká se mu sice vánoční, kvést vám ale může klidně i v lednu. Stačí ho dát do chladu. Pučí totiž výhradně v místnosti, kde je maximálně 15 stupňů. Po odkvětu ho zase přesuňte do teplíčka – ideální je 22 stupňů. A příští rok se vám znovu odmění barevnou parádou.

Fialky

Fialky až z Afriky

Dávno před tím, než se mezi čerstvými výhonky trávy začnou objevovat první kvítky fialek, můžete mít ty svoje pěkně doma v obýváku. Africké fialky, odborně řečené Saintpaulia, kvetou po celý rok a často zdobí obýváky našich babiček. Když je ale přesadíte do stylového květináče nebo hrníčku, udělají vám radost klidně i v mladistvém bytě.

Brambořík

Brambořík

Pokud si z obchodu domů odnesete vykvetlý brambořík, určitě s ním nechoďte do tepla. Dopřejte mu chladné a světlé místo, a zalévejte ho jen zlehka. Odmění se vám i několika týdny bohatého květu.

Azalka

Azalky

Nenáročné rostlinky s bohatými květy rostou od podzimu do dubna. Líbí se jim v teplotách kolem osmnácti stupňů a ve vlhčích místnostech. V případě, že to s teplotou přepálíte, odkvetou rychleji, než by musely.

Foto: mistymorrning.tumblr.com,  exotischepflanze.ex.funpic.demidwestliving.comgardeningknowhow.com, goodpixcool.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.