5 pokladů, které najdete u babičky

3. 5. 2016
Moderním interiérům vintage kousky sluší, a tak se můžeme přetrhnout, abychom na novějších věcech vytvořili patinu, kupujeme napodobeniny nebo obrážíme blešáky. Největší poklady přitom máme přímo pod nosem, na půdách a v obývákových stěnách našich babiček.

_vintage1

Porcelánové poklady prarodičů

V hipsterských kavárnách by vám za takové nádherné kousky utrhali ruce. U prarodičů se jich přitom válí fůra a většinou se na ně jen práší. To je vaše šance. Další možnost už je jen počkat, jestli nějakou pečlivě ukrytou sadu porcelánu nedostanete do výbavy, až do toho konečně praštíte.

Vysloužilé přístroje ozdobami interiéru

Potřebujete dodat svému bytu osobitost? Nemusíte hned přestat nakupovat ve svém oblíbeném obchoďáku s nábytkem. Zaměřte se na detaily a zkuste na půdě vyhrabat starý telefon, historické rádio nebo třeba foťák.

_vintage2

Z broušené sklenice lépe chutná

A teď si místo káviček a čajů dáme něco kapku ostřejšího. Ani sebekvalitnější víno si neužijete, když ho dostanete v plastovém kelímku. Jíme a pijeme očima, takže jak asi bude chutnat váš oblíbený drink ve stylových sklenicích?

Rodokmen složený z fotek

Rodina je základ. Zkuste vyštrachat staré fotografie a vystavit je třeba na schodišti nebo v chodbě. Ani v extra moderních interiérech se retro fotek nebojte a klidně je pověste do ještě starších rámečků. Dodá to vašemu domovu styl a hlavně duši.

_Vintage_5

Forma s mnoha využitími

Co se starou oprýskanou formou na pečení? Vyrobte světlo, použijte ji místo misky na ovoce nebo do ní zasaďte květinu. Vzít něco s historií a vkusně to zkombinovat s moderním vybavením, to je ten nejjednodušší způsob, jak si rychle zútulnit zbrusu nový byt.

Foto: thehousethatlarsbuilt.com,  LaurenConrad.com,  lamaisongray.tumblr.com, jenhuangblog.com,

dailyfix.co.za, LaurenConrad.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.