5 pokladů, které najdete u babičky

Moderním interiérům vintage kousky sluší, a tak se můžeme přetrhnout, abychom na novějších věcech vytvořili patinu, kupujeme napodobeniny nebo obrážíme blešáky. Největší poklady přitom máme přímo pod nosem, na půdách a v obývákových stěnách našich babiček.

_vintage1

Porcelánové poklady prarodičů

V hipsterských kavárnách by vám za takové nádherné kousky utrhali ruce. U prarodičů se jich přitom válí fůra a většinou se na ně jen práší. To je vaše šance. Další možnost už je jen počkat, jestli nějakou pečlivě ukrytou sadu porcelánu nedostanete do výbavy, až do toho konečně praštíte.

Vysloužilé přístroje ozdobami interiéru

Potřebujete dodat svému bytu osobitost? Nemusíte hned přestat nakupovat ve svém oblíbeném obchoďáku s nábytkem. Zaměřte se na detaily a zkuste na půdě vyhrabat starý telefon, historické rádio nebo třeba foťák.

_vintage2

Z broušené sklenice lépe chutná

A teď si místo káviček a čajů dáme něco kapku ostřejšího. Ani sebekvalitnější víno si neužijete, když ho dostanete v plastovém kelímku. Jíme a pijeme očima, takže jak asi bude chutnat váš oblíbený drink ve stylových sklenicích?

Rodokmen složený z fotek

Rodina je základ. Zkuste vyštrachat staré fotografie a vystavit je třeba na schodišti nebo v chodbě. Ani v extra moderních interiérech se retro fotek nebojte a klidně je pověste do ještě starších rámečků. Dodá to vašemu domovu styl a hlavně duši.

_Vintage_5

Forma s mnoha využitími

Co se starou oprýskanou formou na pečení? Vyrobte světlo, použijte ji místo misky na ovoce nebo do ní zasaďte květinu. Vzít něco s historií a vkusně to zkombinovat s moderním vybavením, to je ten nejjednodušší způsob, jak si rychle zútulnit zbrusu nový byt.

Foto: thehousethatlarsbuilt.com,  LaurenConrad.com,  lamaisongray.tumblr.com, jenhuangblog.com,

dailyfix.co.za, LaurenConrad.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.