5 pokladů, které najdete u babičky

3. 5. 2016
Moderním interiérům vintage kousky sluší, a tak se můžeme přetrhnout, abychom na novějších věcech vytvořili patinu, kupujeme napodobeniny nebo obrážíme blešáky. Největší poklady přitom máme přímo pod nosem, na půdách a v obývákových stěnách našich babiček.

_vintage1

Porcelánové poklady prarodičů

V hipsterských kavárnách by vám za takové nádherné kousky utrhali ruce. U prarodičů se jich přitom válí fůra a většinou se na ně jen práší. To je vaše šance. Další možnost už je jen počkat, jestli nějakou pečlivě ukrytou sadu porcelánu nedostanete do výbavy, až do toho konečně praštíte.

Vysloužilé přístroje ozdobami interiéru

Potřebujete dodat svému bytu osobitost? Nemusíte hned přestat nakupovat ve svém oblíbeném obchoďáku s nábytkem. Zaměřte se na detaily a zkuste na půdě vyhrabat starý telefon, historické rádio nebo třeba foťák.

_vintage2

Z broušené sklenice lépe chutná

A teď si místo káviček a čajů dáme něco kapku ostřejšího. Ani sebekvalitnější víno si neužijete, když ho dostanete v plastovém kelímku. Jíme a pijeme očima, takže jak asi bude chutnat váš oblíbený drink ve stylových sklenicích?

Rodokmen složený z fotek

Rodina je základ. Zkuste vyštrachat staré fotografie a vystavit je třeba na schodišti nebo v chodbě. Ani v extra moderních interiérech se retro fotek nebojte a klidně je pověste do ještě starších rámečků. Dodá to vašemu domovu styl a hlavně duši.

_Vintage_5

Forma s mnoha využitími

Co se starou oprýskanou formou na pečení? Vyrobte světlo, použijte ji místo misky na ovoce nebo do ní zasaďte květinu. Vzít něco s historií a vkusně to zkombinovat s moderním vybavením, to je ten nejjednodušší způsob, jak si rychle zútulnit zbrusu nový byt.

Foto: thehousethatlarsbuilt.com,  LaurenConrad.com,  lamaisongray.tumblr.com, jenhuangblog.com,

dailyfix.co.za, LaurenConrad.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.