5 podzimních dekorací pro váš byt

2. 11. 2015
Podzimní příroda se nádherně zbarvila, byla by tedy škoda nepřenést si alespoň trochu té parády domů do bytu. Inspirujte se padajícím listím a ozdobte si byt barevnými dekoracemi.

Světlo skrze listy

Dny už se krátí a i obyčejná čajová svíčka dodá večeru příjemnou atmosféru. Působivě vypadá třeba v lucerně ze staré zavařovací sklenice polepené barevnými javorovými nebo dubovými listy, které se postarají o příjemné mihotavé světlo a efektní stíny. 

_pastedGraphic-5

Psychedelické šišky

Matka příroda sice zase na podzim vykouzlila barvy radost pohledět, ale jestli vám to nestačí, trochu jí pomozte. Nasbírejte třeba šišky a nabarvěte je podle svého. Můžete je buď celé ponořit do barvy, nebo si s nimi pohrát a vybarvit třeba jen jejich konce. 

Podzimní věnce na dveře, zeď i stůl

Základní věnec z proutí polepte žaludy, šiškami, bukvicemi, zkrátka vším, co vám přijde v lese nebo v parku pod ruku. Zavěsit jej můžete na zeď, dveře nebo třeba na okno. 

_pastedGraphic-3-4

Svíčka s vůní skořice

Jestli máte doma větší zásoby skořice, vezměte provázek a obložte jí větší svíčku. Výsledek vypadá perfektně, a když svíčku hned nespálíte, můžete ji využít jako originální a vkusnou dekoraci pro vánoční dny. 

Servírujeme na listí

Až příště v parku uvidíte na zemi spadané obří javorové listy, pár si jich odneste domů. S trochou šikovnosti si z nich totiž můžete vyrobit stylovou podzimní mísu. Vezměte prostě obyčejnou misku nebo hluboký talíř a polepte ji nasbíranými listy. 

_pastedGraphic-1-2

Foto: Thefrugalhomemaker.comHomestoriesatoz.com, Whimzeelcal.com, Hellolucky.comTillysnest.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.