5 nejlepších dekorací z provazů a provázků

24. 2. 2016
Přemýšlíte o nové dekoraci do bytu, ale váš rozpočet si teď nemůže dovolit žádnou větší investici? Nevadí! Půvabné dekorace si můžete vyrobit sami skoro zadarmo pomocí obyčejného provázku či bavlnky.

Koule, co vypustily duši

Provázky skvěle uplatníte i při výrobě 3D závěsných dekorací. Potřebovat budete nafukovací balonky, provázek a bílé lepidlo typu Herkules. Balonky nafouknuté do požadované velikosti pak stačí obalit provázkem namočeným do lepidla a den počkat. Jakmile druhý den balonek propíchnete, zůstane vám provázková skořápka, kterou lze použít například k zavěšení do okna, jako stínítko lustru či jako dekoraci na stůl.

_pastedGraphic

Podepište si svůj prostor

Nápisy a citáty jsou dnes oblíbenými dekoracemi, které interiér nejen vizuálně oživí, ale navíc dají jasně najevo, kdo jste a co chcete říci. Volit přitom můžete jména, slova nebo i motivační hesla. Na stěny ale nemusíte psát jen barvami. Skvěle poslouží i hromádka hřebíčků a provázek. Pomocí hřebíčků jednoduše vytvoříte osnovu ve tvaru tučných písmen pro proplétání provázku a pak už je to jen na vaší fantazii. Pro přesnost linií využijte šablonu nebo si nápis předkreslete.

_pastedGraphic-1

Siluety jsou sexy

Pokud vás výrazné nápisy nelákají, a naopak byste raději sáhli po něčem decentním, zamilujete si jemnou dekoraci tvořenou provázkovou linií. Princip je podobný jako u tvorby nápisů, pouze s tím rozdílem, že provázkem vytváříte tahy podobně jako tužkou. Všude, kde má linie provázku změnit směr, přitom budete potřebovat hřebíček.

Lodní uzel jako ozdoba

Jestli máte rádi námořníky, vybodněte se na nějaké složitosti, sežeňte si bytelné lodní lano a udělejte na něm pořádný uzel. Jako jednoduchá dekorace do spartánsky zařízených interiérů to funguje moc dobře.

_provazky

Oblékněte věcem kabát z provázků

Provázky jsou také skvělým pomocníkem pro oživení starších či opotřebených věcí. Květináče, vázy, věnce na dveře nebo jakékoliv jiné artefakty můžete pomocí provázků výrazně vylepšit a dát jim mladistvější vzhled.

_pastedGraphic-4

Foto: Living-dreams.blogspot.com, Ninered.blogspot.com, Lionbarnd.com, Remodelista.com, Betterlivingthroughdesign.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.