5 nejlepších dekorací z provazů a provázků

Přemýšlíte o nové dekoraci do bytu, ale váš rozpočet si teď nemůže dovolit žádnou větší investici? Nevadí! Půvabné dekorace si můžete vyrobit sami skoro zadarmo pomocí obyčejného provázku či bavlnky.

Koule, co vypustily duši

Provázky skvěle uplatníte i při výrobě 3D závěsných dekorací. Potřebovat budete nafukovací balonky, provázek a bílé lepidlo typu Herkules. Balonky nafouknuté do požadované velikosti pak stačí obalit provázkem namočeným do lepidla a den počkat. Jakmile druhý den balonek propíchnete, zůstane vám provázková skořápka, kterou lze použít například k zavěšení do okna, jako stínítko lustru či jako dekoraci na stůl.

_pastedGraphic

Podepište si svůj prostor

Nápisy a citáty jsou dnes oblíbenými dekoracemi, které interiér nejen vizuálně oživí, ale navíc dají jasně najevo, kdo jste a co chcete říci. Volit přitom můžete jména, slova nebo i motivační hesla. Na stěny ale nemusíte psát jen barvami. Skvěle poslouží i hromádka hřebíčků a provázek. Pomocí hřebíčků jednoduše vytvoříte osnovu ve tvaru tučných písmen pro proplétání provázku a pak už je to jen na vaší fantazii. Pro přesnost linií využijte šablonu nebo si nápis předkreslete.

_pastedGraphic-1

Siluety jsou sexy

Pokud vás výrazné nápisy nelákají, a naopak byste raději sáhli po něčem decentním, zamilujete si jemnou dekoraci tvořenou provázkovou linií. Princip je podobný jako u tvorby nápisů, pouze s tím rozdílem, že provázkem vytváříte tahy podobně jako tužkou. Všude, kde má linie provázku změnit směr, přitom budete potřebovat hřebíček.

Lodní uzel jako ozdoba

Jestli máte rádi námořníky, vybodněte se na nějaké složitosti, sežeňte si bytelné lodní lano a udělejte na něm pořádný uzel. Jako jednoduchá dekorace do spartánsky zařízených interiérů to funguje moc dobře.

_provazky

Oblékněte věcem kabát z provázků

Provázky jsou také skvělým pomocníkem pro oživení starších či opotřebených věcí. Květináče, vázy, věnce na dveře nebo jakékoliv jiné artefakty můžete pomocí provázků výrazně vylepšit a dát jim mladistvější vzhled.

_pastedGraphic-4

Foto: Living-dreams.blogspot.com, Ninered.blogspot.com, Lionbarnd.com, Remodelista.com, Betterlivingthroughdesign.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.