5 nejlepších dekorací z provazů a provázků

24. 2. 2016
Přemýšlíte o nové dekoraci do bytu, ale váš rozpočet si teď nemůže dovolit žádnou větší investici? Nevadí! Půvabné dekorace si můžete vyrobit sami skoro zadarmo pomocí obyčejného provázku či bavlnky.

Koule, co vypustily duši

Provázky skvěle uplatníte i při výrobě 3D závěsných dekorací. Potřebovat budete nafukovací balonky, provázek a bílé lepidlo typu Herkules. Balonky nafouknuté do požadované velikosti pak stačí obalit provázkem namočeným do lepidla a den počkat. Jakmile druhý den balonek propíchnete, zůstane vám provázková skořápka, kterou lze použít například k zavěšení do okna, jako stínítko lustru či jako dekoraci na stůl.

_pastedGraphic

Podepište si svůj prostor

Nápisy a citáty jsou dnes oblíbenými dekoracemi, které interiér nejen vizuálně oživí, ale navíc dají jasně najevo, kdo jste a co chcete říci. Volit přitom můžete jména, slova nebo i motivační hesla. Na stěny ale nemusíte psát jen barvami. Skvěle poslouží i hromádka hřebíčků a provázek. Pomocí hřebíčků jednoduše vytvoříte osnovu ve tvaru tučných písmen pro proplétání provázku a pak už je to jen na vaší fantazii. Pro přesnost linií využijte šablonu nebo si nápis předkreslete.

_pastedGraphic-1

Siluety jsou sexy

Pokud vás výrazné nápisy nelákají, a naopak byste raději sáhli po něčem decentním, zamilujete si jemnou dekoraci tvořenou provázkovou linií. Princip je podobný jako u tvorby nápisů, pouze s tím rozdílem, že provázkem vytváříte tahy podobně jako tužkou. Všude, kde má linie provázku změnit směr, přitom budete potřebovat hřebíček.

Lodní uzel jako ozdoba

Jestli máte rádi námořníky, vybodněte se na nějaké složitosti, sežeňte si bytelné lodní lano a udělejte na něm pořádný uzel. Jako jednoduchá dekorace do spartánsky zařízených interiérů to funguje moc dobře.

_provazky

Oblékněte věcem kabát z provázků

Provázky jsou také skvělým pomocníkem pro oživení starších či opotřebených věcí. Květináče, vázy, věnce na dveře nebo jakékoliv jiné artefakty můžete pomocí provázků výrazně vylepšit a dát jim mladistvější vzhled.

_pastedGraphic-4

Foto: Living-dreams.blogspot.com, Ninered.blogspot.com, Lionbarnd.com, Remodelista.com, Betterlivingthroughdesign.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.