5 nejlepších dekorací z provazů a provázků

Přemýšlíte o nové dekoraci do bytu, ale váš rozpočet si teď nemůže dovolit žádnou větší investici? Nevadí! Půvabné dekorace si můžete vyrobit sami skoro zadarmo pomocí obyčejného provázku či bavlnky.

Koule, co vypustily duši

Provázky skvěle uplatníte i při výrobě 3D závěsných dekorací. Potřebovat budete nafukovací balonky, provázek a bílé lepidlo typu Herkules. Balonky nafouknuté do požadované velikosti pak stačí obalit provázkem namočeným do lepidla a den počkat. Jakmile druhý den balonek propíchnete, zůstane vám provázková skořápka, kterou lze použít například k zavěšení do okna, jako stínítko lustru či jako dekoraci na stůl.

_pastedGraphic

Podepište si svůj prostor

Nápisy a citáty jsou dnes oblíbenými dekoracemi, které interiér nejen vizuálně oživí, ale navíc dají jasně najevo, kdo jste a co chcete říci. Volit přitom můžete jména, slova nebo i motivační hesla. Na stěny ale nemusíte psát jen barvami. Skvěle poslouží i hromádka hřebíčků a provázek. Pomocí hřebíčků jednoduše vytvoříte osnovu ve tvaru tučných písmen pro proplétání provázku a pak už je to jen na vaší fantazii. Pro přesnost linií využijte šablonu nebo si nápis předkreslete.

_pastedGraphic-1

Siluety jsou sexy

Pokud vás výrazné nápisy nelákají, a naopak byste raději sáhli po něčem decentním, zamilujete si jemnou dekoraci tvořenou provázkovou linií. Princip je podobný jako u tvorby nápisů, pouze s tím rozdílem, že provázkem vytváříte tahy podobně jako tužkou. Všude, kde má linie provázku změnit směr, přitom budete potřebovat hřebíček.

Lodní uzel jako ozdoba

Jestli máte rádi námořníky, vybodněte se na nějaké složitosti, sežeňte si bytelné lodní lano a udělejte na něm pořádný uzel. Jako jednoduchá dekorace do spartánsky zařízených interiérů to funguje moc dobře.

_provazky

Oblékněte věcem kabát z provázků

Provázky jsou také skvělým pomocníkem pro oživení starších či opotřebených věcí. Květináče, vázy, věnce na dveře nebo jakékoliv jiné artefakty můžete pomocí provázků výrazně vylepšit a dát jim mladistvější vzhled.

_pastedGraphic-4

Foto: Living-dreams.blogspot.com, Ninered.blogspot.com, Lionbarnd.com, Remodelista.com, Betterlivingthroughdesign.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.