5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

Jako na zámku

Kdo říká, že okázalé a zdobené dveře se hodí jen do zámků a paláců? Zkuste ty své obyčejné natřít, dát jim nové úchyty a nalepit na ně ozdobné medailonky ze sádry. Ty se běžně využívají jako stropní rozeta, ale i dveřím padnou jako ulité. Vyrábějí se v celé řadě provedení a seženete je v každém větším hobby marketu v oddělení se štukovou výzdobou.

Někdo to rád staré

Milujete retro nábytek z poloviny minulého století? Dát skříni nový kabát v tomhle stylu je jednodušší, než si možná myslíte. Washi páska v metalickém odstínu a nové úchytky na dveře dokáží s okoukanými dveřmi (nejen) od skříně hotové divy!

Dveře vzor beruška

Zakryjte známky opotřebení na dveřích hravými puntíky. Takový vzor vystříháte a nalepíte raz dva a stejně tak snadno ho zase sundáte. Stačí vystříhat z barevné samolepicí tapety puntíky a ty pak na dveře nalepit buď s geometrickou přesností, nebo s rozpustilou nahodilostí.

Dvoubarevný model

Ať už je váš interiér jedna široká paleta barev, nebo máte vše v neutrálních tónech, se zářivými barvami každé dveře prokouknou. Stačí vybrat dva pěkné odstíny, dveře obrousit a znovu natřít. A když už jste v tom, tak rovnou vyměňte i úchytku.

Malé domácí čalounictví

Zahrajte si na čalouníka a dejte oprýskaným dveřím doslova nový kabát. V obchodě s látkami se ptejte po potahové látce z PVC. Je voděodolná, pevná a stojí pár korun. Tkaninu pak pečlivě nalepte na dveře s pomocí kvalitního lepidla a je hotovo. Případně si pak své dílo ještě můžete ozdobit zlatými cvočky.

Foto: Melo-drama.com, Sarahhearts.com, Brit.co, Onekingslane.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.

5 nápadů, jak mít vše uspořádané v boxech

4. 4. 2018
Srovnejte věci do latě a mějte všechno pěkně uspořádané. Snadno toho docílíte třeba s úložnými boxy, které navíc za určitých okolností mohou i skvěle vypadat. Třeba vás ten pořádek nakonec ještě začne bavit.