5 miniaturních domácích kanceláří

12. 2. 2016
Moci pracovat z domova je super. Vstáváte později, protože ušetříte čas strávený na cestě do práce, a ještě toho víc uděláte, protože vás nikdo z kolegů nevyrušuje hloupými dotazy nebo nudnými historkami. Jediný háček je v tom, jak si doma vytvořit pracovní prostor, ve kterém byste se dokázali na práci soustředit, když nemáte místo na vlastní pracovnu. Máme pro vás pár tipů.

 

Uříznutá kabina autobusu

Ještě ulítlejší model než vykuchané piano je uříznutá půlka kabina legendárního Ikarusu. V tomto případě si ji majitel navíc vyšperkoval stylovou retrolampičkou rovněž v červené barvě.

Zalezte si do skříně

V malých prostorách, ale také v případech, kdy jednoduše doma nechcete mít práci celý den na očích, je zajímavým řešením umístění pracovního koutku do skříně. Mluvíme samozřejmě o velkých vestavěných skříních, které často zabírají celou stěnu, a není proto složité umístit do jedné jejich části stůl i police. 

_kancl

Otevřete kolem sebe dvířka

Podobně jako rozměrná vestavěná skříň vám ale může posloužit třeba i stará kredenc po babičce. Prostě jen dovnitř umístíte počítač, slovníky a šanony a otevřená dvířka vás přirozeně oddělí od okolního světa, abyste se mohli soustředit. 

_pastedGraphic

Nejdelší pracovní stůl ze všech

Těm, kterým se nejlépe pracuje, když mají kolem sebe spoustu prostoru, by mohlo vyhovovat tohle řešení. Prostě pracovní stůl přirazíte k oknu a táhnete ho po celé délce místnosti. Odměnou vám bude spousta světla a skvělý výhled ven. 

_pastedGraphic-2

Vykuchané piano

Pro kreativní profese je důležité, aby je jejich pracovní prostor podněcoval ke kreativitě. Třeba jako tohle vykuchané piano, do kterého se vešel monitor, počítač, klávesnice i podsvícení schopné měnit barvy. 

_pastedGraphic-3

Foto:  Homeworkermagazine.comMinimalisti.comHomeCaprice.comTechnocrazed.comHomeWorkSpaceIdeas.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.