5 miniaturních domácích kanceláří

Moci pracovat z domova je super. Vstáváte později, protože ušetříte čas strávený na cestě do práce, a ještě toho víc uděláte, protože vás nikdo z kolegů nevyrušuje hloupými dotazy nebo nudnými historkami. Jediný háček je v tom, jak si doma vytvořit pracovní prostor, ve kterém byste se dokázali na práci soustředit, když nemáte místo na vlastní pracovnu. Máme pro vás pár tipů.

 

Uříznutá kabina autobusu

Ještě ulítlejší model než vykuchané piano je uříznutá půlka kabina legendárního Ikarusu. V tomto případě si ji majitel navíc vyšperkoval stylovou retrolampičkou rovněž v červené barvě.

Zalezte si do skříně

V malých prostorách, ale také v případech, kdy jednoduše doma nechcete mít práci celý den na očích, je zajímavým řešením umístění pracovního koutku do skříně. Mluvíme samozřejmě o velkých vestavěných skříních, které často zabírají celou stěnu, a není proto složité umístit do jedné jejich části stůl i police. 

_kancl

Otevřete kolem sebe dvířka

Podobně jako rozměrná vestavěná skříň vám ale může posloužit třeba i stará kredenc po babičce. Prostě jen dovnitř umístíte počítač, slovníky a šanony a otevřená dvířka vás přirozeně oddělí od okolního světa, abyste se mohli soustředit. 

_pastedGraphic

Nejdelší pracovní stůl ze všech

Těm, kterým se nejlépe pracuje, když mají kolem sebe spoustu prostoru, by mohlo vyhovovat tohle řešení. Prostě pracovní stůl přirazíte k oknu a táhnete ho po celé délce místnosti. Odměnou vám bude spousta světla a skvělý výhled ven. 

_pastedGraphic-2

Vykuchané piano

Pro kreativní profese je důležité, aby je jejich pracovní prostor podněcoval ke kreativitě. Třeba jako tohle vykuchané piano, do kterého se vešel monitor, počítač, klávesnice i podsvícení schopné měnit barvy. 

_pastedGraphic-3

Foto:  Homeworkermagazine.comMinimalisti.comHomeCaprice.comTechnocrazed.comHomeWorkSpaceIdeas.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.