5 interiérů s fešáckými paravány

19. 6. 2017
V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

dřevěný paraván

Parádní jídelna z paravánů

Nebaví vás spojený obývák s kuchyní a jídelnou? Potom zkuste tyhle lehké plastové paravány, které vám vytvoří prima koutek pro chvíle stolování, a po zbytek dne je otočíte o 90° ke zdi a máte z nich stylovou dekoraci interiéru.

dřevěný paraván

Klid na spaní

U členitějších, například podkrovních interiérů najdou uplatnění paravány schopné zajímavě oddělit třeba místo na spaní. Jak vidíte na obrázku, úplně stačí vysunout paraván jen na úroveň zhruba třetiny postele, kde máte při spaní hlavu. Budete mít pocit soukromí a zároveň se pokoj opticky tolik nezmenší.

dřevěný paraván

Paravány místo rolet

Se schopností paravánů úplně proměnit náladu v prostoru se dá doslova kouzlit. Z prosvětleného prostoru například jednoduše vyčarujete koutek jako dělaný pro chvilku s vodní dýmkou nebo pro vychutnání  skvělého indického čaje.

dřevěný paraván

Designovka v obýváku

Paraván nakonec může sloužit čistě jako odlehčený designový prvek, který zajímavě tvaruje obývací pokoj a přitom nezabírá moc místa. A pokud jej budete chtít i nějak praktičtěji využít, můžete si do něj nastrkat třeba srolované časopisy.

paraván do pokoje

Intimní prostor

Do malého bytu se hodí i paraván, který vytvoří intimní prostor. Abyste měli soukromí na oblékání, stačí vkusný paraván. A je to! Další pokoj navíc nepotřebujete.

 

Foto: cre8 a komunikační agentura SETEVA, Gazeta do Povo, instagram.com, melaniemorel.com, myamazingthings.com, Gosto disto!

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.