5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

dřevěný paraván

Parádní jídelna z paravánů

Nebaví vás spojený obývák s kuchyní a jídelnou? Potom zkuste tyhle lehké plastové paravány, které vám vytvoří prima koutek pro chvíle stolování, a po zbytek dne je otočíte o 90° ke zdi a máte z nich stylovou dekoraci interiéru.

dřevěný paraván

Klid na spaní

U členitějších, například podkrovních interiérů najdou uplatnění paravány schopné zajímavě oddělit třeba místo na spaní. Jak vidíte na obrázku, úplně stačí vysunout paraván jen na úroveň zhruba třetiny postele, kde máte při spaní hlavu. Budete mít pocit soukromí a zároveň se pokoj opticky tolik nezmenší.

dřevěný paraván

Paravány místo rolet

Se schopností paravánů úplně proměnit náladu v prostoru se dá doslova kouzlit. Z prosvětleného prostoru například jednoduše vyčarujete koutek jako dělaný pro chvilku s vodní dýmkou nebo pro vychutnání  skvělého indického čaje.

dřevěný paraván

Designovka v obýváku

Paraván nakonec může sloužit čistě jako odlehčený designový prvek, který zajímavě tvaruje obývací pokoj a přitom nezabírá moc místa. A pokud jej budete chtít i nějak praktičtěji využít, můžete si do něj nastrkat třeba srolované časopisy.

paraván do pokoje

Intimní prostor

Do malého bytu se hodí i paraván, který vytvoří intimní prostor. Abyste měli soukromí na oblékání, stačí vkusný paraván. A je to! Další pokoj navíc nepotřebujete.

 

Foto: cre8 a komunikační agentura SETEVA, Gazeta do Povo, instagram.com, melaniemorel.com, myamazingthings.com, Gosto disto!

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.