5 interiérů s fešáckými paravány

19. 6. 2017
V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

dřevěný paraván

Parádní jídelna z paravánů

Nebaví vás spojený obývák s kuchyní a jídelnou? Potom zkuste tyhle lehké plastové paravány, které vám vytvoří prima koutek pro chvíle stolování, a po zbytek dne je otočíte o 90° ke zdi a máte z nich stylovou dekoraci interiéru.

dřevěný paraván

Klid na spaní

U členitějších, například podkrovních interiérů najdou uplatnění paravány schopné zajímavě oddělit třeba místo na spaní. Jak vidíte na obrázku, úplně stačí vysunout paraván jen na úroveň zhruba třetiny postele, kde máte při spaní hlavu. Budete mít pocit soukromí a zároveň se pokoj opticky tolik nezmenší.

dřevěný paraván

Paravány místo rolet

Se schopností paravánů úplně proměnit náladu v prostoru se dá doslova kouzlit. Z prosvětleného prostoru například jednoduše vyčarujete koutek jako dělaný pro chvilku s vodní dýmkou nebo pro vychutnání  skvělého indického čaje.

dřevěný paraván

Designovka v obýváku

Paraván nakonec může sloužit čistě jako odlehčený designový prvek, který zajímavě tvaruje obývací pokoj a přitom nezabírá moc místa. A pokud jej budete chtít i nějak praktičtěji využít, můžete si do něj nastrkat třeba srolované časopisy.

paraván do pokoje

Intimní prostor

Do malého bytu se hodí i paraván, který vytvoří intimní prostor. Abyste měli soukromí na oblékání, stačí vkusný paraván. A je to! Další pokoj navíc nepotřebujete.

 

Foto: cre8 a komunikační agentura SETEVA, Gazeta do Povo, instagram.com, melaniemorel.com, myamazingthings.com, Gosto disto!

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.