5 interiérových doplňků ze starých triček

2. 3. 2016
Proberte šatník a vyřaďte z něj trička, která už nenosíte. Právě ona jsou totiž skvělou surovinou pro výrobu interiérových dekorací jako jsou polštáře, rohožky, květiny či obrazy. Nevěříte? Sledujte!

Polštáře

Pokud vám schází originální povlaky na polštářky, právě trika mohou být skvělou surovinou pro jejich výrobu. Při troše štěstí šířka trička sedne, a vám zbyde už jen zašít horní a spodní část. Zatímco při použití normálních triček většinou vaše návštěvy původ materiálu ani nepoznají, u triček s límečkem, košil nebo svetrů vám naopak vznikne vtipná dekorace s jasným původem. 

_pastedGraphic

Rohožky a koberce

Trička můžete využít také k výrobě domácího koberečku nebo rohožky. Velice efektně vypadají především „střapaté“ koberce vytvořené ze síťky a krátkých proužků látky, které je potřeba provléct a případně i upevnit uzlíkem tak, aby konce byly na horní straně koberce a vytvářely střapatý dojem. K výrobě vám stačí jen kobercová protiskluzová mřížka, nebo třeba i fasádní mřížka, proužky látky a dostatek času i trpělivosti. 

Deky

Větší množství triček najde výborné uplatnění při výrobě prošívané deky. V tomto případě se už neobejdete bez šicího stroje, jinak ale nejde o nic složitého. Deka ze starých triček navíc může být skvělou vzpomínkou na absolvované hudební festivaly, sportovní události nebo jen dětská léta a roky, které jste v nich prožili. K výrobě deky budete potřebovat dostatečný počet čtverců z triček, vatelín na vyplnění a látku na zadní stranu.

_trika

Umělé květiny do vázy

Látka ze starých triček skvěle poslouží i k výrobě stolních dekorací – třeba květin do vázy, které nemusíte zalévat a nikdy nevadnou. Vyrábět můžete řasené karafiáty, vrstvené kvítky růží, nebo elegantní tulipány. Pro jednodušší kreace vám postačí látka z triček, nůžky a nit na svázání, na ambicióznější kreace už ale doporučujeme šicí stroj. 

_pastedGraphic-2

Obrazy

Pomocí starých triček můžete také šikovně zútulnit prázdné zdi, které navíc dostanou osobitý nádech. Skvělá budou především trička s nápisy či potisky, která mají nějaký obsah. Tričko stačí podobně jako plátno napnout na rám a rázem máte originální obraz. 

_pastedGraphic-3

Foto: Acultivatednest.com, hgtv.com, diyallinone.com, Thenotsoblankcanvas.blogspot.com, agirlandagluegun.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.