5 interiérových doplňků ze starých triček

2. 3. 2016
Proberte šatník a vyřaďte z něj trička, která už nenosíte. Právě ona jsou totiž skvělou surovinou pro výrobu interiérových dekorací jako jsou polštáře, rohožky, květiny či obrazy. Nevěříte? Sledujte!

Polštáře

Pokud vám schází originální povlaky na polštářky, právě trika mohou být skvělou surovinou pro jejich výrobu. Při troše štěstí šířka trička sedne, a vám zbyde už jen zašít horní a spodní část. Zatímco při použití normálních triček většinou vaše návštěvy původ materiálu ani nepoznají, u triček s límečkem, košil nebo svetrů vám naopak vznikne vtipná dekorace s jasným původem. 

_pastedGraphic

Rohožky a koberce

Trička můžete využít také k výrobě domácího koberečku nebo rohožky. Velice efektně vypadají především „střapaté“ koberce vytvořené ze síťky a krátkých proužků látky, které je potřeba provléct a případně i upevnit uzlíkem tak, aby konce byly na horní straně koberce a vytvářely střapatý dojem. K výrobě vám stačí jen kobercová protiskluzová mřížka, nebo třeba i fasádní mřížka, proužky látky a dostatek času i trpělivosti. 

Deky

Větší množství triček najde výborné uplatnění při výrobě prošívané deky. V tomto případě se už neobejdete bez šicího stroje, jinak ale nejde o nic složitého. Deka ze starých triček navíc může být skvělou vzpomínkou na absolvované hudební festivaly, sportovní události nebo jen dětská léta a roky, které jste v nich prožili. K výrobě deky budete potřebovat dostatečný počet čtverců z triček, vatelín na vyplnění a látku na zadní stranu.

_trika

Umělé květiny do vázy

Látka ze starých triček skvěle poslouží i k výrobě stolních dekorací – třeba květin do vázy, které nemusíte zalévat a nikdy nevadnou. Vyrábět můžete řasené karafiáty, vrstvené kvítky růží, nebo elegantní tulipány. Pro jednodušší kreace vám postačí látka z triček, nůžky a nit na svázání, na ambicióznější kreace už ale doporučujeme šicí stroj. 

_pastedGraphic-2

Obrazy

Pomocí starých triček můžete také šikovně zútulnit prázdné zdi, které navíc dostanou osobitý nádech. Skvělá budou především trička s nápisy či potisky, která mají nějaký obsah. Tričko stačí podobně jako plátno napnout na rám a rázem máte originální obraz. 

_pastedGraphic-3

Foto: Acultivatednest.com, hgtv.com, diyallinone.com, Thenotsoblankcanvas.blogspot.com, agirlandagluegun.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.