5 interiérových doplňků ze starých triček

Proberte šatník a vyřaďte z něj trička, která už nenosíte. Právě ona jsou totiž skvělou surovinou pro výrobu interiérových dekorací jako jsou polštáře, rohožky, květiny či obrazy. Nevěříte? Sledujte!

Polštáře

Pokud vám schází originální povlaky na polštářky, právě trika mohou být skvělou surovinou pro jejich výrobu. Při troše štěstí šířka trička sedne, a vám zbyde už jen zašít horní a spodní část. Zatímco při použití normálních triček většinou vaše návštěvy původ materiálu ani nepoznají, u triček s límečkem, košil nebo svetrů vám naopak vznikne vtipná dekorace s jasným původem. 

_pastedGraphic

Rohožky a koberce

Trička můžete využít také k výrobě domácího koberečku nebo rohožky. Velice efektně vypadají především „střapaté“ koberce vytvořené ze síťky a krátkých proužků látky, které je potřeba provléct a případně i upevnit uzlíkem tak, aby konce byly na horní straně koberce a vytvářely střapatý dojem. K výrobě vám stačí jen kobercová protiskluzová mřížka, nebo třeba i fasádní mřížka, proužky látky a dostatek času i trpělivosti. 

Deky

Větší množství triček najde výborné uplatnění při výrobě prošívané deky. V tomto případě se už neobejdete bez šicího stroje, jinak ale nejde o nic složitého. Deka ze starých triček navíc může být skvělou vzpomínkou na absolvované hudební festivaly, sportovní události nebo jen dětská léta a roky, které jste v nich prožili. K výrobě deky budete potřebovat dostatečný počet čtverců z triček, vatelín na vyplnění a látku na zadní stranu.

_trika

Umělé květiny do vázy

Látka ze starých triček skvěle poslouží i k výrobě stolních dekorací – třeba květin do vázy, které nemusíte zalévat a nikdy nevadnou. Vyrábět můžete řasené karafiáty, vrstvené kvítky růží, nebo elegantní tulipány. Pro jednodušší kreace vám postačí látka z triček, nůžky a nit na svázání, na ambicióznější kreace už ale doporučujeme šicí stroj. 

_pastedGraphic-2

Obrazy

Pomocí starých triček můžete také šikovně zútulnit prázdné zdi, které navíc dostanou osobitý nádech. Skvělá budou především trička s nápisy či potisky, která mají nějaký obsah. Tričko stačí podobně jako plátno napnout na rám a rázem máte originální obraz. 

_pastedGraphic-3

Foto: Acultivatednest.com, hgtv.com, diyallinone.com, Thenotsoblankcanvas.blogspot.com, agirlandagluegun.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.