5 interiérových doplňků ze starých triček

Proberte šatník a vyřaďte z něj trička, která už nenosíte. Právě ona jsou totiž skvělou surovinou pro výrobu interiérových dekorací jako jsou polštáře, rohožky, květiny či obrazy. Nevěříte? Sledujte!

Polštáře

Pokud vám schází originální povlaky na polštářky, právě trika mohou být skvělou surovinou pro jejich výrobu. Při troše štěstí šířka trička sedne, a vám zbyde už jen zašít horní a spodní část. Zatímco při použití normálních triček většinou vaše návštěvy původ materiálu ani nepoznají, u triček s límečkem, košil nebo svetrů vám naopak vznikne vtipná dekorace s jasným původem. 

_pastedGraphic

Rohožky a koberce

Trička můžete využít také k výrobě domácího koberečku nebo rohožky. Velice efektně vypadají především „střapaté“ koberce vytvořené ze síťky a krátkých proužků látky, které je potřeba provléct a případně i upevnit uzlíkem tak, aby konce byly na horní straně koberce a vytvářely střapatý dojem. K výrobě vám stačí jen kobercová protiskluzová mřížka, nebo třeba i fasádní mřížka, proužky látky a dostatek času i trpělivosti. 

Deky

Větší množství triček najde výborné uplatnění při výrobě prošívané deky. V tomto případě se už neobejdete bez šicího stroje, jinak ale nejde o nic složitého. Deka ze starých triček navíc může být skvělou vzpomínkou na absolvované hudební festivaly, sportovní události nebo jen dětská léta a roky, které jste v nich prožili. K výrobě deky budete potřebovat dostatečný počet čtverců z triček, vatelín na vyplnění a látku na zadní stranu.

_trika

Umělé květiny do vázy

Látka ze starých triček skvěle poslouží i k výrobě stolních dekorací – třeba květin do vázy, které nemusíte zalévat a nikdy nevadnou. Vyrábět můžete řasené karafiáty, vrstvené kvítky růží, nebo elegantní tulipány. Pro jednodušší kreace vám postačí látka z triček, nůžky a nit na svázání, na ambicióznější kreace už ale doporučujeme šicí stroj. 

_pastedGraphic-2

Obrazy

Pomocí starých triček můžete také šikovně zútulnit prázdné zdi, které navíc dostanou osobitý nádech. Skvělá budou především trička s nápisy či potisky, která mají nějaký obsah. Tričko stačí podobně jako plátno napnout na rám a rázem máte originální obraz. 

_pastedGraphic-3

Foto: Acultivatednest.com, hgtv.com, diyallinone.com, Thenotsoblankcanvas.blogspot.com, agirlandagluegun.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.