5 balkonů, na kterých je radost posedět

Malý balkon u vašeho bytu nemusíte využívat jen k věšení prádla. I z tak miniaturního prostoru se totiž dá vytvořit příjemné místo, kde si na jaře, v létě, ale i na podzim rádi dáte drink nebo přečtete knížku. Pětici takových balkonů jsme pro vás vybrali.

_balkony1

Myslete vertikálně

Do malého prostoru se toho sice moc nevejde, ale vždycky můžete jít do výšky: popínavé rostliny, poličky nebo sklápěcí stolek vám balkonek zabydlí a zároveň ušetří místo. Při výběru venkovního nábytku dbejte na správnou volbu materiálů: kroupám i slunci nejlépe odolává kov, plast, sklo, umělý ratan nebo lakem ošetřené dřevo. 

Na balkoně jako v obýváčku

Jestli si potrpíte na útulnost a pohodlí, nebojte se vyndat ven koberečky a polštářky. Čím vyšší a měkčí, tím lépe se vám tady bude lenošit. Jenom je pak nezapomeňte před deštěm uklidit, ať se vám nenacucají vodou. 

_balkony2

Relax v zeleni

Na malém balkoně vždy volte spíše popínavé rostliny a závěsné květináče. Pokud máte prostoru trošku více, zkuste stupňovité uspořádání truhlíků, vyskládejte si je třeba na staré štafle. Zeleň pak bude hustější. 

Podlaha je grunt

Popraskaný beton nebo zašlé omlácené dlaždičky nahraďte dřevěnými palubkami, které bez problémů snesou slunce i déšť. Jednak balkon výrazně omladí a taky se po něm nebudete bát procházet bosi. 

_pastedGraphic-10

Hodování na paletě

K venkovnímu stolování můžete klidně použít i paletu. Stačí ji jen natřít nějakou veselou barvou, a máte stolek za hubičku. Místo židlí si můžete pořídit nějaké větší pohodlné polštáře. 

_pastedGraphic-13

 

A samozřejmě nezapomeňte na osvětlení.

Nic totiž nedodá teplým večerům lepší atmosféru než tlumené světlo. Skvěle vypadají nejen lucerny, ale i solární lampičky umístěné mezi rostlinami.

Foto: Stylisheve.comShelterness.comIndulgy.com, Ellasinspiration.se

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.