5 balkonů, na kterých je radost posedět

2. 9. 2015
Malý balkon u vašeho bytu nemusíte využívat jen k věšení prádla. I z tak miniaturního prostoru se totiž dá vytvořit příjemné místo, kde si na jaře, v létě, ale i na podzim rádi dáte drink nebo přečtete knížku. Pětici takových balkonů jsme pro vás vybrali.

_balkony1

Myslete vertikálně

Do malého prostoru se toho sice moc nevejde, ale vždycky můžete jít do výšky: popínavé rostliny, poličky nebo sklápěcí stolek vám balkonek zabydlí a zároveň ušetří místo. Při výběru venkovního nábytku dbejte na správnou volbu materiálů: kroupám i slunci nejlépe odolává kov, plast, sklo, umělý ratan nebo lakem ošetřené dřevo. 

Na balkoně jako v obýváčku

Jestli si potrpíte na útulnost a pohodlí, nebojte se vyndat ven koberečky a polštářky. Čím vyšší a měkčí, tím lépe se vám tady bude lenošit. Jenom je pak nezapomeňte před deštěm uklidit, ať se vám nenacucají vodou. 

_balkony2

Relax v zeleni

Na malém balkoně vždy volte spíše popínavé rostliny a závěsné květináče. Pokud máte prostoru trošku více, zkuste stupňovité uspořádání truhlíků, vyskládejte si je třeba na staré štafle. Zeleň pak bude hustější. 

Podlaha je grunt

Popraskaný beton nebo zašlé omlácené dlaždičky nahraďte dřevěnými palubkami, které bez problémů snesou slunce i déšť. Jednak balkon výrazně omladí a taky se po něm nebudete bát procházet bosi. 

_pastedGraphic-10

Hodování na paletě

K venkovnímu stolování můžete klidně použít i paletu. Stačí ji jen natřít nějakou veselou barvou, a máte stolek za hubičku. Místo židlí si můžete pořídit nějaké větší pohodlné polštáře. 

_pastedGraphic-13

 

A samozřejmě nezapomeňte na osvětlení.

Nic totiž nedodá teplým večerům lepší atmosféru než tlumené světlo. Skvěle vypadají nejen lucerny, ale i solární lampičky umístěné mezi rostlinami.

Foto: Stylisheve.comShelterness.comIndulgy.com, Ellasinspiration.se

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.