5 balkonů, na kterých je radost posedět

Malý balkon u vašeho bytu nemusíte využívat jen k věšení prádla. I z tak miniaturního prostoru se totiž dá vytvořit příjemné místo, kde si na jaře, v létě, ale i na podzim rádi dáte drink nebo přečtete knížku. Pětici takových balkonů jsme pro vás vybrali.

_balkony1

Myslete vertikálně

Do malého prostoru se toho sice moc nevejde, ale vždycky můžete jít do výšky: popínavé rostliny, poličky nebo sklápěcí stolek vám balkonek zabydlí a zároveň ušetří místo. Při výběru venkovního nábytku dbejte na správnou volbu materiálů: kroupám i slunci nejlépe odolává kov, plast, sklo, umělý ratan nebo lakem ošetřené dřevo. 

Na balkoně jako v obýváčku

Jestli si potrpíte na útulnost a pohodlí, nebojte se vyndat ven koberečky a polštářky. Čím vyšší a měkčí, tím lépe se vám tady bude lenošit. Jenom je pak nezapomeňte před deštěm uklidit, ať se vám nenacucají vodou. 

_balkony2

Relax v zeleni

Na malém balkoně vždy volte spíše popínavé rostliny a závěsné květináče. Pokud máte prostoru trošku více, zkuste stupňovité uspořádání truhlíků, vyskládejte si je třeba na staré štafle. Zeleň pak bude hustější. 

Podlaha je grunt

Popraskaný beton nebo zašlé omlácené dlaždičky nahraďte dřevěnými palubkami, které bez problémů snesou slunce i déšť. Jednak balkon výrazně omladí a taky se po něm nebudete bát procházet bosi. 

_pastedGraphic-10

Hodování na paletě

K venkovnímu stolování můžete klidně použít i paletu. Stačí ji jen natřít nějakou veselou barvou, a máte stolek za hubičku. Místo židlí si můžete pořídit nějaké větší pohodlné polštáře. 

_pastedGraphic-13

 

A samozřejmě nezapomeňte na osvětlení.

Nic totiž nedodá teplým večerům lepší atmosféru než tlumené světlo. Skvěle vypadají nejen lucerny, ale i solární lampičky umístěné mezi rostlinami.

Foto: Stylisheve.comShelterness.comIndulgy.com, Ellasinspiration.se

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.