5 balkonů, na kterých je radost posedět

2. 9. 2015
Malý balkon u vašeho bytu nemusíte využívat jen k věšení prádla. I z tak miniaturního prostoru se totiž dá vytvořit příjemné místo, kde si na jaře, v létě, ale i na podzim rádi dáte drink nebo přečtete knížku. Pětici takových balkonů jsme pro vás vybrali.

_balkony1

Myslete vertikálně

Do malého prostoru se toho sice moc nevejde, ale vždycky můžete jít do výšky: popínavé rostliny, poličky nebo sklápěcí stolek vám balkonek zabydlí a zároveň ušetří místo. Při výběru venkovního nábytku dbejte na správnou volbu materiálů: kroupám i slunci nejlépe odolává kov, plast, sklo, umělý ratan nebo lakem ošetřené dřevo. 

Na balkoně jako v obýváčku

Jestli si potrpíte na útulnost a pohodlí, nebojte se vyndat ven koberečky a polštářky. Čím vyšší a měkčí, tím lépe se vám tady bude lenošit. Jenom je pak nezapomeňte před deštěm uklidit, ať se vám nenacucají vodou. 

_balkony2

Relax v zeleni

Na malém balkoně vždy volte spíše popínavé rostliny a závěsné květináče. Pokud máte prostoru trošku více, zkuste stupňovité uspořádání truhlíků, vyskládejte si je třeba na staré štafle. Zeleň pak bude hustější. 

Podlaha je grunt

Popraskaný beton nebo zašlé omlácené dlaždičky nahraďte dřevěnými palubkami, které bez problémů snesou slunce i déšť. Jednak balkon výrazně omladí a taky se po něm nebudete bát procházet bosi. 

_pastedGraphic-10

Hodování na paletě

K venkovnímu stolování můžete klidně použít i paletu. Stačí ji jen natřít nějakou veselou barvou, a máte stolek za hubičku. Místo židlí si můžete pořídit nějaké větší pohodlné polštáře. 

_pastedGraphic-13

 

A samozřejmě nezapomeňte na osvětlení.

Nic totiž nedodá teplým večerům lepší atmosféru než tlumené světlo. Skvěle vypadají nejen lucerny, ale i solární lampičky umístěné mezi rostlinami.

Foto: Stylisheve.comShelterness.comIndulgy.com, Ellasinspiration.se

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.