4 triky, jak šikovně spojit obývák s ložnicí

Autor: Iri Novak
V malém bytě často nemáte dost místností, takže jeden pokoj slouží zároveň jako obývák i ložnice. Poradíme vám, jak to udělat, aby to vypadalo co nejlépe a nejpohodlněji.

_pastedGraphic

Soulad barev a materiálu

Hanka žije se svým mužem a jejich batoletem v malém bytě s jednou ložnicí, která slouží jako dětský pokoj. Zbývající místnost bylo tedy potřeba přeměnit tak, aby přes den fungovala jako obývací pokoj se skrytou pracovnou a večer plnila roli ložnice. Rozkládací pohovku nahradila dýhovaná postel s úložným prostorem a lenoška vyráběná na míru. Spojovacím prvkem se stalo příjemné teplé dřevo a mintová barva, která interiéru dodává klidný tón.  Ložnice a obývák v jednom v bytě na Praze 4.

_pastedGraphic-1

Vyvýšené pódium

S nelehkým úkolem si muselo poradit také moskevské studio INT2, které je autorem návrhu bytu o rozloze pouhých 45 metrů čtverečních. Mladí architekti chytře umístili postel na vyvýšené pódium, ve kterém je zároveň zabudovaná úložná plocha. Mini ložnice se navíc dá skrýt závěsem, který ji odděluje od přilehlého obýváku, kde je gauč a malý konferenční stolek.  

_pastedGraphic-2 _obyvak1

Přehoz přes postel i gauč

Prostor na spaní hned vedle prostoru na sezení? Jde to! Postel i pohovka totiž díky polštářkům a přehozům působí dokonale útulným dojmem, takže se navzájem neruší, ale hezky doplňují. 

_pastedGraphic-4

Posezení nahoře, poležení dole

Nedostatek místa se v malých bytech často řeší pomocí patrových postelí. Pod ně se pak vejde malé sofa, nebo dokonce i pracovní stůl. V tomhle barcelonském bytě to ale funguje obráceně. Dole je postel a nad ní se leze po žebříku do útulného koutku, kde je posezení a malá knihovna. Nápadité! 

_pastedGraphic-5

Foto: blog.urbanoutfitters.comAmbienceDesign.cz, Int2architecture.ruP10designstudio.comStadshem.se 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.