4 triky, jak šikovně spojit obývák s ložnicí

8. 2. 2016
Autor: Iri Novak
V malém bytě často nemáte dost místností, takže jeden pokoj slouží zároveň jako obývák i ložnice. Poradíme vám, jak to udělat, aby to vypadalo co nejlépe a nejpohodlněji.

_pastedGraphic

Soulad barev a materiálu

Hanka žije se svým mužem a jejich batoletem v malém bytě s jednou ložnicí, která slouží jako dětský pokoj. Zbývající místnost bylo tedy potřeba přeměnit tak, aby přes den fungovala jako obývací pokoj se skrytou pracovnou a večer plnila roli ložnice. Rozkládací pohovku nahradila dýhovaná postel s úložným prostorem a lenoška vyráběná na míru. Spojovacím prvkem se stalo příjemné teplé dřevo a mintová barva, která interiéru dodává klidný tón.  Ložnice a obývák v jednom v bytě na Praze 4.

_pastedGraphic-1

Vyvýšené pódium

S nelehkým úkolem si muselo poradit také moskevské studio INT2, které je autorem návrhu bytu o rozloze pouhých 45 metrů čtverečních. Mladí architekti chytře umístili postel na vyvýšené pódium, ve kterém je zároveň zabudovaná úložná plocha. Mini ložnice se navíc dá skrýt závěsem, který ji odděluje od přilehlého obýváku, kde je gauč a malý konferenční stolek.  

_pastedGraphic-2 _obyvak1

Přehoz přes postel i gauč

Prostor na spaní hned vedle prostoru na sezení? Jde to! Postel i pohovka totiž díky polštářkům a přehozům působí dokonale útulným dojmem, takže se navzájem neruší, ale hezky doplňují. 

_pastedGraphic-4

Posezení nahoře, poležení dole

Nedostatek místa se v malých bytech často řeší pomocí patrových postelí. Pod ně se pak vejde malé sofa, nebo dokonce i pracovní stůl. V tomhle barcelonském bytě to ale funguje obráceně. Dole je postel a nad ní se leze po žebříku do útulného koutku, kde je posezení a malá knihovna. Nápadité! 

_pastedGraphic-5

Foto: blog.urbanoutfitters.comAmbienceDesign.cz, Int2architecture.ruP10designstudio.comStadshem.se 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.