17 důvodů, proč milovat starou dobrou českou garsonku aneb jak se (taky) bydlí v Asii

Autor: TadyJeMoje.cz
Každý školák ví, že v Číně, v Japonsku a v Honkongu žije hodně lidí. Čína eviduje bratru 1,5 miliardy lidí, Japonsko necelých 130 milionů, samotný Hongkong skoro 7 milionů. Takže je tam doslova hlava na hlavě. A postel na posteli. Podívejte se, jak se dá žít (nebo přežívat) na minimální obytné ploše. Než zas začnete proklínat poněkud stísněné bydlení ve své garsonce – nebo ještě v pokoji v bytě rodičů – srovnejte si svou situaci s podmínkami v Asii. Otevře vám to oči a zaplaví vás vděk za tu spoustu prostoru, který máte k dispozici. A možná přestanete tolik závidět kamarádům, kteří rádi pořádají party na terase svého loftu s plochou blížící se fotbalovému hřišti a s výhledem na městský park. Navíc budete-li chytří, jednou tak můžete bydlet i vy. Protože tady u nás v Čechách pořád máme místa dost!

1. Tohle není čínská márnice. To je hotel!

1-1

2. Všechno pěkně po ruce, ale nic pro klaustrofobiky. Zato ideál pro všechny, kdo neradi vstávají z postele.

2

3. Na ranní rozcvičku v tomto „pokoji“ zapomeňte. Ale hubnout budete i tak – kuchyňka chybí. Takže před návratem domů se nezapomeňte hodně najíst a napít! (Předpokládáme, že WC bude asi společné a na chodbě.)

3

4. Je velká pravděpodobnost, že při sledování televize budete rušit sousedy v králíkárně ostatních pokojích, takže pohodlná sluchátka jsou nezbytností.

4

Zdroje fotek: http://www.extra.cz/chteli-byste-takto-zit-cinu-trapi-moc-lidi-a-malo-mista-lide-tam-bydli-v-techto-kapslich

5. Hongkong zažívá v posledních letech ekonomický boom. Jedním z následků je i takovéto bydlení.

5-1

6. Výhodou je, že se vám v podobném bytě máloco ztratí.

6-1

7. A když si pozvete někoho na večeři, bude to vždycky komorní záležitost. Doslova.

7-1

8. Ti šťastnější bydlí sami…

8-1

9. … ti méně šťastní s celou rodinou.

9-1

10. Parafrázujme slova klasika Járy Cimrmana: „V Hongkongu by chtěl žít každý (kromě mě).“

10-1

11. Bydlení? Spíš noční můra! Ale pojďme dál…

11

Zdroj fotek: http://vtm.e15.cz/aktuality/nebezpecna-euforie-po-probdele-noci

12. Dům na 15 m2. Vítejte v Tokyu!

12-1

13. Vypadá to jako stěna, ale jde o regulérní dům.

13-1

14. Ale hlavně, že je uvnitř čisto a máte střechu nad hlavou!

14-1

Zdroj fotek: http://www.extra.cz/v-tomhle-pekle-byste-zit-nechteli-podivejte-se-na-10-klaustrofobnich-fotek-z-hongkongskych-bytu/galerie

15. V Asii je to zkrátka často jako v úlu.

15

Zdroj: http://vcelari-praha.webnode.cz/a2-zakladni-organizace-vcelaru-praha-1-praha-2-praha-3/

16. A nakonec jedna pěkná česká garsonka. Podívejte se ještě jednou na předcházející obrázky a najděte 5 rozdílů!

16-1

Zdroj: http://modernibyt.dumabyt.cz/rubriky/byty/garsonka-s-rozlohou-55-m-pro-tri-studenty_611.html

17. V Čechách je přece tak krásně! To dobře věděl už praotec Čech.

17

Zdroj: http://www.postavy.cz/39579-praotec-cech/

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.