11 věcí do bytu ze starých riflí

10. 2. 2016
Není snad domácnost, kde by ve skříni neležely nějaké obnošené džíny, do kterých se už nenarveme, nebo jsou v takovém stavu, že už se v nich nedá vyjít ven. Můžeme je prostě vyhodit do popelnice, ale taky se dají docela zajímavě recyklovat. Podívejte se na pár nápadů, jak na to.

_pastedGraphic
Zajímavý kobereček vznikl kombinací několika barev a nepravidelného střídání jednotlivých paprsků. 

_rifle4

Krásná a jednoduše vypadající židlička, jejíž základ tvoří kovový profil potažený džínovinou. 

Obal na knihu, pouzdro na doklady nebo taštička na tablet, to všechno může vzniknout díky páru šikovných rukou z jedněch starých riflových kalhot. 

_rifle1

Netradiční pohovka sešitá z jednotlivých polštářků stejné velikosti. Počítejte ale s tím, že musíte sehnat opravdu hodně riflí a budete s tím mít spoustu šití. Z rifloviny můžete ušít i pěkná srdíčka, které poslouží jako drobná závěsná dekorace anebo jako malý dárek. 

_pastedGraphic-3

Ze starých riflí mohou vzniknout doslova designové skvosty, jako třeba tenhle vymazlený pelíšek pro domácího mazlíčka. 

_rifle2

Ze starých džín si klidně můžete vyrobit i nový potah na pohodlné křeslo, zvláštní spojení starožitných nohou a riflového potahu funguje překvapivě dobře. I riflový přehoz vypadá perfektně, zvláště když dokonale barevně ladí s celým interiérem pokoje.

_pastedGraphic-7

Kostka pod nohy anebo nízký sedák, čím více menších kousků, tím je výsledek pestřejší a veselejší. Chce to ale šikovnou švadlenku. 

_rifle3Do šatní skříňky, do pracovny, nad stolek nebo do dětského pokoje bude dobře zapadat nápaditý kapsář.  

A na závěr tu máme ještě dvojici jednoduchých rámečků na fotky. Potřebovat budete jen ostré nůžky, lepidlo a papírový karton.

 

Foto: Sewing.craftgossip.comEtsy.com,  Sohomod.com, Funkytrend.com, Woohome.comAcacialifestyle.comAllFreeKidsCrafts.comFlickr.comLiveinternet.ru

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.