11 tipů a námětů na lowcostové domácí pracovny

6. 9. 2016
Toužíte po své vlastní domácí kanceláři? Stačí, když seženete pohodlnou židličku a k ní nějakou praktickou pracovní plochu a pracovna je na světě. I když hezký stolek také není k zahození. Existuje ovšem i spousta levných variant, které stůl dokonale nahradí.

_pracovna1

Obvyklým oříškem u domácích pracoven bývá, kam je umístit. Výklenek ve zdi je ideálním místem pro pořízení finančně nenáročné domácí pracovny. Později, až bude zapotřebí, může tu místo pracovního koutku stát třeba skříň na míru.

_pracovna3

Tato dřevěná varianta domácího pracovního prostoru určitě nadchne milovníky modré barvy. Jen pozor na tu barvu! Modrá spíš uklidňuje, než aby vás hnala k nadstandardním pracovním výkonům. Takže ji doporučujeme workoholikům, aby věděli, že je třeba se občas zklidnit a na práci aspoň na chvíli zapomenout.

Stylová, odlehčená a pěkně vyladěná. I taková může být low cost domácí pracovna.

_pracovna5

Úžasně příjemným a klidným dojmem působí čistý, světlý pracovní prostor. Romantický obraz na zdi, kožešinka na chladivé židličce a váza s gladiolami jednoznačně svědčí o tom, že tuhle pracovnu využívá žena.

Naopak tento stroze zařízený prostor patří zcela jistě muži. Pohozená sportovní taška na zemi, kostkované tapety a zrcadlo v kovovém rámu jsou znakem mužnosti. Jednoduché kovové lišty na zdi umožňují přesouvat desky poliček na různé pozice podle výšky uložených knih. Nejníže umístěná deska slouží jako jednoduchá pracovní plocha.

_pracovna7

Dřevěné bedýnky mohou být velmi praktickým funkčním doplňkem interiéru. Chcete-li ušetřit na prozatímním nábytku, jsou skvělou volbou. Dobře udržované nadělají ještě hodně parády. Ze čtyř stejně velkých bedýnek můžete vyrobit dostatečně pevné nohy k pracovní desce.

IKEA i jiné obchodní domy s nábytkem prodávají zvlášť pracovní desky a zvlášť podstavce nahrazující nohy stolu. Speciální plastové podložky zajišťují, aby to celé drželo pohromadě a deska nikam neujížděla. Kombinací různých prvků si můžete sestavit pracovní stůl přesně tak, jak ho potřebujete.

_pracovna9

Stroze a zároveň luxusně vypadá domácí pracoviště, do kterého byla jedinou větší investicí stylová židlička.

A máme tu i  jedno řešení do bytů 1+kk. Tam, kde je nouze o prostor, může být deska stolu pokračováním opěrné plochy dvoulůžka. Nemusíte si pořizovat ani stolní lampičku, ani noční stolky, takže ušetříte v každém směru.

_pracovna10

Vyladěné domácí pracoviště. Šedá bílá a béžová. Jen tři barvy, a jak dovedly tento pracovní kout k dokonalosti!

Foto: stijlvolstyling.com, decopeques.com,  marieclairemaison.com, hadasycuscus.com, theglitterguide.com, theultralinx.com, culturacolectiva.com,

icono-interiorismo.blogspot.com , homedsgn.com, icono-interiorismo.blogspot.com, iadmagazine.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.