11 tipů a námětů na lowcostové domácí pracovny

6. 9. 2016
Toužíte po své vlastní domácí kanceláři? Stačí, když seženete pohodlnou židličku a k ní nějakou praktickou pracovní plochu a pracovna je na světě. I když hezký stolek také není k zahození. Existuje ovšem i spousta levných variant, které stůl dokonale nahradí.

_pracovna1

Obvyklým oříškem u domácích pracoven bývá, kam je umístit. Výklenek ve zdi je ideálním místem pro pořízení finančně nenáročné domácí pracovny. Později, až bude zapotřebí, může tu místo pracovního koutku stát třeba skříň na míru.

_pracovna3

Tato dřevěná varianta domácího pracovního prostoru určitě nadchne milovníky modré barvy. Jen pozor na tu barvu! Modrá spíš uklidňuje, než aby vás hnala k nadstandardním pracovním výkonům. Takže ji doporučujeme workoholikům, aby věděli, že je třeba se občas zklidnit a na práci aspoň na chvíli zapomenout.

Stylová, odlehčená a pěkně vyladěná. I taková může být low cost domácí pracovna.

_pracovna5

Úžasně příjemným a klidným dojmem působí čistý, světlý pracovní prostor. Romantický obraz na zdi, kožešinka na chladivé židličce a váza s gladiolami jednoznačně svědčí o tom, že tuhle pracovnu využívá žena.

Naopak tento stroze zařízený prostor patří zcela jistě muži. Pohozená sportovní taška na zemi, kostkované tapety a zrcadlo v kovovém rámu jsou znakem mužnosti. Jednoduché kovové lišty na zdi umožňují přesouvat desky poliček na různé pozice podle výšky uložených knih. Nejníže umístěná deska slouží jako jednoduchá pracovní plocha.

_pracovna7

Dřevěné bedýnky mohou být velmi praktickým funkčním doplňkem interiéru. Chcete-li ušetřit na prozatímním nábytku, jsou skvělou volbou. Dobře udržované nadělají ještě hodně parády. Ze čtyř stejně velkých bedýnek můžete vyrobit dostatečně pevné nohy k pracovní desce.

IKEA i jiné obchodní domy s nábytkem prodávají zvlášť pracovní desky a zvlášť podstavce nahrazující nohy stolu. Speciální plastové podložky zajišťují, aby to celé drželo pohromadě a deska nikam neujížděla. Kombinací různých prvků si můžete sestavit pracovní stůl přesně tak, jak ho potřebujete.

_pracovna9

Stroze a zároveň luxusně vypadá domácí pracoviště, do kterého byla jedinou větší investicí stylová židlička.

A máme tu i  jedno řešení do bytů 1+kk. Tam, kde je nouze o prostor, může být deska stolu pokračováním opěrné plochy dvoulůžka. Nemusíte si pořizovat ani stolní lampičku, ani noční stolky, takže ušetříte v každém směru.

_pracovna10

Vyladěné domácí pracoviště. Šedá bílá a béžová. Jen tři barvy, a jak dovedly tento pracovní kout k dokonalosti!

Foto: stijlvolstyling.com, decopeques.com,  marieclairemaison.com, hadasycuscus.com, theglitterguide.com, theultralinx.com, culturacolectiva.com,

icono-interiorismo.blogspot.com , homedsgn.com, icono-interiorismo.blogspot.com, iadmagazine.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.