11 tipů a námětů na lowcostové domácí pracovny

Toužíte po své vlastní domácí kanceláři? Stačí, když seženete pohodlnou židličku a k ní nějakou praktickou pracovní plochu a pracovna je na světě. I když hezký stolek také není k zahození. Existuje ovšem i spousta levných variant, které stůl dokonale nahradí.

_pracovna1

Obvyklým oříškem u domácích pracoven bývá, kam je umístit. Výklenek ve zdi je ideálním místem pro pořízení finančně nenáročné domácí pracovny. Později, až bude zapotřebí, může tu místo pracovního koutku stát třeba skříň na míru.

_pracovna3

Tato dřevěná varianta domácího pracovního prostoru určitě nadchne milovníky modré barvy. Jen pozor na tu barvu! Modrá spíš uklidňuje, než aby vás hnala k nadstandardním pracovním výkonům. Takže ji doporučujeme workoholikům, aby věděli, že je třeba se občas zklidnit a na práci aspoň na chvíli zapomenout.

Stylová, odlehčená a pěkně vyladěná. I taková může být low cost domácí pracovna.

_pracovna5

Úžasně příjemným a klidným dojmem působí čistý, světlý pracovní prostor. Romantický obraz na zdi, kožešinka na chladivé židličce a váza s gladiolami jednoznačně svědčí o tom, že tuhle pracovnu využívá žena.

Naopak tento stroze zařízený prostor patří zcela jistě muži. Pohozená sportovní taška na zemi, kostkované tapety a zrcadlo v kovovém rámu jsou znakem mužnosti. Jednoduché kovové lišty na zdi umožňují přesouvat desky poliček na různé pozice podle výšky uložených knih. Nejníže umístěná deska slouží jako jednoduchá pracovní plocha.

_pracovna7

Dřevěné bedýnky mohou být velmi praktickým funkčním doplňkem interiéru. Chcete-li ušetřit na prozatímním nábytku, jsou skvělou volbou. Dobře udržované nadělají ještě hodně parády. Ze čtyř stejně velkých bedýnek můžete vyrobit dostatečně pevné nohy k pracovní desce.

IKEA i jiné obchodní domy s nábytkem prodávají zvlášť pracovní desky a zvlášť podstavce nahrazující nohy stolu. Speciální plastové podložky zajišťují, aby to celé drželo pohromadě a deska nikam neujížděla. Kombinací různých prvků si můžete sestavit pracovní stůl přesně tak, jak ho potřebujete.

_pracovna9

Stroze a zároveň luxusně vypadá domácí pracoviště, do kterého byla jedinou větší investicí stylová židlička.

A máme tu i  jedno řešení do bytů 1+kk. Tam, kde je nouze o prostor, může být deska stolu pokračováním opěrné plochy dvoulůžka. Nemusíte si pořizovat ani stolní lampičku, ani noční stolky, takže ušetříte v každém směru.

_pracovna10

Vyladěné domácí pracoviště. Šedá bílá a béžová. Jen tři barvy, a jak dovedly tento pracovní kout k dokonalosti!

Foto: stijlvolstyling.com, decopeques.com,  marieclairemaison.com, hadasycuscus.com, theglitterguide.com, theultralinx.com, culturacolectiva.com,

icono-interiorismo.blogspot.com , homedsgn.com, icono-interiorismo.blogspot.com, iadmagazine.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.