1000 důvodů, proč si udělat výlet do Barcelony (a usadit se natrvalo)

Autor: TadyJeMoje.cz
Objevte s námi úžasné, nepříliš vzdálené město, kde se lidé usmívají, ryby i chleba jsou vždy čerstvé, zmrzlina je ze skutečného ovoce a kde slunce svítí celý rok. A kde jediné sandály v ponožkách, které potkáte, budou ty vaše, odrážející se nepatřičně ve výkladních skříních elegantních nákupních ulic.

Omrzela vás naše krásná země, jejíž bory šumí po skalinách zalévané častými a vydatnými dešti? Naše vlast oplývající mlékem, strdím a věčně nadávajícími, zachmuřenými spoluobčany, nekvalitním jídlem a strašidelným módním vkusem? Kudy z toho ven? Jeden tip bychom měli: pokud jste tak už neučinili, objevte s námi úžasné město. Podívejme se společně, jak se žije a bydlí v Barceloně – městě, odkud se přímo od (krásné) mořské pláže dostanete lanovkou na (krásný) výletní vrch, prozkoumáte spoustu muzeí, galerií a architektonických památek (krásných), kde se bez výjimky skvěle najíte a kde uslyšíte snad všechny řeči světa. Woody Allen věděl, proč svůj veleúspěšný film Vicki, Christina, Barcelona točil právě zde. Snad jen ty ceny bytů… Ale nepředbíhejme.

Pokud máte rádi netradičně pojatou architekturu nebo milujete příběh o pejskovi a kočičce, kterak vařili dort, zamilujete se do Gaudího staveb. Kromě katedrály Sagrada Familia je to třeba parc Güell (hodně turistická záležitost, kde stojíte frontu nejen na lístky, ale i na samotný vstup do parku) nebo dům Casa Mila. Podobných staveb ale v Barceloně najdete plno. Líbí?

2

3

Každý městský povaleč ocení fakt, že Barcelona je plná parků, kde se můžete bez obav natáhnout na trávník a díky extrémně malé populaci pejskařů se venčit bez obav ze znečištění třeba celý den (a noc). Na oblíbený výletní vrch Montjiuc jede přímo z pláže lanovka…

4

5

… a v Parc della Ciutadella můžete sledovat místní mládež trénující akrobacii. Nebo si dát pivo. Nebo obojí.

6

Zvláštní kapitolu tvoří jídlo (a skvělé víno). Jako asi všude u Středozemního moře můžete do sebe ládovat čerstvé mořské potvory ve velkém a dorazit se nabídkou luxusních dezertů, sladkostí, zmrzliny a dalších pochutin.

7

8

Dobrá zpráva: podle dietologů je středomořská dieta jednou z nejzdravějších na světě a vaši linii neohrozí. Tady je důkaz:

9

V Barceloně (snad s výjimkou zimního období) můžete s klidem zapomenout na deštníky. Slunce má Barcelonu rádo. Jistě i proto se tu lidé cítí v pohodě, usmívají se a je vidět, že jsou rádi na světě. Aby ne, když navíc můžete kdykoli vyrazit na pláž!

10

Potkáte tam sympatické lidi…

11

… a pláž „funguje“ i v noci. Znáte romantičtější pocit, než být se svou láskou (a s lahví místního vína v ruce) v noci u moře za šumění příboje?

12

Jen si dejte velký pozor na krádeže – na pláži i ve městě. Podle neoficiálních informací se do Barcelony jezdí školit specialisté-kapsáři nejen z Evropy, ale i Asie a Afriky! :)

13

Tak co? Chcete bydlet v Barceloně? Žádný div. Pokud máte zbytečných v přepočtu cca 5 milionů Kč, můžete začít pomýšlet na nějaký ten krcálek v okrajovější části města. Za ty lepší v centru dáte s klidem i 15 mega. A to je přece jen dost. Pokud nemáte bohatého tatínka, ale zato pár kamarádů s nomádskou duší, pronajměte si ve více lidech celý byt nebo dům, snižte tak náklady a poznejte na vlastní kůži, jak by se vám v Barceloně líbilo žít. Varování: asi se vám už pak nebude chtít zpátky do srdce Evropy. Svých 1000 důvodů proč už jistě objevíte sami.

14

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.